Hermès: Un Jardin Sur Le Nil

Un Jardin sur le Nil jsem otestovala nejprve na papírku, na kterém se mi líbil jako sušší svěží vůně; začátek byl intenzivně citrusový, poté mi vůně začala připomínat suchou vůni nové knihy vytištěné na žlutém papíře, kombinovanou s citrusy a květinami. Určitě ho vyzkouším na ruce, abych viděla, jak se na kůži zachová kadidlo.

Začátek Un Jardin sur le Nil je i na ruce čistá citronová svěžest, která záhy trochu zkrotne do citronově zelené svěžesti. Při bližším průzkumu je to opravdu věrná směs manga a grapefruitu, do které se po pěti minutách začne pomalu vkrádat vůně kořene nějaké aromatické byliny - budu věřit uvedenému puškvorci, protože na ten by to určitě sedělo. Výsledek je takový dospěle svěží a exoticky letní. Nevím, jestli to takhle voní na Nilu (řekla bych, že tam udělá své spíš bahno a odpadky), ale když si představím procházku za teplého letního dne podél vody, kdy pod nohama křupe písek, v okolí vlhce voní rákosí a do toho se line vůně šťavnatého citrusu, tak to je asi tak atmosféra Un Jardin sur le Nil. Bezpodmínečnou součástí představy musí být křišťálově čistý vzduch. Chvílemi jsem měla chuť ho vypít, protože přesně takhle si představuji osvěžující letní nápoj - žádné přeslazené limonády a divně kyselé bublinky. Čekala jsem, co ve vůni provede kadidlo (které nepatří mezi mé oblíbené složky), ale bylo naštěstí jen umírněné. Stejně jako na papírku i na ruce vytvořilo takový sušší podtón, který připomínal vůni knihy natištěné na žlutém papíře.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

chasseur 29.09.11 11:00

Na papírku - kyselina mravenčí
Na mně - nádherná letní vůně

Lady A 26.11.10 15:48

Jarně-letní nekonfliktní vůňka, která dlouho vydrží.

Eva_nem 05.02.10 15:36

Dle oslavnýh recenzí jsem objednala naslepo, myslela jsem, že bude super na léto (zajímavě citrónová)-CHYBA! Voní mi jako něco k jídlu nebo pití, co znám z dětství, ale zaboha si nemůžu vzpomenout co přesně to je. Možná nějaký šumivý nápoj z lékárny s pořádnou dávkou mentolu a dezinfekce, vše samozřejmě smícháno s citronem. Zezačátku je pro mě skoro nesnesitelný a bohužel ten protivný větrový pódtón ze kterého se mi zvedá žaludek zůstává i po rozležení. Po mém oblíbeném kadidle ani stopa. Ještě jednou ho vyzkouším, ale asi půjde o dům dál. Škoda vyhozených peněz:(

ga.pi 21.12.09 19:02

Když o tom moc nepřemýšlím a jen začichám, připomíná mi melounový deodorant.

ga.pi 21.12.09 18:58

Svěží hořkost grepu a rostlin (vidíte to v té tmavě-zelené barvě puškvorce a platanu?) a sladkost peprmintu :) Tato svěženka ale není lehká, nevznáší se, drží se ve středních polohách! Na mě moc plochá, ale má dobrou intenzitu i výdrž.

Arome Hanina 04.08.09 18:39

Skvělá,svěží,je­dinečná letní vůně.

