Hugo Boss: Deep Red

Nemám moc ráda vůně od Bosse. Pánský Boss je ztělesněním nevýrazného, šedého průměru, který navíc spousta lidí, kdo ví proč, pokládá za vrchol elegance a luxusu (za to Boss, pravda, nemůže). Deep Red jsem proto vyzkoušela pouze na přání čtenářky, s jistým odporem a rozhodnutím, že s ní udělám krátký proces a zase na Bosse na nějakou dobu zapomenu. Deep Red se ovšem ukázala být vcelku přijatelnou vůní. No dobře - je poměrně pěkná. Celkem. Fakt jsem ji chtěla zdrbnout :) Ale pokud by mi ji někdo daroval, nejspíš bych ji občas nosila, hlavně proto, že je částečně podobná mé oblíbené Noa Perlé .
Deep Red začíná sladko-kyselo-nahořkle, jako zmíněná Noa Perlé. Nevím, jak tu směs nejlépe popsat - představte si citrusy, ovšem ne svěží, spíš kandovanou pomerančovou kůru, nakyslou a nahořklou zároveň. Do toho květiny typu frézie, s květinovou vůní s velmi slabým náběhem na bílé kytky a sametově zeleným podtónem. Jako základ trochu pižmem uhlazené vanilky. Noa Perlé je jiskřivější, svěžejší, Deep Red se drží svého názvu (‚temná červená‘) a vzhledu flakonku z tmavě červeného matného skla a je temnější, sametovější.
Po delší době (pár hodin), kdy už vůně hodně zeslábla, nabyla překvapivě jemné, krémové podoby. Milovníci krémovek asi nebudou chtít těch pár sladkých hodin čekat, pro ostatní bude určitě příjemné, že se vůně ke konci promění, nejen zeslábne.
Vadou na kráse Deep Red je její nevýraznost a zaměnitelnost. Ano, je hezká… ale není v ní nic, co byste ucítili a řekli si, aha, to je přece Deep Red! stejně dobře by to mohla být nějaká jiná vůně; a obávám se, jestli se právě kvůli tomu moc rychle neomrzí. Chybí jí nějaká odvážnější, ujetější ingredience, jiskra, která by ji posunula o chlup dál, ven ze šedého pásma. (A taky ten flakon mohl být lepší. Můžete se mnou nesouhlasit, ale tvrdím, že Boss flakony prostě neumí, dámské ani pánské.)
Pokud si potrpíte na sladkokyselé vůně a nemusíte mít za každou cenu originalitu, Deep Red vyzkoušejte. Užijete ji hlavně ke všedním příležitostem, kde je výraznost a extravagance na škodu.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Arthera 13.09.11 18:24

Na první přičichnutí na zápěstí-alkohol který se změnil ve vařenou rýži s pepřem…
po 5min. se ale krásně rozvoněla, jako kandovaná hořká kůra…nakonec si pro ní do parfumerky skočím, ale hlavně proto že je v akci, za plnou cenu bych si ji nekoupila…

Bára 13.08.11 13:11

K této vůni se váže skvělá historka, dostala jsem jí někdy v patnácti (něčí „nehodící se“ dárek) a byla jsem samozřejmě hrozně pyšná a pořád se s ní stříkala jako blázen. O pár let později jsem si kdesi přečetla slogan k této vůni: Stárněte s grácií. Stárla jsem s grácií poněkud dřív. Jinak je to ale vůně pěkná, hezky se rozvoní a drží.

chasseur 26.01.11 15:34

Nudná, ale večer se dá. Flakon se mi docela líbí svojí nenápadností a matností.
Zbytečně moc sladká. Víc koření, vzácného dřeva nebo černého rybízu a líbila by se mi víc. Koupila jsem si ji jen proto, že mi připomněla Surrender od Avonu, který jsem svého času mívala ráda.

Bea 24.01.11 13:28

Druhá zkouška.Není to tak špatné, sladká klidná vůně,nic vyjímečného, ale taky nic ukrutného.

Moňas 04.01.11 11:06

Používám ji na zimu a hlavně večer už léta a je úžasná!

