Chcete si nechat narůst plnovous? Přinášíme pár tipů, jak na to!

Vousy mají určité kouzlo. Některé ženy vousy nemusí, jiné je označují za přitažlivé. Podle některých právě díky nim muži vypadají vyzráleji a dominantněji. Na čem se ale ženy shodnou je, že neupravená mužská tvář rozhodně není sexy. Teď si proto můžete přečíst, jak na perfektní vousy.

* Jake Gyllenhaal v Good Morning America. Zdroj: Profimedia

Zdálo by se, že stačí oholit, nebo nechat růst. Nic víc. Vousy jsou na první pohled nenáročné, ale za těmi krásnými plnovousy stojí poměrně dost práce. Pojďte se námi podívat, jak docílit perfektního vzhledu vašich vousů.

Základem je hydratace

Pro lesklé, hebké vousy bez lupů je velmi důležitá hydratace. A to jak vnitřní, kdy je potřeba vypít zhruba 1,5 až 3 litry vody denně, tak vnější. Ideální je používat oleje, kondicionéry či balzámy v kombinaci s mýdlem na vousy a speciálními kartáči a hřebeny.

Správný postup krok za krokem:

1. Vousy alespoň 1× týdně umyjte speciálním mýdlem na vousy. Díky němu odstraníte odumřelé buňky, nános produktů, špínu a prach. Očistíte také pokožku tváře.

2. Poté následuje péče v podobě oleje, který vousy změkčí a dodá jim lesk. Olej se rychle vstřebá, zanechá pokožku krásně hydratovanou a navíc se s ním dají vousy i krásně tvarovat. Pokud vám olej nesedí, vyzkoušet můžete i kondicionér či balzám. Tato kosmetika se stará o váš porost i pleť.

3. Předposledním krokem je vyčesání. Ideální je použít hřeben z prasečích štětin. Ty pomáhají rovnoměrnému rozprostření nanesené kosmetiky. Zároveň má pohodlný tvar akorát do ruky.

Pohrát si můžete i se samotným tvarem knírku nebo vousů. Stačí použít například pomádu nebo vosk k jednoduchému natočení konečků.

Mužské vousyI strniště si zaslouží vaši péči, a proto nezapomínejte na hydrataci. Zdroj: Canva.

Udržované strniště

Poslední dobou se mezi muži stále více daří strništi. Ať už je to z důvodu, že se vám plnovous nelíbí, nebo protože vám jednoduše nenaroste tak lehce. Výhodou strniště je, že je práce s ním velmi jednoduchá. Stačí si jen pořídit holicí strojek a nastavit jej na střední střih. Dále je dobré tvář pravidelně upravovat, používat pleťová mýdla a krémy pro potřebnou hydrataci.

Třešnička na dortu

Ať už se pyšníte krásným plnovousem nebo elegantně udržovaným strništěm, nikdy byste neměli zapomínat na upravené kontury. Tedy dohladka oholený krk, a to ideálně břitvou či žiletkou. Zkroťte lícní kosti a místa, kde vousy prostě nechcete (a ani se ženám nelíbí). Díky těmto úpravám vynikne vaše tvář a odlišíte se od zarostlých divochů.

Muž si nechá zastřihávat vousy v barbershopuOdborné péče se vám dostane v trendy BarberShopech. Zdroj: Canva.

A pokud se nechcete starat…

Nechcete-li čas trávit u zrcadla a upravovat si vousy sám, můžete si zajít do specializovaného barber shopu, kterých přišlo s hipsterskou vlnou nezměrné množství. Ve většině z nich se vám dostane maximální péče, ať už se jedná o hladké oholení břitvou či úprava delších vousů, hydratace pleti nebo péče o vlasy.

V základních nabídkách často bývá konzultace, klasický střih, úprava obočí, zaholení kontur, opálení ušních chloupků, mytí a masáž hlavy, foukání, styling, úprava vousů, napaření vousů horkým ručníkem, holení břitvou nebo strojkem, ošetření pleti, styling a kolínská dle výběru. Stačí si jen vybrat, jaký styl péče zvolíte a co od návštěvy barber shopu očekáváte.

Když se o sebe muž stará, je to poznat. Jde z něj jiná energie, která ženy přitahuje. A je jedno, jestli má hladkou, čerstvě oholenou tvář, strniště či plnovous.

Jak jste na tom s péčí o vousy vy? A líbí se to vašim ženám? Podělte se s námi v komentářích.

Autor: Tereza

Tereza miluje sledování make up tutoriálů, brouzdání po kosmetických webech a obchodech. Přehled má jak ve skin care, tak v dekorativní kosmetice. Namalovaná chodí střídmě. Bez černé linky a řasenky ji ale nepotkáte.

Témata článku

Nejčtenější