Naseema 17.06.09 14:52

tahle vůně je úžasná, cítm grep, lotos, svěží koření, není sladká a má v sobě něco, co ji dělá vznešenou. Evokuje mi procházky podél moře (v tomhle případě to bude řeka Nil) při západu slunce :-)

watta 14.05.09 17:35

nejfantastičtější vůně, k níž jsem kdy přičichla. vůbec není pravda, že je tu kadidlo jen nevýznamnou příměsí. je okouzlující a dlouhou (!) tečkou celé té neuvěřitelně vrstevnaté harmonie vůní proměňujících se od svěžího ovoce v začátku. vůně jako žádná jiná. total No. One. absolutní přitažlivost.

delfin32 17.04.09 20:12

Uff, byla jsem na tuhle vůni moc zvědavá, ale ještě že jsem si ji nestříkla na ruku! Po chvíli mě v ní cosi začalo dusit, jako kdyby mě zasypávali hlínou… že by faraónova pomsta ???

evik77 15.04.09 14:39

Začíná jako citronová tráva a pak cítím grilované maso? PŘÍSAHÁM. Nijak zvlášť se mi nelíbí, takový průměr.

janicka24 13.04.09 00:29

To je první unisex,co mě dostal a nejen mě ,ale i přítele…je krásná a chci si ji pořídit.....lu­xusní…

dracatko 23.02.09 16:54

Hořká a krásná :) Skutečně osvěžující

Lucka 12.01.09 11:30

tuto vuni jsem chodila zkoumat asi rok a porad jsem nevedela ,ale pred 14 dny jsem si ji konecne koupila a jsem moc spokojena.voni krasne,hlavne po ulezeni.

Arome raven 10.01.09 00:47

Tak v kombinaci s mym pizmem Zahrady na Nilu voni opravdu jako ten Adou zminovany osvezujici napoj-v mem pripade gin s tonicem, ledem a spoustou citronu a limet…paradoxne gin neni mym favoritem v ustnim podani, ale jeho vuni mam rada…Hermes Un Jardin Sur Le Nil je moje number One :-)

R007 03.01.09 16:54

Souhlas s ewe - jako být u jezera s průzračnou vodou. Akorát mě se zdálo, že jsem k tomu popíjela minerálku s citronem.
Vůně je opravdu krásná, na léto perfektní a hlavně originální proti zaměnitelným rádobysvěžím letním vůničkám, které dost často připomínají WC osvěžovače.

Dejdra 29.11.08 12:42

nádherná láska na první přičichnutí. Koupila jsem ji i mamince k vánocum. A na svěží vuni ma neuvěřitelnou výdrž tedy na oblečení drži fest.
Doporučuji, je to snad jediná vuně která by se snad dala pořídit naslepo, zatím všem voněla.

ewe 16.11.08 21:39

První vůně, kterou sem ochotná si koupit podruhé. Prostě všechny ty složky miluju, mango, kadidlo…Nastříkám se a hned sem u tajemného jezera s průzračnou vodou.

zdenka hovorková 13.08.08 08:20

mě tahle vůně na první " ovonění" uchvátila! je trochu podle mě " unisex", ale úplně jsem jí propadla.

bubena 10.07.08 11:59

Velmi pekna vonicka,na leto ako stvorena…je nevtieravaa ma v sebe nieco sexi…super..urcite odporucam!!

plevanka 28.06.08 15:17

Takhle si představuju vůni na léto:-)

snílek 27.06.08 18:13

Nedá mi to a musím připojit svůj komentář. Když jsem tuhle vůni prvně očuchla v parfumérce,, málem jsem udělala brrrr.. ale jak jsem šla odtamtud a pak celý den, musím říct že jsem si vrněla blahem. Něco v té vůni je takové, zvláštní a tajemné. Cítím se s ní nějak božsky povzneseně, a přitom klidně a mírumilovně, a přitom dodává zvláštní sílu a energii. Jako když se člověk oddává slunečním paprskům, myslím že je v ní kus takového toho slunečního líného tepla, ale životadárného. Část mysli se vznáší a pluje si někde v říši fantazie. Super vůně. Dnes jsem si byla v parfumérce stříknout na sebe podruhé a líbí se mi snad ještě víc.
Ta musí být moje :-)
(zároveń skládám hold autorce těchto stránek, jsem tu nováček ale moc se mi líbí, tak díky za ně )