Astra 16.11.10 15:34

Není to žádná velká síla, ale jemná vůně nakyslého ovoce a vanilky s květinami. Neobtěžuje a je taková přítulná ke kůži. Kdo se nemůže rozhodnout co vlastně chce, může koupit naslepo toto. Typově mi přijde jako MaxMara.

Leska 15.11.10 19:21

Krásná a rozpoznatelná vůně. Variace na sladko-kyselé téma, trochu kouřová a krémová na konec. Já ji hodnotím jako povedenou a velmi dobrou s dobrou výdrří, nebolí po ní hlava a není možné to s ní přehnat.

Saruna 01.03.10 20:29

Dobrá stálice na všední den,která nejen že nikoho neurazí,ale bůhvíproč přiláká opačné pohlaví:-)a docela drží.

liessa 01.01.10 10:42

Nemůžu ji ani cítit. Má ji kamarádka a pokaždé bezpečně poznám, že má na sobě Deep Red. Je v ní příliš všeho, naprosto neuspořádáné vůně jedna přes druhou. Nejdřív ostrý čpavek, ze kterého je mi na zvracení, pak příliš sladká vanilka. Konec, na E55 jako dělaná…

tapuz 23.11.09 15:37

Mně se Deep Red líbí hodně. Ze začátku je skutečně hořká jak citrusová kůra. Ale na mě tahle fáze netrvá dlouho, pak krásně zesládne a cítím hlavně cedr s vanilkou. Je docela intenzivní a na mě má dobrou výdrž. Nepřijde mi ale ani štiplavá ani vlezlá, vnímám ji naopak jako hladkou a sametovou. Do práce klidně, ale s mírou. Ostatně jako s každou vůní.

Bea 16.11.09 17:14

Ze všech vůní od Bosse mi voní nejméně.Nejprve hořká Tutti-Frutti (pro mladší ročníky dětská pasta na zuby v 80-tých letech), později tutti-frutti s vanilkou.Až základ mi není odpudivý.Zamě­nitelná se mi vzhledem ke své „osobitosti“ určitě nezdá.

zuzka 28.08.09 23:29

osobně nemám ráda těžké a teplé vůně, ale Deep red byla jediná, která se mi líbila a navždy bude. Je velmi hřejivá, sexy, příjemně teplá, nosila jsem ji jen na večer nebo v zimě, přes den bych si ji nedala.

klubko 28.05.09 14:06

Vida, jak se můj nos vyvíjí. Dnes jsem si Deep Red šplíchla na ruku a myslím, že brzy vyzvrátím oběd. Není to těžká nebo příliš sladká vůně, ale těm, které psaly, že je čpavá, dávám nyní za pravdu. Je tam příšerně čpavý podtón, kvůli kterému je vůně nemožně vlezlá, dost nepříjemná a štiplavá. A to jsem ji před lety nosila.

Daisy 13.05.09 11:24

Opravdu nijak nevystupuje z davu,nicméně chápu,že se líbí.I mně padla do oka,ale neinvestovala jsem do ní,jako dárek by mě ale neurazila.Vhodná do chladna,kde pomazlí,zahřeje.

lenkatu 23.04.09 22:42

Líbí se mi, připadá mi taková „svádivá“? Je dost sladká i výrazná, troufnu si říct, že pro mě je nezaměnitelná. Výdrž bohužel nic moc, ale denní „polití“ je fajn:)

Kekka 03.03.09 14:08

Ne a ne a ne a ne. A to snesu hodně.

evik77 23.01.09 16:26

Ze začátku to bylo jako facka, pak se zjemnila, ale pro mě móóóóc sladká. Rozhodně ne.

evik77 23.01.09 16:25

Ze začátku to bylo jako facka, pak se zjemnila, ale pro mě móóóóc sladká. Rozhodně ne.

