Pedikúru zvládnete hravě i sami doma. Jak na to?

Nohy si zaslouží stejnou péči jako ruce. Přesto na ně často zapomínáme. Domácí pedikúra nezabere mnoho času a odměnou vám budou zdravé a krásné nohy.

* Pedikúru si můžete dopřát i v pohodlí domova. Zdroj: Profimedia.cz.

Pedikúra pro krásu i pro zdraví

Profesionální pedikúru by měla každá žena absolvovat jednou za 4 až 6 týdnů. Jen tak jde předejít zarostlým nehtům, které jsou velmi bolestivé a nepříjemné. Odborník také dokáže včas odhadnout růst kuřích ok a pomoci s otlaky. Navíc samozřejmě upraví nehty. Většina pedikérek víc zakončuje „rituál“ krátkou masáží plosek, která je velice příjemná. Nouzový stav zatím návštěvu pedikérky neumožňuje. Základní „údržbu“ však zvládnete i sami.

Podle manikérky a pedikérky Michaely by si měly ženy ideálně jednou za dva týdny udělat čas na domácí pedikúru. „Nohy stačí napařit v horké vodě po dobu deseti minut. Do vody přidejte trochu tekutého mýdla a pár kapek peroxidu vodíku.“ Dodává, že mýdlo kůži změkčí a peroxid dezinfikuje.

Jakmile kůže změkne, vezměte pilník a paty obruste dohladka. Nehty zapilujte do rovna, aby nezarůstaly. Nakonec paty promažte oblíbeným krémem, například Indulonou, nebo vazelínou a nasaďte bavlněné ponožky. „Ponožky nechte nasazené po celou noc, aby se krém mohl pořádně vstřebat. Ráno budete mít nožky jako nové," doporučuje Michaela.

Zarostlý nehet potrápí

Co ale dělat, když přeci jen nehet zaroste a na pedikúru zajít nemůžete? „Na zarostlý nehet funguje jediná domácí pomůcka, kterou je podložení bolavého nehtu kouskem vatičky nebo odličovacího tamponku. Nehet se tím maličko zvedne a bude mít možnost najít si jinou cestičku pro svůj růst. Podle potřeby je dobré místo postříkat dezinfekcí a namazat černou mastí, kterou seženete v lékárně,“ vysvětluje pedikérka.

Aby nehty vypadaly pěkně a upraveně, je dobré je nalakovat. Podle Michaely je vhodné nejprve nalakovat nehty spodní ochrannou vrstvou, pak klasickým lakem a na závěr průhledným krycím lakem.

Chodíte pravidelně na pedikúru, nebo spoléháte sami na sebe?

Autor: Martina

Dekorativní kosmetiku vybírá velmi pečlivě s ohledem na citlivou pokožku. Miluje výrazné rtěnky a jemné oční stíny a minimalistické řasenky. Velmi ráda objevuje novinky z oblasti dekorativní i pečující kosmetiky.

Témata článku

Nejčtenější