Guy Laroche: Fidji

Fidji je hned na začátku hodně mýdlová, tedy květinová s výrazným mýdlovým nádechem. Složení, které jsem našla, nemám potvrzené, ale z Fidji je opravdu velmi silně cítit karafiát, po rozvonění se k němu přidává o něco méně výrazná růže, která nostalgicky mýdlový karafiát trochu osvěžuje. Fidji je velmi podobná L'Air du Temps. L'Air du Temps však zůstává do konce hodně květinový, zatímco základ Fidji je mýdlově suchý, jako křehké suché listí. Úplný závěr je trochu překvapivě čistě květinový - jasmín s růží.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

paffg 10.02.11 14:20

já osobně jsem ji nikdy neznala, až ji začala nosit moje dcera v 18 letech…a tady čtu, jak je staromódní…
a přemýšlím, jak může být pachová stopa staromódní? Což tu vůně květin nejsou co svět světem stojí?
A obzvláště když se i móda občas pohybuje v kruzích

Trisk! 20.08.10 20:51

Při zkoušení na zápěstí mi zpočátku přišla strašně staromódní a chtěla jsem ji honem umýt… ale nějak jsem se k tomu nedostala a najednou za nějakou dobu jsem se divila, co to kolem tak pěkně voní a ona to má ruka :) Po odeznění toho příšerného začátku moc pěkná květinová vůně s obrovskou sílou a výdrží.

Myskamauska 06.02.10 16:32

Zní to strašně a obtěžuje a to moc!
Vůně jako bych vstala po exhumaci z hrobu,staromódní a umrlčí vůně,zkoušela jsem mockrát,ale nic než rakev se mě nezjeví!!!!!!!§

ga.pi 16.09.09 16:59

Svěží pižmo! Zní to možná strašně, ale je to neuvěřitelně přitažlivé, aniž by to obtěžovalo!

Kami 24.07.09 17:55

Nej vůně mojí babičky, měla jí právě za toho totáče:) Jen jsme si myslely, že už se nevyrábí nebo u nás není k dostání. Jestli je, tak mám pro bábi super dárek:)

chechtalka 17.01.09 21:52

Před 22 lety jsem pracovala v zahraničí a kupovala si parfémy, které až s odstupem času vidím jako velmi kvalitní, ale tenkrát, protože byly podpultovky občas i v Tuzexu, tak jsem si neuvědomovala, co používám za úžasné vůně. Jako mladé holčině mi Fidji vonělo, necítila jsem z něj růže a necítím je ani dneska /i když je mám moc ráda, ale v lehkém kontextu/..cítíla jsem tam něco nedefinovatelného, hlavně v té střední části, jako když se zvedne vůně oranice a vítr ji prožene přes Saharu osušenou a vysušenou /od vody/ zpět a ještě něco, cítila jsem v ní malířský stojan, nemohu si pomoci, fakt jsem to tak cítila

Amy 05.07.08 23:11

Na netu jsem četla, že voní jak staré hadry babičky. Mě teda takhle taky pár vůní voní, ale je tam Fidji srovnáváno s No.5 a ta se mi líbí. Nepřijde mi jako cituji „puch“. Jak to teda je? Dík za názory

ankaj 10.04.08 13:17

Ještě k L´Air du Temps - dobře znám, mám celkem ráda, ale Fidji mi nepřipomíná. Snad jen ten karafiát - Fidji mi voní jinak a hlavně lépe.

ankaj 10.04.08 13:12

Na Fidji mám slabost a krásnou vzpomínku - bylo to v časech hluboké totality, a značkové parfémy byly k mání snad jen v Tuzexu, /kdybyste navěděly, oč jde -buďte rády/. Coby začínající lékařka jsem dostala darem - od vděčného pacienta malý flakonek parfému Fidji. Pořád je to moje nejoblíbenější vúně, i když jenom ve formě toaletní vody, parfém bych zakoupila ráda, ale zatím jsem neměla to štěstí. Fidji používám ráda zvláště v zimě, ale i v létě mi voní báječně.

moajli 22.11.07 15:03

Koupila jsem si je a většinou leželo ve skříni, sice se mi líbilo ale jiné se mi líbily více. Nyní jsem je teprve objevila, nedavno jsem po něm náhodně sahla a zjistila jsem,jak píše dienda, že mi absolutně vyhovuje do těchto pochmurných dnů…přitom jsem Fidji pokládala za vůni jara

dienda 26.10.07 14:59

ja ho opet oprasila a je uzasny pro tyto chladnejsi dny..staci jeden strik a voni cely den..na to ze je to toaletni voda ma uzasnou vydrz a kvalita se nezapre..krasne se rozviji a i kdyz spocatku je ten karafiat hodne silny, ten dlouhatansky ocasek stoji za to..

Bell 28.08.07 02:47

Měla jsem ho kdysi - tehdy mi voněl krásně a taky dobře držel. Ale kdoví, jak bych se s ním kamarádila dnes… V parfumeriích se mi ho nepodařilo potkat, abych ho znovu vyzkoušela, a objednat ho na slepo - na to je dost drahý.

Přidat komentář

Reklama


Reklama

Nejčtenější