Hermès: Un Jardin en Méditerranée

Un Jardin en Mediterranée začíná velmi svěže a podobá se prvnímu parfému z „cestovní“ série, Un Jardin sur le Nil. Místo ostřejší citronové svěžesti však nabízí lahodnější, malinko sladší ovoce - nepředstavujte si však lepkavě sladké fíky, je to spíš jen lehce nasládlý, ale stále velmi osvěžující (a chutný) koktejl. Dokud svěžest vydržela (cca půl hodiny), Un Jardin en Méditerranée se mi líbil. Potom ovšem vyschl, a to tak, že hodně. Nabyl takové zvláštní, dřevitě kořeněné vůně. Neříkám, že byla úplně nepříjemná, ale nemám suché vůně ráda a tahle navíc měla velmi netradiční charakter - asi jako kořenová petržel nebo sušený libeček.

Suchým závěrem se Un Jardin en Mediterranée trochu podobá Eau Parfumée au Thé Blanc - to je sice vůně sestávající z úplně jiných složek, ale také má velmi svěží začátek a jako troud suchý konec.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

juno 05.07.11 09:28

krásne figy!

Judith 02.02.11 19:19

Krasna vune, exoticka, tajemna, netuctova. Zpocatku je trochu horka a pak se uzasne rozvine. Mam ji radeji v zime.

Judith 02.02.11 19:18

Krasna vune, exoticka, tajemna, netuctova. Zpocatku je trochu horka a pak se uzasne rozvine. Mam ji radeji v zime.

aknel.77 24.11.09 16:22

tak mě se taky moc líbí vůbec mi nepřijde kořeněná a orientální už vůbec.Voní mi jako ovocná štava smíchaná s kytkama.koupila jsem si tak 15ml,ale asi si koupím celý flakonek:)

delfin32 29.09.09 14:41

Tak už jsem si vzpomněla co mi ta vůně připomíná! Bezovou „limonádu“, kterou kdysi vyráběla moje babička :o)

delfin32 29.09.09 14:38

Pro mne klasickou „citrusářku“ je tohle zimní vůně plná sladké fíkové šťávy a jemně vonícího dřeva. Nádhera, kterou bych v létě nevydýchala, ovšem v zimě to bude krásně „tulivá“ zahřívací vůně :-)

Naseema 17.06.09 14:43

zvláštní vůně, kořeněná, přitom svěží. Na první dojem působí drsně, ale ukrývá v sobě velmi jemný, elegantní a podmanivý tón. Cítím trochu petžel, bergamot.. je to vůně dálek :) Moc se mi líbí.

anonymní 17.05.09 19:56

jsem klasická „kytkařka“, ale tato vůně mne nadchla. má ohromnou výdrž (na prádle i po vyprání), není to hlavybol, není orient ani dřevitá. vizuálně bych ji popsala jako jako květenství kopru či kmínu na pozadí červnového nebe v poledne, kdy vane nádherný teplý vítr.

Kleaa 01.04.09 23:22

strašně zvláštní vůnička… poprvé jsem ji zkoušela na papírku a po vyvonění se mi nelíbila, teď mám vzoreček a nemůžu se jí nabažit, myslím, na kůži super. tak jestli jste zkoušely jen an papírku, nedělejte závěry. Stále přivoňuji a snažím se jí porozumět, udělit jí konečný verdikt a nejde to. Líbí se mi, ale není to láska na první pohled, ale nedá mi spát. myslím, že to rozlouskne manžel, jako už kolikrát. (jestli řekne, že to je smrad, tak ji s těžkým srdem zavrhnu, pokud se mu bude jen trochu líbit, bude asi patřit k mým favoritkám)
zajímá mě, jestli - a hlavně jak - na ní reagují muži

p.s.: já v ní cítím cosi chladného, snad jako lehce mentolového, je taková vzdušná, krása

Dejdra 29.11.08 12:39

Tak mně voní nádherně, moc zajimavá vuně.A příjde mi rozhodně dámštější než pánská.
Brzy mi dorazí odstřik. Divím se, že je tak kritizována, ale zřejmě mi voní protože prostě nemužu přijít na chuť vetšině oblíbených vuní ať už je to angel či cokoli od dioru.
A hřebíček jsem také necítila :-)

pastelka 04.11.08 17:31

Mně ta vůně první půl hodinu dost připomínala „čaj s citronem“..

Violet 01.10.08 10:02

Já cítím především ony dřevité tóny, voní to jako u nás doma na Vánoce-směs smůly ze stromečku a květin s ovocem na stole. Přítel si myslel, že jsem se polila cedrovým olejem do aromalampy. Krásná vůně, ale jako „na sobě“ ji mít nechci. Škoda.

anonymní 25.07.08 17:00

nádherná, zvláštní vůně. nejvíce se mi líbí ty fíky… vydrží déle nez Un Jardin sur Nil, který je další můj oblíbenec. když jsem jej zkoušela asi před půl rokem nelíbil se mi, ale časem mě dostal.

m 12.04.08 17:30

moc kořeněné je ještě slabý výraz! spíš jako hřebíček, který byl zapomenutý 80 let v babiččině kafemlejnku!

janka 25.10.07 17:56

moc korenene

Přidat komentář

Nejčtenější