Širín 29.05.08 11:35

Pro mě neuvěřitelně pestrá, plná, nápaditá vůně. Poutavý příběh, který se rozvíjí a plyne a pořád jsou tam nové a nové zápletky - občas nějaký dramatický tón, dost šťavnatý (ale ne sladký!). Konec je krásně jemný. Je nádherná. Podle složení by mě nenapadlo, že by se mi mohla líbit, ale je to láska na první počuch.

klubko 23.05.08 11:26

Tak bohužel nejen kamarádce, ale i mně se z Nilu začalo dělat dost nevolno, takže musel o dům dál :( Nevím, kterou složkou to bude, ale cítila jsem něco nahnilého. Že by puškvorec?

pichjit 10.05.08 14:00

Nil je krásný, trochu matoucí. Nejdříve svěžest, pak jsem myslela, že už nebude nic, necítila jsem ji, ale po chvíli se rozvoněla lehounce kadidlem, ale ne dusivě, tak opravdu jemně a takto lehounce mě ovívala celý zbytek dne, což mě překvapilo, kombinace lehounce a přitom dlouho, to se mi často nestává.

klubko 02.05.08 08:38

Já se k ní propracovala úplnou náhodou. Když jsem ji zkoušela poprvé, nechápala jsem, co na ní všichni mají. Líbila se mi, ale připadala mi poměrně nezajímavá a tuctová. Nic, co bych si musela pořídit. Pak jsem koupila odstřik pro kamarádku, protože po něm toužila. Měla ho vyzkoušený, moc se na něj těšila, ale ouha. Po pár stříknutích se jí z něj začalo dělat špatně, až na zvracení. Říkala, že ho nemůže, že z něj cítí stále kadidlo a to jí obrací žaludek. Takže mi ho přenechala a já se jím teď kochám a nemůžu pochopit, proč se mi předtím zdál tuctový :)

elliss 29.04.08 21:37

Tak nevím,objednávala jsem si ji naslepo,protože u nás v parfumerce ji nemají,takže jsem neměla možnost ji očichat a nějak jsem si myslela,že by mi mohla vonět,mám takové svěží vůně docela ráda.Po prvním vyzkoušení mi moc voněla,ale když ji mám na sobě dýl,tak mi ten citron začíná dost vadit..Ale na léto bude dobrá..

Zdenka 04.04.08 14:06

Používá ji kolegyně a na ni se mi moc líbí, ale na mé kůži není tak pěkná. I když slyšela jsem už názory, že to je jak voňavka do WC.

Mitzi 08.02.08 16:11

Protože je to moje nejmilejší vůně, musím přispět svou troškou do diskuze. Na každém voní jinak. Padlo to tu několikrát, přesně souhlasím s tím, že na někom bych ji ani nepoznala. Zastavují mě i cizí lidi a ptají se, čím to voním (a připojují různé milé komentáře), takže je vidět, že vydrží, i když já ji už po pár hodinách necítím. Dá se koupit za úžasnou cenu v sadě, ale doporučuji opravdu DOBŘE opakovaně vyzkoušet na sobě, ne na papírku. Srovnat ji osobně můžu jen s mým milovaným Calyxem.

Garfield 24.01.08 22:42

Takový příjemný citrónek.Na mě vydržel asi 5 minut a nezbylo po něm ani zblo :( Mnohem víc mě zaujala sestřička Méditerranée

Kalista 23.01.08 18:18

Je osvěžující jako ledová sprcha. Začátek je hodně kyselý, ale v dobrém smyslu a pak se krásně rozleží. Jsem moc zvědavá jaká bude v letním horku.
Výdrž mě překvapila, je dost dobrá. Bude to asi moje jednička na léto.

Arome e.v.a. 25.12.07 17:50

Dostala sem ji k Vánocům, přála sem si jí, ale bohužel sem teď v rozpacích. Je to krásná vůně, ale po rozležení mi trošku vadí.

