Ricinový olej: Podpoří růst vlasů, řas i obočí

Chcete mít zdravé vlasy, řasy jako mrkací panenka a dokonalé obočí? Nic není nemožné. Máme pro vás tip, jak toho můžete docílit. A to dokonce přírodní cestou – pomocí ricinového oleje.

Přírodní síla, která posílí vaše vlasy

Ricinový olej se získává lisováním ze semen skočce obecného (jinak také ricinu či ricinovníku) a na naše tělo má řadu pozitivních účinků. Od jiných olejů se liší třeba tím, že je o dost hustější, dokonce víc než olej arganový. Obsahuje také větší množství vitamínu E a mastných kyselin.

Kromě toho, že posiluje pevnost vlasů, zlepšuje také jejich kvalitu, bojuje proti roztřepeným konečkům, pomáhá vyrovnávat pH pokožky hlavy a snižuje riziko vzniku lupů. Navíc obsahuje vitamíny, bílkoviny a mastné kyseliny, které vyživují vlasové folikuly.

Hustý, tažký olej so svojou špecifickou vôňou. Je výborný na premazávanie suchých miest a hojenie jazvičiek. Rada ho používam ako zábal na vlasy. Svojou hutnosťou vyzerá, že bude problém ho z vlasov zmyť, ale opak je pravdou. Stačí ho zmyť šampónom o 1× viac než je obvykle. Vlasy po ňom zostanú jemné, zdravšie a lepšie sa rozčesávajú i bez kondicionéra.
Pečujte o svoji krásu přírodními oleji.Pečujte o svoji krásu přírodními oleji.

Ricinový olej v péči o řasy a obočí

Na folikuly řas působí ricinový olej úplně stejně jako na vlasové folikuly. Díky tomu řasy rostou rychleji a jsou delší i pevnější. Stačí před tím než jdete spát prstem či štětečkem aplikovat kapičku oleje na jejich kořínky. Pokud vydržíte v pravidelnosti, po třech týdnech bystě měli zaznamenat viditelné výsledky. Stejným způsobem docílíte i hustějšího obočí.

Pokud toužíte po zdravějších, delších řasách a hustějším obočí, pak zařaďte ricinový olej do své denní rutiny! Každý večer vmasírujte do obočí a s vatovou tyčinkou naneste i na řasy. Brzo uvidíte rozdíl!
My jsme si koupily tento olej zejména proto, protože jsme si dříve hodně trhaly obočí a teď tam bohužel, už nic nemáme. Tento pomocník pomůže s nerostoucím obočím, je to zázrak. Je po něm hustší. Není špatný i jako maska na vlasy, protože po jeho pravidelném použití, rostou rychleji a jsou pevnější.

O ricinovém oleji se na Arome také diskutuje »

Autor: Adriana Martinovičová

Věčný snílek, který často nahlíží na svět přes růžové brýle (a s růžovým účesem) a rád zkouší novinky dekorativní i pečující kosmetiky. Píše lifestylový blog Something Sometimes www.somethingsometimes.cz.

Váš příspěvek
Hanka H 7.10.18 21:33

@Romana Frangipani.cz - omlouvám se, omylem jsem dala palec dolů :oops: - mělo to být opačně, ale asi se mi dostal právě aplikovaný ricinový olej do očí :lol: :pudl: .
Prosím autorku/redakci o opravu interpunkce v autorském textu:
Stačí před tím, (čárka) než jdete spát, (čárka) prstem či štětečkem aplikovat kapičku oleje na jejich kořínky.
Interpunkci a stylistické neobratnosti v citaci nechávám bez komentáře - pravděpodobně je to úmysl, který má podpořit autenticitu :think: ?!

Mseminka 7.10.18 15:51

Díky @Romana_Frangipani.cz ani som si nevšimla :-D A áno, dodatočne súhlasím :-) Je to z recenzií tu na arome, myslím, že k tomu ani netreba súhlas :-)

Eunika 7.10.18 13:01

Tak to je zase pecka 8-O - „Ricinový olej v péči o řasy a obočí“ a k tomu obrázek, kde má modelka obočí vytetované a řasy nalepené. :lol:
Ty nesmysle napsané snad nemá cenu už komentovat, jen doufám, že jsou tady dámy při smyslech a tyto „odborné“ články berou se značnou rezervou. :think:

chimaera 7.10.18 07:46

Adriano, prosím - opravdu by nešlo si potenciální bláboly aspoň zběžně ověřit, než si s nimi rozhodnete trhnout ostudu? Ricin není skočec, stejně jako kyanovodík (pro zjednodušení, potažmo amygdalin) není mandloň. Ricin je jedním z nejprudších jedů vůbec, je obsažený ve skočcových semenech (ale při správném zpracování už v hotovém oleji není).
Nelze klást absolutní rovnítko mezi rostlinu a obsahovou látku.

Nejčtenější