Ricinový olej: Podpoří růst vlasů, řas i obočí

Chcete mít zdravé vlasy, řasy jako mrkací panenka a dokonalé obočí? Nic není nemožné. Máme pro vás tip, jak toho můžete docílit. A to dokonce přírodní cestou – pomocí ricinového oleje.

Přírodní síla, která posílí vaše vlasy

Ricinový olej se získává lisováním ze semen skočce obecného (jinak také ricinu či ricinovníku) a na naše tělo má řadu pozitivních účinků. Od jiných olejů se liší třeba tím, že je o dost hustější, dokonce víc než olej arganový. Obsahuje také větší množství vitamínu E a mastných kyselin.

Kromě toho, že posiluje pevnost vlasů, zlepšuje také jejich kvalitu, bojuje proti roztřepeným konečkům, pomáhá vyrovnávat pH pokožky hlavy a snižuje riziko vzniku lupů. Navíc obsahuje vitamíny, bílkoviny a mastné kyseliny, které vyživují vlasové folikuly.

Hustý, tažký olej so svojou špecifickou vôňou. Je výborný na premazávanie suchých miest a hojenie jazvičiek. Rada ho používam ako zábal na vlasy. Svojou hutnosťou vyzerá, že bude problém ho z vlasov zmyť, ale opak je pravdou. Stačí ho zmyť šampónom o 1× viac než je obvykle. Vlasy po ňom zostanú jemné, zdravšie a lepšie sa rozčesávajú i bez kondicionéra.
Pečujte o svoji krásu přírodními oleji.Pečujte o svoji krásu přírodními oleji.

Ricinový olej v péči o řasy a obočí

Na folikuly řas působí ricinový olej úplně stejně jako na vlasové folikuly. Díky tomu řasy rostou rychleji a jsou delší i pevnější. Stačí před tím než jdete spát prstem či štětečkem aplikovat kapičku oleje na jejich kořínky. Pokud vydržíte v pravidelnosti, po třech týdnech bystě měli zaznamenat viditelné výsledky. Stejným způsobem docílíte i hustějšího obočí.

Pokud toužíte po zdravějších, delších řasách a hustějším obočí, pak zařaďte ricinový olej do své denní rutiny! Každý večer vmasírujte do obočí a s vatovou tyčinkou naneste i na řasy. Brzo uvidíte rozdíl!
My jsme si koupily tento olej zejména proto, protože jsme si dříve hodně trhaly obočí a teď tam bohužel, už nic nemáme. Tento pomocník pomůže s nerostoucím obočím, je to zázrak. Je po něm hustší. Není špatný i jako maska na vlasy, protože po jeho pravidelném použití, rostou rychleji a jsou pevnější.

O ricinovém oleji se na Arome také diskutuje »

Autor: Adriana Martinovičová

Věčný snílek, který často nahlíží na svět přes růžové brýle (a s růžovým účesem) a rád zkouší novinky dekorativní i pečující kosmetiky. Píše lifestylový blog Something Sometimes www.somethingsometimes.cz.

Nejčtenější