Highlighter za tisíce? Rozjasněnou pleť zvládnete i bez make-upu

Projasněná pleť působí svěže, mladě a zdravě. Většina z nás proto používá třpytivé pudry, lesklé stíny a rozjasňovače. Nejdůležitější je ale to, v jaké kondici je pleť bez těchto líčidel. Dekorativní kosmetika by totiž měla být jen pomyslnou třešničkou na dortu. Kde v boji za prozářenou pleť začít? Už v koupelně!

Úkol číslo 1: Peeling


Peeling odstraní odumřelé buňky, dodá pleti svěží vzhled a často také hydrataci. Na obalu hledejte kouzelné slovíčko „glow“. Já jsem se zamilovala do nového peelingu s příjemně netradiční vůní od L'Oréal Paris. Provádět by se měl alespoň jednou týdně. Tak schválně… kdo minulý týden zapomněl?

Příspěvek sdílený L'Oréal Paris Skincare (@lorealskin), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2018-02-26T16:42:44+00:00“>Úno 26, 2018 v 8:42 PST</time>

Úkol číslo 2: Hydratace pleti


Masky, krémy a séra jsou při studeném počasí nutnost! A přitom vám zkrášlovací rituál nemusí zabrat déle než tři minuty. Já mám skvělé zkušenosti s přírodní ranní maskou Královská snídaně pro pleť od Havlíkovy apotéky. Nanesete ji na pleť, vyčistíte zuby a máte hotovo.

Příspěvek sdílený Havlíkova přírodní apotéka (@havlikova_prirodni_apoteka), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2017-06-25T08:01:16+00:00“>Čen 25, 2017 v 1:01 PDT</time>

Úkol číslo 3: Pitný režim


Dehydratovaná pleť ztrácí jas a může působit zašedle. Proto nazapomínejte na pitný režim. Jak už bylo mnohokrát řečeno, stylová láhev vám může při dodržování pitného režimu pomoct. Častěji si ji všimnete a navíc vám udělá radost. Ráno vyměňte oblíbené cappuccino za obyčejnou vodu nebo čaj. Teplé čaje přijdou přes dlouhou zimu vhod a ztracená vláha bude zpátky. Záleží také na duševní pohodě a menstruačním cyklu. Zatímco hormony neovlivníme, psychiku ano. Zajděte na dlouho odkládanou hodinu jógy a užijte si chvilku volna.

Příspěvek sdílený Doli - Stay glassy! (@dolibottles), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2018-03-20T06:08:11+00:00“>Bře 19, 2018 v 11:08 PDT</time>

To nejlepší nakonec: Třpytící se kosmetika


Nejlepší a nejpříjemnější krok sice ano, rozhodně ale ne nejdůležitější. Dekorativní kosmetiku řešte až na posledním místě. A drahý highlighter si kupte za odměnu. Pokud chcete, aby vaše pleť vypadala šťavnatě, postačí vám obyčejný (bezbarvý!) balzám na rty. Poťupkat s ním můžete lícní kosti, vršek nosu nebo horní ret. Jen dávejte pozor na to, aby nebyl mentolový.

A jestli se chystáte večer na párty nebo si na make-upu chcete dát víc záležet, vyhrajte si s líčením. Do make-upu přimíchejte pár kapek oleje nebo rozjasňujícího krému. Výsledek vás překvapí.

Máte zaručené triky, jak na rozjasněnou pleť? Napište nám do komentářů.

Autor: Karolína

Pokud si Karolína ráno vybírá rtěnku, je to rozhodování na několik (desítek) minut. Doma má totiž celou komodu kosmetiky. A protože nemá beauty produktů nikdy dost, své postřehy sdílí na svém blogu www.ok-makeup.cz a ráda líčí ostatní.

Nejčtenější