Říjnový průvodce péčí o ruce: Co se vám rozhodně bude hodit

Ruce si to za nás většinou všechno odtrpí. Hned po obličeji jde o nejvíce exponovanou část našeho těla. Proto je potřeba věnovat jim péči a pozornost. V říjnovém tématu si tedy posvítíme na to, jak mít ruce jako ze škatulky, hebkou pokožku a hezky upravené nehty.

* Ruce a nehty si zaslouží tu nejlepší péči. Zdroj: Redakce

Proč je kůže na rukou tak citlivá?

Zkuste se zamyslet, zda o své ruce pečujete skutečně dostatečně? Nebo aspoň stejně jako o pokožku na obličeji? Ve skutečnosti jsou totiž ruce velmi namáhané, a proto bychom jim měli věnovat velkou pozornost. Mnohokrát denně je totiž umýváme vodou a mýdlem, často používáme i dezinfekci.

To vše pokožku na rukou vysušuje. Navíc musí čelit nadměrnému slunečnímu záření v létě a mrazům v zimě. A to se samozřejmě odráží na jejím vzhledu. Není divu, že právě na rukou se často objevuje nepříjemný ekzém, kůže je nadměrně vysušená nebo se na ní tvoří nevzhledné pigmentové skvrny.

Žena nabírá rukou trochu krému z krabičkyZákladem je správná hydratace a pravidelné promazávání. Zdroj: Canva

Základní pravidla v péči o ruce a nehty

Péče o ruce a nehty přitom není žádná věda. Stačí se držet jednoduchých pravidel. Jakých?

  • Nosit u sebe hydratační krém na ruce a pravidelně jej používat.
  • Jednou za čas si dojít na manikúru, nebo si ji udělat doma, a nezapomínat také na nehtovou kůžičku.
  • Ruce bychom měli po umytí vždy důkladně vysušit.
  • V létě je třeba hřbety rukou pravidelně mazat krémem s ochranným faktorem.
  • V zimě zase doporučujeme nosit rukavice, které ruce ochrání před mrazem.

Inspiraci najdete v říjnu na Arome

Patrně nejčastější problém, se kterým se většina z nás potýká, je nadměrná suchost. Ruce pak mají sklony se loupat, kůže může být zarudlá, podrážděná a někdy i svědí. V článku: První rychlá pomoc pro vysušené ruce poradíme, jak dát vše co nejdříve do pořádku. V našich říjnových tématech si také posvítíme na ekzémy.

Pokud vás totiž trápí ekzém na rukou, je třeba vybírat kosmetiku maximálně šetrnou – ideálně z lékárny. I tomuto tématu se budeme podrobněji věnovat v článku: Pro jakou kosmetiku sáhnout při ekzémech.

detail rukou, kdy masérka masíruje klientce ruceNechte se hýčkat a zajděte si na manikúru. Zdroj: Canva

Nezapomínejte na nehty a kůžičku

Velkou pozornost bychom měli dát také nehtům a nehtové kůžičce. Manikúru si díky našemu návodu můžete udělat i doma. Gelové nehty jsou sice oblíbené, ale víte, jak je sundat a pečovat poté o své přírodní nehty, aby opět získaly pevnost? Navíc jsme ještě otestovaly laky z drogerky. Které skutečně vydrží několik dní a které se začnou loupat hned druhý den?

Velkou dávku inspirace na vše, co vás ohledně péče o ruce a nehty zajímá, najdete na Arome v říjnových článcích. A budeme rádi také za vaše tipy a zkušenosti.

Máte nějakou osvědčenou kosmetiku na ruce, na kterou nedáte dopustit?

Autor: Martina

Dekorativní kosmetiku vybírá velmi pečlivě s ohledem na citlivou pokožku. Miluje výrazné rtěnky a jemné oční stíny a minimalistické řasenky. Velmi ráda objevuje novinky z oblasti dekorativní i pečující kosmetiky.

Váš příspěvek

Nejčtenější