Jeanne La Plume, Vanitas & Taj Sunset

Zkoušet novinky je řehole. Nebudu vám zastírat, že k tomu přistupuju značně pesimisticky, a přestože občas mě něco příjemně překvapí, většinou se temné očekávání vyplní. Na světě je víc parfémů, než by bylo nutné, protože spousta z nich je naprosto zbytečných a nahraditelných hned několika jinými z dřívější doby; ale trh holt potřebuje nové krmivo, i kdyby se jako nové jen tvářilo.

Zkoušet novinky je řehole. Nebudu vám zastírat, že k tomu přistupuju značně pesimisticky, a přestože občas mě něco příjemně překvapí, většinou se temné očekávání vyplní. Na světě je víc parfémů, než by bylo nutné, protože spousta z nich je naprosto zbytečných a nahraditelných hned několika jinými z dřívější doby; ale trh holt potřebuje nové krmivo, i kdyby se jako nové jen tvářilo.

Takže dnes vám představím další trojici vůní, na které se zcela zbytečně mrhalo časem, vonnými látkami, lihem, sklem a silnicemi.
Versace Vanitas 

Versace se na chrlení zbytečných vůní poslední dobou vysloveně specializuje. Vanitas se bude líbit ženám, které mají rády gardénii (v takovém případě si nevšímejte mých řečí a vyzkoušejte ji), protože to je taky v podstatě to jediné, co je z ní cítit: bílá, zakulacená, krémová gardénie. Bohužel nemá moc dobrou výdrž, za dvě hodiny už je z ní jen takový řídký ovocný dech. Znám mnoho gardéniových vůní a tahle mezi ty nejzajímavější zcela určitě nepatří.

Lanvin Jeanne La Plume

Nikdy nepochopím, proč se vyrábějí nové varianty vůní, které už v původní verzi byly zcela neoriginální a tuctové. Když máte zajímavý voňavý drahokam, můžete ho pootočit tak, aby se na světle zaleskly jiné plošky a daly celku novou tvář; co ale chcete hledat na růžové ovocně-květinové vodičce? Ať na ni koukáte, z jaké strany chcete, pořád to bude totéž. Hrušky, maliny, pižmo. Maliny, růže, pižmo. Hrušky, pižmo, meruňky. Univerzální, roztomilá. Další prosím.

Escada Taj Sunset

Escadí limitky mi vždycky rozjasní tvář. Už jsem to psala několikrát, ale to jsou prostě tak poctivé, lepkavé bonbony, že se na ně ani nelze zlobit. Kdykoli zkouším novou limitku, říkám si: bude to zase bonbon? Nebo se trend posunul a bude to něco jiného? Až přijde TA chvíle, kdy Escada přestane mixovat ovoce a přejde na něco jiného, zatřese se svět a všichni to ucítíme.
Zatím ale zůstáváme u ovoce; Taj Sunset je koktejl všeho možného, nejvíc mi však voněl po jahodách a malinách. Noste ke strohému business kostýmu a kabelce od Prady, lidi budou koukat!


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

jaccckie9 16.10.11 07:36

Vanitas mam v miniaturke, a myslim,ze to staci…na obcasne privonanie, ale nie navonanie sa…

cassablanca 18.02.11 14:20

Nezatracovala bych La Plume. Myslím, že je spousta těch, co rádi ovocné vůničky. I já je miluju a La Plume je opět dle mého vkusu. Ovšem Taj Sunset je děs běs, neuvěřitelně přeslazená, ulepená. A Vanitas je pro můj nosík koprová omáčka :o)

Alex 03.02.11 21:45

je zvláštne, ako sa s nami náš nos pohráva… ja teda vo Vanitas necítim lautr nic, čoby aspoň pripomínalo citrusy… cítim len syntetické frézie resp. kvetiny obecné

Svatka 03.02.11 17:09

Vanitas: další zbytečná vůně (pro mě). Miluji gardenie (v květináči i Annick Goutal) i v tekutém mýdle z běžné drogérky. Tady ji ale vůbec necítím. Cítím hlavně limetku a cedrový základ. Frézie možná jen semtam vystrčí růžky. Chybí ji ta oblost gardenie nebo tiaré jako u Guerlaina

sLenka 30.01.11 10:06

Moc se omlouvám, vím že se to sem nehodí. Ado nevíte něco o šedém dovozu levných originálů parfémů do E-shopů? Kolegině si koupila Angela a já ho mám staršího (asi 1 rok) z kamenného obchodu byl i o dost dražší. Ten můj je takový víc jedlejší(koření a karamel,čokoláda, vanilka), ten její je víc kouřový, pačuli je výraznější. Zašly jsme spolu do toho obchodu očuchat tester, a prodavačka se s námi dala do řeči a mluvila o tom, že kolegině koupila šedý dovoz, zřejmě od někud z Dubaje, kam výrobci dodávají upravené parfémy s pozměněným složením, kvůli horku a jiným zvykům a požadavkům na to jak má vonět správný parfém tam. Zdá se mi to logické, jejch vůně jsou pro mě těžko stravitelné a ten výrazný „kouř a pačuli“ v Angelu mé kolegině mě v tom utvrzuje, že na tom asi něco bude. Nebyl by to dobrý námět na příspěvek? Mě samotné se zdálo už několikrát, že to co testuji v obchodě a to co objednám je rozdílné. Jen jsem se s tím více nezabývala, ale ten Angel to je fakt rozdíl.

Arome Bára 29.01.11 16:21

Tak si tu recenzi na Joop! Thrill u Ady objedname :-), tak co Ado, slo by to?

dusty 29.01.11 14:03

Som na tom podobne. Thrill nepoznam,ale po treti raz v zivote som sa vratila k No 4 od Jil Sander. Chyba tu recenzia na tuto vônu a dufam, ze Ada mi ju raz napise.
Vanitas mi pristal pod vianocnym stromcekom a mozem len zopakovat slova recenzentky - skoda aj toho skla. Nuda, nuda, nuda.

Arome Bára 29.01.11 12:35

Ach jo, taky marne cekam na nejakou zajimavou novinku, ale nakonec stejne koupim zase nejakou tu starsi klasiku. Jedine, co me po dlouhe dobe z novejsich vuni zaujalo je Joop Thrill.

Alex 27.01.11 20:11

jahody a maliny sú to posledné, čo na mňa vyblaflo z Taj Sunset… Escada sľubuje mango a smotanový kokos a to tam taktiež cítiť je… a vrchovate

Přidat komentář

Reklama


Reklama

Nejčtenější