sight 16.10.08 08:26

Souhlasím s tím, že není ničím extra výjimečná. Když zjemní, je i příjemná, ač dost dlouho sladká a na mě bohužel hrozně dlouho vanilková - až protivně, těžce, a vanilku já nemusím.
Bohužel i na mé kůži příliš nevydrží. O něco jinak a déle mi vydrží na oděvu.
Já sem tuhle vůni dostala před pár lety. Do téhle vůně jsem ale musela dorůst. Nosím jí spíš na podzim a v zimě. Nezaujala mě ale natolik, abych si ji koupila znovu, nicméně vzhledem k sezonním příležitostem ji budu mít asi ještě dlouho. Do okolí ale asi voní krásně, protože to mám pozitivní reference :-)

Bára 15.08.08 12:43

Mě teda moc voněla,koupila jsem si 30tku,bohužel během chvíle ze mě není cítit,vůbec na mě nedrží…bohužel,ji­nak bych si ji koupila znovu

Arome Vercaa 13.08.08 19:59

Není nejhorší, jednu dobu se mi velmi líbila, ale pak dlouho ležela zastrčená ve skříni. Zpočátku je silná a těžká, ale nakonec se celkem příjemně sladce rozvoní (i když jinak sladké moc nemusím). Zařadila jsem ji k „večerním“ vůním. Mně se líbí, ale není to úplná favoritka.

Arome marie 23.07.08 17:15

Tato vůňe je podle mého názoru opravdu povedená. Zvlášť v zimě ji nosím ráda. Samozřejmě toho člověk na sebe nesmí nastříkat litry, to je potom opravdu vlezlá, jak píše svěženka, ale to platí u všech vůní.

Ingrid 06.07.08 09:56

S recenzí souhlasím,stejný čichový zážitek tahle Bossovka připravila i mně a klidně bych ji nosila,jen výdrž se mi zdála slabší,ale bylo to po jediním letmějším očichání,takže to může být mylný dojem.Flakonek je,jaký je,strohý funkcionalistic­ký,řekněme stroze elegantní a nepřeplácaný,ta­kových je spousta třeba u Chanelu.

klubko 05.05.08 13:01

Tak mně se vyloženě líbí, jeden čas jsem ji nosila. Asi bych si ji znovu nekoupila, až tak mě neoslnila, ale do práce jsem ji nosila s naprostým klidem :)

kesha 08.04.08 11:42

mě tahle vůně neuvěřitelně voní…podle mě působí hodně výrazně, přesto žensky a i proto jsem si jí vybrala, užívám jí hlavně na večer kdy tyhle silnější drsnější vůně lépe zapadnou:) je pravdou že občas neodolám a navoním se s ní i přes den…hlavně když čekám náročný den…dokáže mi trochu pozvednout sebevědomí a hlavně o ní skutečně vím…do teď jsem zásadně používala D&G Light Blue a je fakt že jsem po chvíli o ní neměla ani zdání…u Deep red se mi něco takový nestalo a uvítala jsem i to zjemnění vůně na konec:)

"svěženka" 19.03.08 11:44

Naprosto souhlasím s Kerze.Nechutně vlezlá, těžká vůně rozpoznatelná ihned.Osobně ji nazývám - Go to Perlovka!

Arome elen 17.03.08 21:09

hmmmm…opravdu ne.Drsná.

anonymní 15.02.08 19:22

Moje kolegyně ji dostala k narozeninám a dovolila mi otestovat ji, přišla mi hodně výrazná a rovněž mě obtěžovala a pokoušela jsem se ji marně smýt. Kolegyně má podobný názor a ani jednou si nedovolila navonět se touto vůní do práce.

eliska 08.02.08 11:09

ja si troufnu nesouhlasit s tim ze boss neumi flakony-ja vlastnim femme a zrovna ta ma podle me povedeny obal,i kdyz teda nehorazne tezky a mozna pro nekoho prilis minimalisticky

Kerze 07.02.08 22:09

To je fakt legrační, ale Deep Red mi připadá naopak velmi nezaměnitelná ( fakt ji bezpečně poznám vždy a všude ) a zcela nenositelná - extrémně výrazná a velmi obtěžující až čpavá - jako ostatně většina ovocných vůní…Fakt zcela opačný postřeh…

Přidat komentář

Reklama


Reklama

Nejčtenější