STOP rannímu roští: Jak se ráno probudit bez zacuchaných vlasů?

Možná to také znáte. Ráno se probudíte s pocitem, že jste si skvěle odpočinuly, ale pak se podíváte do zrcadla a vlasy vám trčí do všech stran. A to i přes to, že jste si právě s péčí o vlasy daly večer záležet. Máme pro vás tipy, díky kterým se ráno nakonec probudíte s dokonalými vlasy.

* Jak zabránit zacuchaným vlasům? Zkuste naše tipy! Zdroj: Canva

Bojovala jsem s tím pravidelně každé ráno. Večer jsem si umyla a vyfénovala vlasy, abych mohla ráno o něco déle spát. Jenže málokdy jsem mohla ráno jen pročísnout vlasy a vyrazit. Nakonec jsem stejně vždy znovu vlasy umyla a vyfénovala, protože byly zacuchané a přeleželé. A tak jsem (i pro vás) zjišťovala, jak to jednou provždy vyřešit.

1. Základem je vlasy správně umýt

Ano, už při večerním mytí je potřeba dodržovat určitá pravidla. Vlasy si myjte ideálně tak dvě hodiny před samotným spánkem. Je to důležité, i když si vlasy vysušíte fénem, ne vždy se to povede na 100 %. Nedokonale vysušené vlasy se pak mohou lámat a zacuchávat. Zároveň je potřeba, aby po fénování vlasy přirozeně vystydly. Nezapomeňte na použití kondicionéru.

Jak na dlouhé vlasy?

U delších vlasů je problém hlavně u konečků a spodních délek. Proto nezapomínejte ani na vlasové sérum nebo pečující olej. Ty vlasy ochrání a zabrání cuchání. Nanášejte olej či sérum postupně, abyste měly možnost vetřít ho do všech vlasů.

Cuchají-li se vám vlasy, pak používejte večer bezoplachové kondicionéry, které vlasy ochrání a jsou pak méně náchylné na poškození.

Blond žena si před zrcadlem češe vlasy kartáčemJak a čím si vlasy češete? I na tom záleží! Zdroj: Canva

2. Česejte se správně

Kromě mytí je důležité i česání vlasů. Vybírejte hřeben nebo kartáč podle typu vlasů a podle toho, jakého účesu chcete dosáhnout. Na suchý typ vlasů použijte kartáč s hustými štětinami. Právě ten podnítí mazové žlázy, které pak rozvedou maz po celé délce vlasů. Vlasy se tak nebudou tolik lámat a cuchat. Na kudrnaté vlasy se pak více hodí hřeben se středně řídkými zuby, které oddělují jednotlivé prameny a vlny. Jemné vlasy, které se cuchají častěji, než je obvyklé, používejte tangle teezer.

Jak si vlasy správně česat?

Mokré vlasy před samotným čekáním nejdříve lehce prosušte fénem a projeďte prsty. Vlhké nebo zacuchané vlasy pak rozčesávejte šetrně. Začněte s rozčesáváním konečků a postupujte výše, jakmile část vlasů rozčešete. Nejvíce záležet si dejte kolem krku, kde se vlasy setkávají s oblečením nebo s gumičkou do vlasů. Nakonec je jemně pročešte po celé délce vlasů.

Pokud se vám vlasy více mastí, vynechávejte večer česání přímo u kořínků. Nebudou tak produkovat tolik mazu.

Žena s dlouhými vlasy nanáší olej na rozčesávání vlasůO vlasy je třeba pečovat i správně zvolenou kosmetikou. Zdroj: Canva

3. Správně zvolená kosmetika

Aby vlasy zářily zdravím i po ránu (a vlastně celý den), pak je vhodné zvolit kvalitní kosmetiku, která je určeny přímo na váš typ vlasů. Dobré je začít od správně zvoleného šamponu a kondicionéru, nevynechávat jednou za čas ani masky na vlasy a nebát se při problémech s cucháním také vlasových olejů nebo sprejů, které usnadňují rozčesávání. Bezoplachové expres balzámy nezatíží vlasy, nejsou pak zplihlé.

