Aby 14. únor nebyl nuda ani kýč! Jak oslavit svatého Valentýna?

Pokud patříte mezi zamilované, kteří si nenechají ujít svátek svatého Valentýna, pak je načase si tento den naplánovat. Nemusí totiž skončit pouze u romantické večeře.

* Láska, zážitky a cestování. Spojte to dohromady. Zdroj: Canva

Zážitek je víc než dárek

Překvapte svou druhou polovičku a naplánujte něco, na co jen tak nezapomene. Ne nadarmo se říká, že zážitek je mnohem víc než drahé dárky. Co můžete své polovičce darovat?

Eurotripy na prvním místě

Pokud chcete opravdový zážitek, nemusíte sedět doma. Kupte na 14.2. letenky na místo, které jste ještě nenavštívili. Evropská města jako Barcelona nebo Lisabon mají co nabídnout a stačí vám na ně dva dny a jedna noc. Užít si to tak můžete i s tradiční večeří při svíčkách. Navíc někde na jihu, venku, kde nebudete potřebovat zimní bundy.

Pořádného wow efektu dosáhnete tím, že výlet utajíte do poslední chvilky. Stačí doma zanechat lístek s krátkými instrukcemi.

Pár slaví svatého Valentýna v posteliRomantika si můžete užít v jiném městě, i doma v posteli. Zdroj: Canva

Výlet vlakem se počítá

Chybu neuděláte ani zakoupením jízdenek na vlak. Můžete si udělat výlet do Berlína, Vídně nebo třeba Brna. Klidně můžete zajít jen na hezkou procházku, do muzea nebo třeba na nějaký film do kina. Záleží na vás, ale primárně jde o nápad a změnu, ne o vzdálenost.

Sportem ku zdraví i lásce


Pokud jste sportovně založená dvojice, naplánujte den zamilovaných na běžkách v Jizerkách, na sjezdovkách ve Špindlu nebo navštivte nějaký aquapark. Po každém sportovním výkonu nezapomeňte ani na relax a odpočinek a vydejte se do wellness.

Popřípadě spojte relax s výletem a vydejte se do polských nebo maďarských termálů. Autem tam stihnete dojet zhruba za 5 hodin a ceny jsou tam velmi příznivé.

Pro dokonalý relax doporučujeme například Infinity Sen v Senohrabech, kde můžete přespat v pohádkovém hotelu.

Upečené cupcakes s nápisem LoveDárek můžete vyrobit, dokonce i upéct. Zdroj: Canva

Dárek z lásky aneb Vyrobte ho

Co se týče valentýnských dárků, už odzvonilo čokoládkám nebo plyšákům ve tvaru srdce. I když bychom asi my ženy neodmítly, není třeba pořizovat drahé hodinky nebo luxusní šperky. Zkuste letos darovat něco, co je opravdu od vás z lásky.

Tipy, které potěší:

  • Vyrobte koláž plnou vašich společných fotek a nechte ji zarámovat.
  • Svému milému či milé můžete darovat také tzv. „love box“ – krabici, do které vložíte osobní věci, které se pojí s vaším vztahem, společné fotky, lístky z koncertu, na kterém jste se seznámili, staré dopisy, letenky z první dovolené nebo mušle z pláže.
  • Dárkem z lásky určitě bude i večeře, kterou sami uvaříte.
  • Nakonec může postačit i trocha romantické atmosféry – svíčky, romantická koupel a masáž.

Gesto na celý život

Nějaký tip přímo pro pány, kteří nás čtou? Pokud se na to cítíte, zkuste právě na Valentýna romantické gesto na celý život. „The big one“ je pak zásnubní prstýnek. Vybírejte podle partnerky a ne podle sebe. Nejhorší co se může stát je zásnubní prstýnek, který se nebude líbit. Jako se to stalo Carie Bradshaw v Sexu ve městě.

Jak udělat správný výběr?

  • Buďte empatičtí a při výběru myslete pouze na partnerku a na její vkus,
  • zásnubní prsten by měl plně souznit s rukou, která ho bude nosit,
  • nevíte-li si rady, nechte si poradit od její kamarádky,
  • Pokud byste chtěli nevšední zásnubní prsten, obraťte se na nadějné české designéry, například na Lenku Karlickou z 27JEWELRY nebo Michala Kadanika a nechte pro ni vyrobit krásný prsten na míru.

Ani praktická stránka není od věci – nevybírejte prsten s velkým diamantem. Takový šperk může vadit při oblékání, sportu či dokonce způsobit drobná poranění a škrábance.

Žena relaxuje ve vaně s pěnou.Na den zamilovaných rozhodně nezapomínejte ani na sebe. Zdroj: Canva

Valentýnská sebeláska

Pokud jste dočetli až sem přesto, že jste single, jste tu správně. Neexistuje totiž jediný důvod, proč by měl svátek lásky patřit pouze zamilovaným dvojicím. Z principu každá láska začíná u té k sobě, a proto je Valentýn perfektní příležitost udělat si něčím radost, i když zrovna nerandíte. Zajděte si na manikúru, do sauny, na masáž, ke kadeřníkovi, jeďte na výlet nebo si prostě kupte něco, co vám udělá radost. Udělejte si den pro sebe, hýčkejte se! A konec konců, kde je dáno, že na romantickou večeři nemůžete zajít s kamarádkou, sestrou nebo kamarádem? Užijte si to a mějte se rádi.

Jaký valentýnský dárek vám udělal největší radost? Podělte se s námi v komentářích.

Autor: Kristina

Práce vás musí bavit a naplňovat a někdy se musí stát něco velkého, abyste si uvědomili, co je v životě důležité. Pro Kristinu to bylo právě mateřství, které nastartovalo její práci pro online media a pomohlo ji určit si priority.

Témata článku

Nejčtenější