Jak z nevýrazných rtů udělat plné a smyslné

Ač se to možná nezdá, nanést rtěnku tak, aby vypadala opravdu dokonale a vydržela na rtech v perfektním stavu po celý den, je menší věda. Nepodceňujte kvalitu produktů. Ve výsledném vzhledu a hlavně v průběhu nošení se to výrazně projeví. Pokud patříte mezi začátečnice, mějte na paměti, že čím výraznější odstín zvolíte, tím více je potřeba si s aplikací vyhrát a rty opravdu precizně vykreslit.

Nezbytnosti

V první řadě je důležitá dostatečná hydratace. Nezbytný je tedy balzám, který zabrání vysoušení rtů, dodá jim potřebnou výživu a funguje hlavně preventivně. Nebojte se také použít peeling nebo scrub. Tyto dva produkty ze rtů odstraní suchou kůži a zanechají je dokonale hladké. Perfektní duo tvoří Satin Lips od značky Mary Kay, které obsahuje cukrový peeling na rty a balzám s bambuckým máslem. Použití je snadné a efekt příjemný.

Dalším nepostradatelným pomocníkem je konturovací tužka, která dodá rtům tvar a poslouží i jako podklad. Máte-li rády tmavé i světlé rtěnky, není nutné mít ke každému odstínu konturku ve stejné barvě. Vyzkoušejte žhavou novinku od značky Max Factor. Průhledná tužka z kolekce Velvet Mattes Lipstick Collection funguje stejně dobře jako barevné varianty. Čiré složení je tvořeno vosky, které vytvoří bariéru a uzamknou rtěnku na rtech.

Matná, nebo krémová?

Samotnou rtěnku vybírejte v první řadě podle její konzistence. Krémové vydrží méně, ale jsou více komfortní. U matných je výhoda, že jsou odolnější a drží po celý den, ale při jejich nošení je třeba mít rty v prvotřídním stavu. Určitě matné konzistenci nedávejte přednost před klasickou v případě, že trpíte na suchou kůži nebo pociťujete nepříjemné pnutí. Takové rtěnky by pro vás byly velmi nepohodlné a matný efekt by navíc nevypadal vůbec dobře.

Jedna z nejdůležitějších vlastností hned po příjemné konzistenci je výdrž. Rtěnka by měla zvládnout a přečkat pití i menší svačinku. V ideálním případě by s vámi měla vydržet do konce pracovní doby. Nezapomínejte také na to, že je vhodné vybrat takový typ produktů a konzistenci, která se bude nejen pohodlně nosit, ale i nanášet. Tato vlastnost je důležitá, abyste ji během dne snadno doplnila a nemusela kvůli tomu trávit hodinu na toaletě.

Příprava a postup

Celkovou výdrž i vzhled zásadně ovlivňuje podklad, začněte proto peelingem rtů. Krouživými pohyby scrub zapracujte a následně vše odstraňte ubrouskem. Poté dopřejte rtům pořádnou dávku hydratace pomocí kvalitního balzámu.

Ujistěte se, že máte konturovací tužku dostatečně špičatou a vrhněte se na vykreslení. Zda začnete u spodního nebo horního rtu, je na vás. Při líčení vždy postupujte tak, jak vám to nejvíce vyhovuje, i kdybyste měla vymyslet vlastní způsob aplikace.

Protože konturka perfektně slouží i jako podklad, naneste ji v tenké vrstvě na celé rty.

Se rtěnkou si vyhrajte, natírejte ji pomalu a pečlivě. Nebojte se malovat v krátkých tazích, jakmile jste spokojená, pokračujte, dokud nemáte hotovo.

Rozdíl před a po je viditelný na první pohled. Nošení rtěnek a plné, tvarované rty si zamilujete. Pokud jste si dříve myslely, že rtěnky jsou vhodné pouze pro majitelky plných a výrazných rtů, byla jste na velkém omylu. Vyzkoušejte a žasněte nad úžasnou proměnou.

Rady, tipy, trendy

Pro speciální příležitosti a opravdu precizní vzhled použijte korektor a plochý štětec, kterým obtáhněte obrys rtů. Ještě více je zvýrazníte a dotáhnete vzhled do dokonalosti. Barva korektoru musí korespondovat s odstínem pleti a je nutné jej řádně zapracovat a vystínovat do ztracena.

Skvělým tipem, jak docílit lepší výdrže u rtěnky, která nedrží tak dlouho, jak potřebujete, je obtisknout rty ihned po nalíčení do ubrousku a znovu je přetřít. Podobně zafunguje, když je skrze papírový kapesník přepudrujete klasickým pudrem na obličej.

Světlé odstíny nejsou tak náročné na údržbu během dne. Pokud se však rozhodnete pro výraznější barvu a vyrazíte do práce nebo do víru velkoměsta, nezapomeňte si s sebou vzít vlhčené ubrousky, které můžete použít na odlíčení a znovu doplnění rtěnky.

Tekutá, matná konzistence je známá vysokou výdrží a přilnavostí. Nezapomeňte proto přihodit do kabelky odličovač s olejovým základem. Ničím jiným ji totiž nesundáte.

Použité produkty

  • Mary Kay Satin lips duo
  • Max Factor průhledná tužka Velvete mattes lipstick collection

Autor: Ema

.
Váš příspěvek
Ingrid 25.7.17 08:57

Ano,balzám,konturka,rtěnka,kapesníček,přepudrovat-hlaste se,kdo z vás to nevěděl.Typicky blogerský článek od blogerky.Je nám toho potřeba? :-?

kyticka86 24.7.17 20:31

žasněte nad úžasnou proměnou :lol:

To je slohovy majstrštyk :pudl:

Nejčtenější