Jean Paul Gaultier: Le Mâle

Le Mâle je vůně milovaná a zatracovaná zároveň. Její milovníci ji považují za silně sexy, svůdnou vůni, která funguje div ne jako ta reklama na deodorant Axe, kde musí navoněný nešťastník odhánět davy žen. Druhý tábor se ofrňuje, že je to přeslazená vodička pro metrosexuály a gaye. Pravda leží jako obvykle ve vašich čichových buňkách.
Po otestování dámských vůní od Gaultiera jsem usoudila, že jestli jeho parfumérům něco jde, tak je to koření. Parfémy jsou zkrášlené tak vyváženou směsí různých koření, že by to zahanbilo i nejlepší světové šéfkuchaře. Ani Le Mâle není výjimkou. Základ je převážně kombinací vanilky, hebkého cedrového dřeva a nasládlého santalu, na doladění ještě trochu pudrové ambry a zlatavě sladkých semen tonky. To je zřejmě zdroj nelibosti tábora č. 2 - Le Mâle je sladký, vanilka je v něm jasně rozeznatelná, a přestože nepostrádá typické mužné tóny, není to zkrátka pánská klasika. Zbytku pyramidy pak vládne lahodná kombinace skořice, kardamomu, levandule a dalších dobrot, dokreslená velmi lehce špetičkou bergamotu a máty. Výsledek je něco jako mísa perníčků a cukroví z kuchyně luxusního hotelu.
Doporučuji používat opatrně - patříte-li mezi muže žijící podle hesla „více je lépe“, při nošení Le Male se ho vzdejte a aplikujte s mírou, jinak budete otravní. Noste především na mejdany, do společnosti a k dalším podobným příležitostem, kde chcete okouzlit.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Pavla 18.09.11 17:48

K mužům mi to nejde, moc sladké a vlezlé, to mají ti pánští JPG všichni. Snad na dámu. Vlezlou.

Marticka 19.11.09 13:39

na uakru jsem objevila hraci skrinku s parfemem Jean Paul Gaultier, mozna nekdo shani
 http://www.aukro.cz/…a_luxus.html

farfalino 19.09.09 11:17

Parfém jsem používal skoro denne a musím říct, tak jak jsem ji na začátku miloval na konci/flakónu/ už ji nenáviděl. Jednou za život stačilo. Ale jak se říká: Nikdy neříkej nikdy:-)

Petr.Kralicek 12.06.09 10:15

Další vůně, která patří mezi mé nejoblíbenější. Mam rád všechno nonkonformní, takže JPG splňuje všechny předpoklady. Když jsem viděl flakonek s balonkem, hned jsem jej musel mít! Byl jsem připraven vysolit tisíce, jen abych tento skvost měl. Šel bych i přes mrtvoly! A podařilo se sehnat, ještě překontrolování přímo v krámě, to aby mi neprodali něco jiného… Na cesty jsem si pořídil plnitelný Big Biceps, takže při každém navonění se jestě posílím svaly :-)) Vůně velmi krásně a dlouho drží, i když každoročně je představována letní verze, stále používám klasiku. Navíc i pro sběratele krásných a zajímavých flakonů jistě dobrý kousek do sbírky, to nemluvím o plechovce, která byla pouýita místo tuctové papírové krabičky. Zkrátka Jen-Paul je génius!!!!

klubko 01.04.09 15:20

Po opakovaném zkoušení: Vůně mě opravdu začala otravovat a navíc mi přijde jakoby umělá a slátaná.

Vevie 01.04.09 11:48

Přítel ji používá a já se od něj nemůžu odtrhnout, když se navoní. Fetuju ho plnými doušky. Určitě je to vůně, která na muži překvapí, ale musí mu sednout, aby to bylo překvapení příjemné. Otravná mi nepřišla ještě nikdy, ale nevím, jak v létě. Každopádně odvážným pánům doporučuji. :-)

Myskamaus 17.10.08 20:20

Tak mě se taky moc líbí a na svém příteli si ji představit dokážu,ale i na mě.Jinak se mě zdá hodně podobná JPG2.

klubko 01.10.08 17:20

Konečně jsem pořádně vyzkoušela vzoreček, který mám už delší dobu schovaný. Tak upřímně, na svém muži si ji představit neumím, těžko říct, jestli vůbec na nějakém muži. Jinak se mi moc líbí - na mně :-D

Ada 31.03.08 20:47

Zkus The One for Men, ta je taky pěkně jemná, s pomerančovým květem, ale flakon je takový normální :)

Daniela 30.03.08 15:42

Vůni zkoušel můj manžel, hodně se mu líbila. Po vypotřebování vzorečku ale viděl, jak vypadá flakon, a to na něj udělalo takový „dojem“ (viz zmínka o homosexuálních metrosexuálech :-)), že vůni nechce. Do narozenin budu muset vymyslet něco jiného…

Vini 25.12.07 18:21

Tu vůni zbožňuji a zároveň nesnáším…používali ji dva muži do kterých jsem byla zamilovaná…oba „proutníci“ a oba mi zlomili srdce…nicméně je to vůně dokonalá, působí jako silné afrodisiakum…na­prostá bomba !

Přidat komentář

Nejčtenější