Jablečný elixír & řeči o lásce

Kolik z vás má doma Ninu z roku 2006 v jablečném flakonu nebo některou z jejích variací? (Vidím statistiky z poliček, tak nezapírejte!) Zájem o tuto vůni je asi slušný, protože už vzniklo dost odnoží, každý rok nejméně jedna. A předpokládám, že ani ta poslední z loňska nebude úplně poslední.

Kolik z vás má doma Ninu z roku 2006 v jablečném flakonu nebo některou z jejích variací? (Vidím statistiky z poliček, tak nezapírejte!) Zájem o tuto vůni je asi slušný, protože už vzniklo dost odnoží, každý rok nejméně jedna. A předpokládám, že ani ta poslední z loňska nebude úplně poslední.

Když se u Niny Ricci řekne ‚elixír‘, není to totéž, jako když se to řekne například u Guerlaina, ale základní myšlenka je stejná: #START-10498# Nina L'Elixir je výraznější, sytější verzí původní Niny. Ředěné už tu byly, tak to tentokrát zahustíme, že. Napovídá tomu i tmavší flakonek.
Nina L'Elixir startuje sametovou, hořce citrusovou vůní. Na limetky bych to úplně netipovala, spíš mi to připomínalo hořký pomeranč, ale to bude dáno vzájemným mísením složek (aneb najděte si, co to připomíná vám!). Následuje syté krémové jádro, bílé květiny s pižmem dovedené na samý pokraj gurmánského zážitku, které pak postupně během několika hodin té sytosti pomalu pozbývá, až z něj zůstane sladká květinová vůně, směs uhlazeného jasmínu, růže a ovoce se špetkou cukrové vaty. Je to sladké, pro elegantnější vkus moc holčičí, ale kulaté a příjemné na omak jako ten jablíčkový flakon.
#END-10498# #START-11277# John Galliano chce, abychom si s ním povídaly o lásce, a tak propůjčil své jméno dalšímu parfému - Parlez-Moi d’Amour. Flakon je k sežrání, skleněná obálka i s květinovou známkou, ale dopis bych formulovala asi takto:

Drahý Johne,
drž se své jehly. Mileráda si o lásce popovídám s některými z tvých šatů, řekněme z libovolné couture kolekce pro Diora za posledních šest sedm let, ale s tímhletím odvárkem teda ne. Pro mě jsi symbolem extravagance, opulence, tvé jméno ve mně automaticky vzbuzuje představu metrů hedvábí, vosích pasů, sytých barev a klobouků z jiného světa, a vyšeptalá ovocenka se symbolickou špetkou pačuli v základu (moderní chyprééé, neasi) mi k tomu FAKT nesedí. Kromě toho se mi na kůži do dvou hodin beze stopy rozpustila a během další hodiny jsem úplně zapomněla, jak to vonělo, kdežto ty zelenotyrkysové šaty z přehlídky couture na jaro 2007 si budu pamatovat do smrti.
#END-11277#
Už to, prosím tě, nedělej.
Tvoje Ada.

Autor: Ada

.
Váš příspěvek
Lorrina 8.10.11 18:30

Řeči o lásce se mi nelíbí, přijde mi to jako pudr s růžemi.

Garfield 30.3.11 12:58

Ada:musím uznat, že máš pravdu ;-) Dneska jsem vyzkoušela a je to triviální jablkovica bez špetky šarmu.Škoda flakonu na tak nepovedný obsah:-(

lamerienda 17.3.11 17:04

Parlez-Moi d’Amour je opravdu ovocná nálož, nicméně bez nápadu a šmrncu a Nina mne bohužel také zklamala - sladké uleptané lízátko :(

Ada 17.3.11 12:10

Garfield: je to ovocenka se špetkou pačuli, moc víc se to popsat nedalo. Ně vždycky se dá rozepsat hlava, srdce, závěr, proměny, přelévání složek… protože to v té vůni prostě není :)

Garfield 16.3.11 13:54

Mě teda mrzí, že jsem zjistila co si Ada myslí o Gallianově módě, ale o vůni samotné téměř nic…:-( Parlez-Moi d’Amour mě zrovna zajímá, protože flakonek je mimořádně povedený.

Maida 15.3.11 10:31

Mě se tahle Nina líbí moc, dokonce o ní uvažuju jako o přírůstku „na takové to domácí žvýkání“ :-)) . Zkrátka pro chvíle, kdy není chuť na žádné velké siláže :-).

Ingird 15.3.11 07:00

Ninu jsem měla jako úplnou novinku,byla fajn a hrdě se k jejímu vlastnictví hlásím a v koncentrovanější podobě byl mohla být ještě lepší.
Galliano mne nikdy nezajímal a teď,po těch svých eskapádách, už vůbec ne.

Mitzi 14.3.11 18:46

Ty šaty jsou skoro dokonalé. Parfém v obálce se známkou jsem až dodnes moc chtěla vyzkoušet. Složení vypadá pro mě TAK slibně… jestli je to ale slaboučké, bez nápadu a bez odvahy, tak to je hrozná chyba :(

Alex 14.3.11 17:53

no, tak ja už si napr. v spojení s Gallianom nespomeniem ani na extravaganciu, ani couture… spomeniem si na to, že vraj miluje Hitlera…

rock 14.3.11 13:32

Tohle

http://1.bp.blogspot.com/…/s1600/1.bmp

nebo ještě něco jinýho ?

Alchemilla 14.3.11 12:36

Nina se mně líbila, ale byla na mě slabší, tož tohle zní velice lákavě!

Svatka 14.3.11 08:58

Dobrý,
nebyl by odkaz na ty šaty?
Jakýsi jabko na mě prskla prodavačka v Douglasu a líbilo se mi víc než to pův. Možná to bylo toto, takže jak pojedu do „velkoměsta“, jdu ho prubnout

lucil 13.3.11 22:20

Moc pěkná recenze Ado (hlavně ten dopis) :))

Přidat komentář

Nejčtenější