Péče pro hladké ruce: Dejte je do igeliťáků

Na ruce často zapomínáme, přitom je jejich pokožka namáhaná mnohem víc než třeba pleť obličeje, o kterou se staráme dvakrát denně. Naštěstí stačí k viditelnému výsledku docela málo.

* Ruce používáme celý den, proto jejich pokožka trpí. Zdroj: AndreyCherkasov / Shutterstock, Inc.

Blahodárná noční péče

Masku, která je určená přímo na ruce, naneste před spaním a nechte ji působit celou noc. Během spánku se totiž kůže regeneruje mnohem rychleji, navíc nehrozí okamžité smytí kosmetiky.

Zábal uděláte tak, že si ruce namažete silnější vrstvou svého oblíbeného, co nejvíce mastného krému, zabalíte je do igelitových sáčků a zahřejete (třeba pod peřinou). Díky této kúře se vám obnoví kožní bariéra a ruce budou hladké a svěží.

Hydratace až na prvním místě

Pokožka rukou je křehká a neobsahuje mazové žlázy, které by udržovaly vlhkost. Proto dlaně často trpí vysušením po každém omytí. Kůže pak pne a my cítíme diskomfort. Vše rychle zachrání mastný nebo hydratační krém, který dlaním uleví a zrevitalizuje ztracený ochranný kožní film. Také se vyplatí používat šetrná mýdla.

Indulona je generacemi osvědčená klasika.Indulona je generacemi osvědčená klasika.

Jak na stařecké skvrny

Tzv. stařecké skvrny vznikají zvýšenou produkcí melaninu, kvůli které získává pokožka tmavší zbarvení. Tyto skvrny se objevují hlavně na obličeji, v dekoltu, ale také právě na hřbetech rukou.

Jak jim předcházet? UV ochranou! Nezapomínejte si tedy opalovacím krémem mazat i ruce. Pokud se u vás už tmavé flíčky objevily, nezoufejte. Naštěstí existuje řada dermatologických přípravků, které je dokáží redukovat. Účinným řešením může být také chemický peeling nebo laserová terapie.

Dopřejte svým rukám péči. Zdroj: FotoDuets / Shutterstock, Inc.Dopřejte svým rukám péči. Zdroj: FotoDuets / Shutterstock, Inc.

Pro ještě krásnější ruce

Pokud máte kůži na rukou hrubou anebo šupinatou, skvělým pomocníkem je peeling. Volte ale spíše jemnější a nepoužívejte ho víckrát než 2× týdně. Jinak vám bude ruce až moc vysušovat. Nejlepším řešením je vyrobit si peeling vlastní, u kterého budete mít jistotu, že si ruce nehuntujete zbytečnou chemií.

Nakonec nezapomínejte ani na celkové zkrášlování rukou, jakým je třeba péče o nehty. Na zdravé a pevné nehty je nejlepší dostatek zinku a také speciální krémy či oleje, které změkčují nehtovou kůžičku.

Dejte nám tipy, jak pečujete o své ruce vy?

Autor: Adriana Martinovičová

Věčný snílek, který často nahlíží na svět přes růžové brýle (a s růžovým účesem) a rád zkouší novinky dekorativní i pečující kosmetiky. Píše lifestylový blog Something Sometimes www.somethingsometimes.cz.

Témata článku

Nejčtenější