Nezapomínejte čistit ani hřebeny a kartáče, kterými vlasy češete. Nebudete si tak zanášet vlasy ani vlasovou pokožku nečistotami, které se usazují mezi štětinami.

Žena s dlouhými vlasy spí na polštářiDíky správně zvolenému povlečení se vám při spánku nebudou cuchat vlasy. Zdroj: Canva

4. Vyspěte se „na obláčku“

Už jste přemýšlely nad tím, že za zacuchanými vlasy po ránu může být i bavlněné povlečení, ve kterém spíte. A kromě toho také styl spánku. Jestliže se neustále přetáčíte, pak vám vaše vlasy „poděkují“ pořádnou ranní katastrofou. A jak to vyřešit? Vlasy lépe kloužou po saténu nebo hedvábí. Hodí se tak malý saténový polštářek, díky kterému se vlasy cuchat nebudou.

Vyzkoušejte speciální polštářek

Celebrity si pochvalují také speciální omlazující polštářek, který má pozitivní vliv na vlasy i pleť. Povlak je vyroben z holistického přírodně barveného hedvábí, které je hypoalergenní. Polštářek slibuje zdravější a lesklejší vlasy bez roztřepených konečků a zacuchaných vlasů. Některé takové polštářky pak obsahují navíc také vitamín E, aloe vera nebo jojobový olej. Nečekejte ale zázraky na počkání.

V čem tkví kouzlo úspěchu? Povlak je méně absorpční, a proto se použitá kosmetika na vlasy vstřebává přesně tam, kde má.

Žena s culíkem si před spaním čistí vlasyI jednoduchý účes vytvořený před spaním může zabránit cuchání vlasů. Zdroj: Canva

5. Učešte se

Jestliže nic nepomáhá, pak mně se osvědčilo se před spaním doslova učesat. Zní to možná namáhavě, ale nemusíte se obávat. Máme pro vás tipy na jednoduché spací účesy, díky kterým se ráno probudíte s dokonalou hřívou. Zaměřte se na výběr gumičky – zvolte látkovou nebo tzv. invisobobble gumičky, které vlasy nebudou škrtit a způsobovat lámání.

A jaké účesy se hodí k pohodlnému spánku?

  • Cop: Delší vlasy zapleťte do jednoduchého a volného copu. Aby vás netlačil, zapleťte ho na stranu, nebo zvolte dva copánky po obou stranách. Ráno pak stačí rozpustit, nanést stylingové přípravky a můžete vyrazit.
  • Drdoly: Některé ženy si dávají večer natáčky, aby docílily kudrnatých vlasů. Můžete ale zkusit malé drdoly, které k hlavě upevníte pomocí vlasových pírek. Rozdělte vlasy na prameny a začněte namotávat na prst. Jednotlivé pramínky pak připevněte k hlavě právě vlasovými pírky. Lehce pak zafixujte pomocí laku na vlasy.
  • Uzel: Vlasy vyčešte, co nejvýše to jde, a udělejte culík. Ten omotejte kolem gumičky a připevněte pírkem.
  • Šátek: Vlasy vysušte ručníkem, vyčešte je nahoru a kolem hlavy uvažte hedvábný šátek, aby vlasy trčely vzhůru. Ráno je pak objem vlasů zaručen.

Jak bojujete se zacuchanými vlasy po ránu vy. Podělte se s námi v komentářích o vaše tipy.

Autor: Jana Kantorová

Kreativní duše, která nedokáže ani chvíli posedět. V mediálním světě "pracuje" už 15 let. Začínala jako redaktorka a produkční v tištěných médiích a v televizi. Nakonec ale zakotvila v online světě jako editorka.

Témata článku

Nejčtenější