Hugo Boss: Baldessarini

Pánské vůně od Bosse moc nemusím. Jsou pro mě symbolem univerzálních, neoriginálních pánských vůní, vhodných pro stejně neoriginální nositele. Čichněte si k libovolnému Bossovi a řeknete si: ‚jo, tohle je pánská vůně‘. Nic víc, nic míň… Na druhou stranu, jak tak očichávám papírek s Baldessarini, zmocňuje se mě zároveň pocit, že v jednoduchosti a univerzálnosti může být i krása. Ne každý muž chce být výjimečný, originální, ne každý si potrpí na adrenalinové hazardy s vůněmi jako Fleur du Male. Když se porozhlédnete po internetu, zjistíte, že polovina lidí Bosse proto miluje; druhá polovina jím ze stejných důvodů pohrdá.
Jako recenzentka vůní, která pase po různých zajímavostech a jásá nad divnotami, které jsou leckdy v praxi dost špatně použitelné, patřím spíš do toho druhého tábora; jako člověk, který se pohybuje městskou dopravou, občas se tísní v obchodech a vůbec na místech, kde je hodně lidí, bych se zase přiklonila na první stranu. Bossovky jsou perfektní ‚pracovní‘ vůně, neobtěžují, nevyčnívají, voní příjemně; nadto jsou to ideální dárky, právě proto, že jsou poměrně univerzální a značku Hugo Boss zná i Pepa ze vsi a bude mít tím pádem radost, jaký dostal hodnotný dar.
Baldessarini mezi ostatní Bosse v pohodě zapadá. Dojem z vůně odpovídá složení - začátek svěžejší, srdce se skládá převážně z jehličnaté vůně a mátové zeleně. Při návratu z čichané jsem šla přes náměstí, kde se vždycky před vánoci prodávají stromky, a jelikož je zrovna před vánoci, už tam byly; z papírku se na mě line stejná vůně, jaká se linula z ohrádky se smrčky a jedlemi, jen ne tak intenzivní. Tabák moc necítím, předpokládám, že nějaké uzemňující tóny ze základu by vystoupily spíš na ruce. Celkové hodnocení: ne moc těžká, necitrusově svěží, přiměřeně mužná, neobtěžující a celkem povedená.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

farfalino 05.10.09 11:08

ten měl tyhle vůně rád

farfalino 05.10.09 11:05

dostal jsem k objednávce vzorek a už jak jsem balík otevíral, vyvalila se na me nepříjemná vůně levné kolínské. Úplně mě to polekalo, protože v balíčku byl Joop, Aqua di Gio a Inside od Trussarsdi. Ty byli ale pečlivě zabalené do celofánu a jediný vzoreček měl teda tu možnost provonět/řečeno hezky :-)/ můj toužebně očekávaný balíček. Pak jsem neodolal a vzorek vyskoušel. I po třech hodinách na zápěstí voní a je pořád nepříjemně nepříjemná. Spíš než pro mne bych ji pořídil svému dědovi.

Garfield 28.07.09 18:50

Na Bosse až překvapivě povedená vůně. Pomeranč je v začátku velmi dobře patrný a příjemný, pak se objevuje jedličkový tón a vůně se začne ubírat „pánským“ směrem.Tabák necítím, řekla bych, že jedle drží žezlo až do úplného konce.Výdrž průměrná.

Roujin 22.05.09 18:59

mírně nadprůměrný, i ta krabička je taková méně mainstreamová .)

nine 24.04.09 16:19

a to se také připojím…pokud bych byl manažer bez fantazie a toužil po jalové cool vizualitě z reklam, kupoval bych asi Bosse… Parfém neni jen o vůni a designu, je taky o identitě, politice, dobrodružství…

Arome Mishka 14.11.08 23:28

Moj priateľ má tuto vonu a je nadherna.. teda na nom sa mi strasne paci… Kazdu chvilu vonia inak.. Vona nevydrzi az tak dlho ako ostatne, ale je velmi pekna :)))

Petr Kralicek, Ing. 12.12.07 15:29

Presne jak bylo popsano, patrim do druhe skupiny, Bosse nemusim, pripadaji mi vsechny stejne, jen ze se jim da jiny prebal a prohodi se vyrobkova rada (Boss, Hugo, Baldessarini) mozna trosku prida/ubere na nektere slozce ve slozeni. Tomu take odpovida pocet editovanych parfemu kazdy rok, kterou jsou spise ovonenou nedrzici vodou.

A kdyz uz jsme u toho JPG, ten vytvoril 2 damsky, 1 unisexovou, 2 panske vune a pro sberatele miva kazdy rok panskou a damskou edici a to je vsechno. Jeho vune mi vsechny voni, nejradeji mam klasickou Le male, ale ted se uz hodne dlouho chystam na Fleur du Male, ale kdyz je vsade porad tak hrisne draha… Kdyby nekdo vedel, kde je za dobry peniz, at mi da vedet.
 PK

Kerze 12.12.07 08:11

S Bossy je to přesně jak píšeš, ale zrovna Baldessarini mi připadá hodně jiný - ten jediný se mi líbí ( už né tak jeho verze). Je ostřejší, kořeněnější, mužnější - ale moc nedrží…

Přidat komentář

Nejčtenější