Heduš 12.11.07 10:14

Tato vůně rozhodně bude vonět na každém jinak. Mně se hrozně líbila, ale bohužel se mi stejně hrozně moc líbila Absolutely do Givanchy, které se Un Jardin Sur le Nil VELMI podobá. Absolutely jsem se musela zbavit, protože mne po pár minutách děsně rozbolela hlava a dělalo se mi špatně. Bohužel to samé z Un Jardin. Je mi to líto, obě ty vůně jsou nádherné, ale prostě ne pro mne.
Zajímalo by mne, která složka v těch vůních mi to způsobuje…že by ten puškvorec??

Arome Šárka02 23.09.07 17:13

Tahle vůně opravdu voní na každém jinak, tak pozor na to.Koupila jsem si ji hned jako novinku na radu manžela. Všechny kamarádky si ji hned koupily taky, když ji na mně ucítily, jenže na některých jsem ji vůbec nepoznala a na jedné doslova páchla, jako špatně umyté nádobí - směs citrusů a zkaženého jídla - že by to byl záměr? Ty odpadky na Nilu fakt smrdí, jak tady někdo psal?!To byl jen žert. Podle mého názoru je to krásná vůně, která se líbí opkolí, ale víc než u jiných tady platí - pořádně si ji vyzkoušet, jestli je pro vás ta pravá…

Miha 07.09.07 16:11

Tak teda na me tato vune voni nejak desne kysele, jako bych si na ruku vymackala citron:(((
Jak svezi „naksyle“ vune muzu, tak tahle mi vubec nesedla.

E. 05.09.07 21:39

…nevím Dájo,ale dnes mi jedndna pani řekla,že voním hrozne kysele :-D..asi to nebude vůně pro každého a moc dlouho nevydržela… :-(

Daja 05.09.07 14:51

Tato vůně je opravdu nádherná,svěží a zajímavá.Překvapilo mě jak dlouho vydrží.Patrně si ji pořídím,protože svěží a lehké vůně,to je něco pro mě…

E. 05.09.07 13:05

Dobrý den.Byla jsem na tuto vůni dost zvědavá.Zkoušela jsem ji spolu s jinými parfémy před pár lety v parfumerii-zdála se mi dost zvláštní.Včera sem se s ní měla možnost nastříkat od hlavy až k patě-první dojem kyselé rozpuštěné lipo ,které pamatuju z dětství..do večera mně vůně ukázala plno tváří,od zmiňovaného lipa až po velmi lehounký závan kadidla,zkaženou limetku,nedosušené bylinky.Dnes ráno mně na tričku vítala ale nádherně proleželá vůně,která mi připomíná něco co nedovedu popsat-možná pokoru,klid,svěží den..zkrátka je v ní něco tajemného,jak už tu někdo psal :-).

sLenka 02.08.07 23:00

Voní ako ovocie a bylinky po letnej búrke..horúce šťavnaté vône ochladené sviežim dažďom..Príjemná, nevtieravá, hravá a trošku tajomná..Môj favorit tohto leta

anonymní 10.07.07 12:40

Hlava vone je krasna, svieza (nie vsak agresivne a umelo),neslad­ka,citrusova…(nie tak pikantna ako Eau De Lalique), jednoducho pekna.Potom sa rovinie do uplne pohodovej vone - relax, oddych - to mi tu uplne sadne. Zavriet oci a predstavovat si, ze lezis na zavesenej sieti a vdychujes teplu vonu vody …v tomto pripade Nilu…extazanekonci, nastupuje kadidlo a pre mna je to bazen a ticho…ako stvorene pre rozjimanie a modlitbu.

Gudrun 24.06.07 20:33

Nádherná, opravdu povedená, krásně propracovaná vůně.
Mám jeden typ pro ty, které tahle vůně oslovila, ale nechtějí nebo zrovna nemohou do ní investovat - Aromabliss Awakening od Oriflame. Je sice jednodušší než Jardin, ale svým charakterem je jí podobná.

Přidat komentář

Nejčtenější