Hermès: Calèche

Květinová vůně, na kterou sedí slova jako „elegantní“ a „klasická“. Pravděpodobně v ní bude špetka aldehydů, protože pod květinami vykukují typické aldehydové mýdlové tóny. Na rozdíl od typických aldehydových vůní ale Calèche nepůsobí tak výrazně, spíš hladce a hebce. Vytváří dojem drahého, luxusního, květinového mýdla, vonícího hlavně po jasmínu, růži a jemně sladkém santalovém dřevu. Je to vůně velmi lehká, neobtěžující, spíš romanticky elegantní než jen elegantní.

Maminčin názor: „Tahle vůně má takovou neodolatelnou starodávně mýdlovou atmosféru. Když jsem byla malá a jezdila na prázdniny k babičce, podobně voněl její šatník proložený mýdly. Ale nemyslím to ve zlém - že by to byla nějaká zatuchlina - naopak, je to příjemné. Calèche bych nosila.“


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Daniela44 05.10.12 14:13

Óóó, má touha byla naplněna:)
Rozdíl mezi EDP a EDT cítím nejvíc v hlavě – toaletka je nádherně hladká, omamně květinová, spíš jako koupelový olej (ach!) kdežto Soie de parfum je na začátku ta řízná mýdlovka a postupně sametoví. Základ mají hodně podobný. Flakony jsou výmluvné. Pískované sklo EDP s tmavší tekutinou – výraznější, zato sametovější, čiré sklo EDT s pastelově žlutou – jemnější, hladší, lehčí. Samet versus olej. Výdrž i siláž mají skoro srovnatelnou. EDT je nejkrásnější mýdlovka, jakou znám, včetně flakonu.

Daniela44 18.09.12 08:38

Mohl byste nekdo, prosim, podrobneji popsat rozdil mezi EDT a Soie de Parfum (kterej mam a laka me EDT, od ktery si slibuju, ze bude hladsi, krotsi, min rizna, vic pritulna:)

Bea 14.05.11 22:14

Vůně pro Dámu.Hodně aldehydová.Ale ne starodávná.Aldehydy převažují nad ostatními složkami po celou dobu, ze začátku jsou cítit i svěží tóny, kosatec bych tam taky objevila, v pozadí.Vůně je příjemná a pokud jí bude nosit osoba noblesní,tak vůbec nebude působit staře (osoba ani vůně :-)).Mejdlíčko, ale čerstvé, ne po záruce.Noblesa a luxus.Větvičník, cedr ani santal necítím.

plevanka 04.03.09 16:46

Divná vůně…

Ada 30.07.08 18:22

Helenka: v Caleche i Chanelu jsou aldehydy, ta podoba se ti nezdá - ale Chanel je takový tulivější, sladší, Caleche je elegantnější. Neboj se vyrazit na procházku, okolí ucítí jen závan, který se za tebou ponese, a bude slintat, jak krásně voníš ;) Koncentrace střídej podle nálady. Máš to prostě jako tři různé, podobné vůně…

Arome Helenka 29.07.08 21:53

Jsem nějak rozpačitá, dostala jsem EDP, EDT a DEo, každá voní výrazně jinak a pořád nevím, něco mě na nich přitahuje, ale zároveň zatím nemám odvahu vyjít tímhle navoněná ven. DEO je mi v každém případě nejpříjemnější (přitom mám obvykle ráda, když je to pořádný nářez :-) a velmi často si myslím, že je silně podobná šanelu pět. ADO, PROSÍM, POMOC !!!

Míša 20.07.08 19:24

Tak jsem se upsala. Můj výše uvedený názor nepatří tomuto, ale jeho sestřičce Kelly.

Míša 13.07.08 13:20

Nemuzu si pomoci, ale z tehle vune na mne vane stiplava chlebova kyselost od zacatku az do konce je tam a ten chlebik je posypany nejakym korenim. Vune je to kazdopadne zajimava, ale nosit bych ji nemohla.

Mitzi 15.05.08 17:27

Dvě doplnění:
1. testovala jsem ve verzi „Soie de Parfum“;
2. tetička byla narozená na konci 19. století.

Mitzi 15.05.08 17:25

Takhle by asi chtěla vonět moje prateta. Moje přes 30 let stará vzpomínka na její byt je přesně takhle provoněná… Řečeno jedním slovem „KLASIKA“. Moc hezká vůně, možná takhle jednou budu chtít vonět i já :-) ale v dohlednu mám jiné favority.

evik33 04.12.07 21:15

Já sem si přičichla, ale mýdlová mi nepřijde, spíš klasická, elegantní, opravdu pro starší.

Arome Danča02 12.11.07 23:35

Tuto vůni jsem dostala od setřenice z Toronta,je velmi zvláštní,těžko ji ucítíte na jiné ženě,není to módní záležitost,je elegantní,pro ženu nad 30let,podnika­telku,připadá mi jako vůně zn.solidnost.

Přidat komentář

Nejčtenější