Jeanne La Plume, Vanitas & Taj Sunset

Zkoušet novinky je řehole. Nebudu vám zastírat, že k tomu přistupuju značně pesimisticky, a přestože občas mě něco příjemně překvapí, většinou se temné očekávání vyplní. Na světě je víc parfémů, než by bylo nutné, protože spousta z nich je naprosto zbytečných a nahraditelných hned několika jinými z dřívější doby; ale trh holt potřebuje nové krmivo, i kdyby se jako nové jen tvářilo.

Zkoušet novinky je řehole. Nebudu vám zastírat, že k tomu přistupuju značně pesimisticky, a přestože občas mě něco příjemně překvapí, většinou se temné očekávání vyplní. Na světě je víc parfémů, než by bylo nutné, protože spousta z nich je naprosto zbytečných a nahraditelných hned několika jinými z dřívější doby; ale trh holt potřebuje nové krmivo, i kdyby se jako nové jen tvářilo.

Takže dnes vám představím další trojici vůní, na které se zcela zbytečně mrhalo časem, vonnými látkami, lihem, sklem a silnicemi.
Versace Vanitas 

#START-11469# Versace se na chrlení zbytečných vůní poslední dobou vysloveně specializuje. Vanitas se bude líbit ženám, které mají rády gardénii (v takovém případě si nevšímejte mých řečí a vyzkoušejte ji), protože to je taky v podstatě to jediné, co je z ní cítit: bílá, zakulacená, krémová gardénie. Bohužel nemá moc dobrou výdrž, za dvě hodiny už je z ní jen takový řídký ovocný dech. Znám mnoho gardéniových vůní a tahle mezi ty nejzajímavější zcela určitě nepatří.
#END-11469#
Lanvin Jeanne La Plume

#START-11383# Nikdy nepochopím, proč se vyrábějí nové varianty vůní, které už v původní verzi byly zcela neoriginální a tuctové. Když máte zajímavý voňavý drahokam, můžete ho pootočit tak, aby se na světle zaleskly jiné plošky a daly celku novou tvář; co ale chcete hledat na růžové ovocně-květinové vodičce? Ať na ni koukáte, z jaké strany chcete, pořád to bude totéž. Hrušky, maliny, pižmo. Maliny, růže, pižmo. Hrušky, pižmo, meruňky. Univerzální, roztomilá. Další prosím.
#END-11383#
Escada Taj Sunset

#START-11364# Escadí limitky mi vždycky rozjasní tvář. Už jsem to psala několikrát, ale to jsou prostě tak poctivé, lepkavé bonbony, že se na ně ani nelze zlobit. Kdykoli zkouším novou limitku, říkám si: bude to zase bonbon? Nebo se trend posunul a bude to něco jiného? Až přijde TA chvíle, kdy Escada přestane mixovat ovoce a přejde na něco jiného, zatřese se svět a všichni to ucítíme.
Zatím ale zůstáváme u ovoce; Taj Sunset je koktejl všeho možného, nejvíc mi však voněl po jahodách a malinách. Noste ke strohému business kostýmu a kabelce od Prady, lidi budou koukat! #END-11364#

Autor: Ada

.

Nejčtenější