Hermès: Rouge Hermès

Těžká, nesladká vůně, jejímž středem je zvláštní vůně myrhy, kterou bych popsala jako směsici pryskyřice, vosku a špetky mýdla. Další složkou, která výrazněji vyniká a k myrze se rozhodně hodí, je cedrové dřevo. Aby výsledek nebyl jednotvárně dřevitý, doplňuje ho ještě melancholická růže. Vanilku jsem moc necítila, základ není prvoplánově sladký, ale spíš teple pudrový.

Výsledek je takový dekadentně kostelní - hořící svíce, kadidlo, myrha, povadlé růže ve vázách, teplé dřevo a studený kámen. Aby nedošlo k omylu, Rouge není babičkovská vůně pro zbožnou stařenku, ale pro smyslnou hříšnici, která se chodí vyzpovídat jen proto, že ji baví děsit pana faráře. Pokud vám Rouge nepadne do oka, nejspíš vám bude připadat těžký, pohřební a staromódní.
Rouge je vůně podobného charakteru jako Hypnotic Poison, který je sladší a má jemně vanilkový, nikoli dřevitý základ. Znáte-li jednu z těchto vůní a líbí se vám, zkuste i tu druhou.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Širín 18.12.09 09:28

Já v ní cítím slupky z jablek :o). Moc se mi líbí. (To janas: Zase žrádlo…).

ewe 08.11.08 18:43

flakonek mě moc a moc lákal,těžké vůně miluju, ale je to prapodivná vůně, papírek sem hned dala pryč. Je tak divně voskově nasládlá, ještě cosi s mýdlem…

Mitzi 27.02.08 19:51

Tak těžká vůně, jak maximálně unesu, o kousek silnějším už říkám, že smrdí :-)
I když bych Rouge zatím nenosila (a ještě asi tak 20 let nezačnu), je mi příjemná, hlavně pro to „luxusní mýdlo“, díky němuž mi voní čistotou a není to vůbec vůně prášku na praní nebo aviváže ;-) Cítím pudr ve stříbrné pudřence, nezapálenou vonnou tyčinku (santal a koření)… a rudý flakon to vše ještě umocňuje na druhou.


Reklama


Reklama

Nejčtenější