Jean Paul Gaultier: Fleur du Mâle

Fleur du Mâle, jak já jsem se na tebe těšila :) Jakmile mi padlo oko na čistě bílý flakon ve tvaru pánského torza, hned jsem po něm chmátla. Na rukách už nebylo místo a stříkat si vůni na nohu mi v parfumerii přišlo nevkusné (mně by to nevadilo - jsem pružná a dát si nohu pod nos by pro mě nebyl problém), spokojila jsem se tedy s papírkem.

Fleur du Mâle stejně jako její předchůdkyni Le Mâle provází pověst změkčilé vůničky pro homosexuální metrosexuály. Jean Paul Gaultier je homosexuální metrosexuál a podle jeho názoru padlo v posledních letech mnoho překážek, jenž omezovaly muže v rozkvětu, je tedy čas nabídnout jim odpovídající vůni. Muži mají právo na stejné radosti jako ženy.

Nevím, nevím, jestli se bude Fleur du Mâle v Česku dobře prodávat, většina našich drsoňů ji asi bude považovat za vodičku pro změkčilé Pražáky. Mně by muž navoněný Fleur du Mâle nevadil, nicméně je nutno přiznat, že opravdu voní velmi dámsky. Kdybyste mi dali čichnout a neřekli mi, že je to Fleur du Mâle, označila bych ji nejspíš přinejlepším za unisexovou. Mužné tóny v ní jsou, ale není jich mnoho. Je výrazně květinová a to není u pánských vůní ani trochu obvyklé.

Hlavním, dominujícím tónem Fleur du Mâle je pomerančový květ. Jemná, bílá vůně, která voní trochu po pomerančích (zvlášť na začátku, kde ji najdete ve společnosti nahořklé vůně pomerančových listů) a malinko připomíná jasmín nebo gardénii a ostatní opojně bílé květy. Možná ten dojem sladkých bílých květin vytváří kumarinový základ, sladká, cukrová vůně říznutá čerstvým, ještě ne úplně vysušeným senem.

Fleur du Mâle se během svého vývoje příliš nemění - aspoň na papírku se neměnila, možná to na ruce bude výraznější, ale tipla bych si, že ne o moc. Voní velmi optimisticky, jarně, nosila bych ji buď na jaře nebo pro potěšení v zimě. Na léto je, obávám se, příliš sladká.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější