Jak na správné odlíčení? Ručníkem pleť nepotěšíte

Odličovací mléko, pleťová voda, noční krém, vyčistit zuby a spát. Nebudu lhát, do čištění pleti a odličování se mi dříve moc nechtělo. Pak jsem ale vyzkoušela Jarischovu vodu, odličovací ručník nebo oleje a odlíčení se stalo spíše příjemným rituálem než otravným úkolem. Přestaňte se nutit i vy a vyzkoušejte alternativy.

Ručník místo tampónků a micelárky?


Prodejci slibují, že s kouzelnou rukavicí nebudete potřebovat kosmetiku ani vatové tampónky a i přesto se make upu dokonale zbavíte. Já jsem nejdříve narazila na odličovací ručník a později na chlupatou rukavičku. S rukavičkou se sice odlíčíte, hodně ale záleží na materiálu. Na ten koukejte hlavně tehdy, pokud máte citlivou pleť. Ručník je super třeba na cesty, na každodenní odlíčení ho ale nedoporučuji.

Příspěvek sdílený The Original MakeUp Eraser (@makeuperaser), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2018-03-18T19:01:09+00:00“>Bře 18, 2018 v 12:01 PDT</time>

Netradiční pleťová voda


Jarischův roztok jsem si před lety koupila na doporučení youtuberek a od té doby ho nepustím z ruky. Používám ho místo pleťových vod a moje ekzematická pleť jásá. Pokožka je po něm zklidněná a roztok působí protizánětlivě. Nejlepší je na něm cena, litrové balení seženete v lékárně pod stovku. Borová voda se používá u pleti, kterou trápí akné. Zkuste vynechat klasické pleťové vody. Budete se divit, jaké umí roztoky z lékárny zázraky. Vyzkoušeno!

Příspěvek sdílený Svatava (@svatavach), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2016-07-15T18:20:45+00:00“>Čec 15, 2016 v 11:20 PDT</time>

Oleje ucpávají póry? Jak kdy!


Také jste slyšeli o tom, že kokosový olej je zázrakem na pleť, a na druhé straně si vám stěžovala kamarádka, že jí olej spíš pleť vysušuje? Oboje může být pravda. Záleží na tom, jak oleje používáte. Určitě není vhodné používat na odličování pouze olej. Důležité je produkty střídat a hlavně olej na pleti nenechávat bez dočistění.

Stáhnout olej z pleti můžete třeba borovou nebo květovou vodou. A pokud si chcete vytvořit domácí odličovač očí, stačí smíchat olej se stejným poměrem vody. Odlíčení řasenky i stínů vám pak půjde lépe než jen se samotným olejem.

Je pravda, že kokosový olej při dlouhodobém používáním pleť spíš vysušuje, než hydratuje. Používejte ho proto jen občas. Já mám nejlepší zkušenosti s mandlovým, kokosovým a marulovým olejem. Používám je hlavně na dovolené, kdy moje pleť potřebuje víc hydratace. A kokosák zároveň využiji na vlasy i na spálenou pokožku.

Příspěvek sdílený MiLe (@mile_cosmetic), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2018-05-16T20:24:13+00:00“>Kvě 16, 2018 v 1:24 PDT</time>

Odličovací „podložky“


Pokud váháte nad čistícím kartáčkem nebo si chcete jednou za čas vyčistit pleť důkladněji, zkuste odličovací podložky (někdy se jim říká i peelingové houbičky). Jde o silikonový polštářek, který šetrně a důkladně vyčistí pleť a pokud vás jeho používání přestane bavit, můžete ho využít na čistění štětců.

Příspěvek sdílel uživatel @dm_ebelin, <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2018-04-18T13:49:26+00:00“>Dub 18, 2018 v 6:49 PDT</time>

Klasika, která (ne)omrzí


I já na odlíčení jednou za čas použiji vatové tampónky a micelární vodu. Je otázkou do pranice, jestli ji smývat nebo ne. Pro jistotu po odlíčení micelárkou pleť vždy dočistím květovou vodou nebo Jarischovým roztokem a mám lepší pocit.

Myslím si, že klasické odlíčení, které tvoří dvoufázový odličovač na oči, odličovací mléko (popřípadě gel) a pleťová voda, je nejlepší způsob, jak pleť připravit na sérum a krém, zabere ale také nejvíce času.

TIP: Zkuste vyměnit jednorázové vatové tampónky za pratelné. Odlíčení s nimi je příjemnější a vy budete mít lepší pocit.

Jak se odličujete vy? Zkoušíte alternativy nebo se držíte osvědčených produktů? Dejte nám vědět.

Autor: Karolína

Pokud si Karolína ráno vybírá rtěnku, je to rozhodování na několik (desítek) minut. Doma má totiž celou komodu kosmetiky. A protože nemá beauty produktů nikdy dost, své postřehy sdílí na svém blogu www.ok-makeup.cz a ráda líčí ostatní.

Nejčtenější