Jak pečovat o stárnoucí pleť? Péči zacilte proti vráskám

Přečtěte si soupis toho nejlepšího, čím můžete v domácích podmínkách bojovat proti vráskám a jemným linkám.

Hydratační přípravky


Pokud chcete mladistvě vypnutou pleť, pomohou vám hydratační přípravky jako jsou krémy, séra, emulze a další. Předcházejí vzniku suché kůže, modřinek nebo poškození pokožky, a tím pádem také nepřímo vzniku vrásek. Samy o sobě však vrásky nevyhlazují, doporučuje se proto je kombinovat ještě s dalšími přípravky cílenými přímo na boj s vráskami. Nanáší se po umytí pleti vodou, kdy pleť dokáží udržet krásně hydratovanou.

  • Látky jako vazelína zamezují vypařování vláhy z pleti, v podstatě ji v kůži „uzamknou“.
  • Humektanty včetně glycerinu zase vytahují vodu na povrch pleti z hlubších tkání. Právě proto jsou přípravky na bázi glycerinu tak vhodné pro osoby s mastnou pletí.
  • Další složky jako monolaurin obsahují směs molekul tuků. Tyto napomáhají zachovat a obnovit přirozenou ochrannou bariéru kůže, která mimo jiné brání ztrátě vlhkosti a poškození.
    • Kyselina hyaluronová má skvělou schopnost vázat na sebe vodu, vybírejte proto také produkty s jejím obsahem.

Na léto je ideální lehké hydratační sérum s kyselinou hyaluronovou a kyselinou pantotenovou Hydr8 B5, které pleť zbytečně nemastí a nezatěžuje.

Oční krémy


Pokožka pod očima je velmi tenká. Neprodukuje mnoho ochranných olejů, které ji udržují jemnou a vypnutou. A proto jsou tu oční krémy, které mají za úkol omezit otoky a tmavé kruhy pod očima. Působí dvěma způsoby:

  • Dočasně stahují krevní cévky, čímž znemožní hromadění kapalin pod očima (a redukují tím pádem otoky).
  • Zpevní pleť neviditelným filmem.

Obvykle se jemně vťukají do pleti, aby se stimulovala jejich absorpce. Určitě krém na pleti silně nedrhněte, spíš než na dokonalou absorpci byste si zadělali na vznik vrásek.

Kromě prevence rozvoje vrásek nezapomeňte ani na ochranu před ultrafialovým zářením! V tom všem poslouží hydratační oční krém Hydr8™ Eye 360 SPF 30.

Antioxidační krémy, pleťové vody a masti


Antioxidanty jsou látky, které působí proti negativním efektům volných radikálů, mezi něž mimo jiné patří předčasné stárnutí pleti. Jenže jejich počet v pleti a organismu snižuje třeba ultrafialové sluneční záření a další environmentální faktory. Ještě že je možné antioxidanty pleti dodat!

  • Vitamín A je důležitý pro zdraví pleti. Topicky aplikovaný napomáhá řešit různé problémy spojené se stárnutím, jako jsou vrásky, jemné linky, stařecké skvrny a další projevy hyperpigmentace i hrubou pleť. Pro skutečně viditelné výsledky je ovšem nutné používat vitamín A pravidelně po dobu alespoň jednoho měsíce.
  • Vitamín C či kyselina askorbová je silný antioxidant, který napomáhá v pleti budovat kolagen. Dále podporuje ochranu buněk kůže před ultrafialovým zářením a napravuje jejich případné poškození UV paprsky.
  • Mezi další antioxidanty patří vitamín E, který snižuje hrubost pleti a hloubku obličejových vrásek, niacinamid působí pozitivně na vrásky a zejména vrásky kolem očí. Extrakty z granátového jablka nebo sóji napomáhají celkovému omlazení stárnoucí pleti. Pro pleť jsou zdravé také extrakty z Aloe Vera, zázvoru a hroznových semínek.

Vyzkoušejte Medik8 r-Retinoate® - superkrém aktivující mládí, který obsahuje jak speciálně upravenou molekulu vitamínu A, tak vitamíny C a E pro maximální anti-aging účinek!

Domácí exfoliace: Abrazivní scruby a alfa-hydroxykyseliny


Exfoliace je jedna ze základních metod, jak zlepšit vzhled pleti a eliminovat jemné vrásky. Dochází při ní k odstranění svrchní vrstvy pleti, což odkryje novou pleť a stimuluje její růst.

Abrazivní gely využívají pro exfoliaci abrazivního materiálu, který odstraní svrchní starou vrstvu pleti. Mezi ně patří zrnka soli, mleté ovocné pecičky, částice oxidu hlinitého, malé plastové kuličky a další. Mikrokuličky patří k nejjemnějším typům tzv. scrubů (domácích peelingový přípravků), protože jejich abrazivní síla je díky tomu, že jsou kuličky měkké a kulaté, jen lehká. Mezi silné scruby patří přípravky s ovocnými pecičkami a oxidem hlinitým, což je dáno tím, že jejich částečky mají hrubé ostré hrany a mohou pleť dokonce mírně poškrábat.

Další možností, jak dosáhnout exfoliace, je topická aplikace alfa-hydroxykyselin (a jim podobných látek). I ony usnadňují odstranění odumřelých kožních buněk a navíc stimulují produkci kolagenu a elastinu. Mezi přírodní alfa-hydroxykyseliny patří kyselina mléčná, kyselina glykolová, kyselina jablečná, kyselina citrónová či kyselina L-mandlová. Na trhu jsou i produkty, které obsahují beta-hydroxykyseliny, jako je kyselina salicylová.

Vyzkoušejte čistící pleťové mléko pro jemnou každodenní exfoliaci creamCleanse s pomerančovým olejem, glycerinem, kakaovým máslem a kyselinou L-mandlovou.

K volnému použití je možné zakoupit pouze produkty s nižší koncentrací těchto kyselin, produkty s vyšší koncentrací patří pouze do rukou proškoleného odborníka (jedná se pak o chemické peelingy či enzymatické peelingy).

Komerční sdělení - toto je komerční sdělení, Arome.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Autor: Redakce

Kosmetické recenze, názory a tipy – to je Arome!

Váš příspěvek
Anetka10 05.09.19 14:19

Dobrý den, jakými potr. doplňky pečovat o stárnoucí pleť? :-)

Nejčtenější