Jednoduché svatební účesy, které zvládnete sama

Svatba už je za rohem, ale vy neholdujete vysedávání u kadeřnice a načesaným drdolům? Dám vám tipy na účesy, které stihnete sama za pár minut, a na kráse vám rozhodně neuberou. Ta krása je právě většinou v jednoduchosti!

* S jednoduchým účesem si poradíte sama nebo vám pomůže kamarádka. Zdroj: Canva

Základní výbava

Nebojte se, nemusíte vyrazit na obří nákup do drogerie. Bude vám stačit pouze těchto pár nezbytností, které už máte určitě doma. A co nemáte, o to požádejte svědkyni nebo kamarádku.

1. Tupírovací hřeben

Pro vykouzlení objemu budete potřebovat tupírovací hřeben. Díky němu snadno nadzvednete vlasy přímo u kořínků. Druhý konec hřebenu bývá většinou upraven do špičky. To využijte na přesné oddělování vlasů a rovné pěšinky. Nezapomeňte ale také na kartáč, kterým dlouhé či kudrnaté vlasy pročešete.

Lakování vlasů, lakování účesu lakem na vlasyLak na vlasy by při přípravě svatebního účesu neměl chybět. Zdroj: Canva

2. Lak na vlasy

Aby účes vydržel přes obřad, slavnostní oběd a večerní party, sáhněte po laku s extra silnou fixací. Tu vám dodá L’Oréal Professionel Infinium (od 110 Kč) či TONI&GUY Glamour (od 125 Kč), který navíc poskytuje anti-statickou ochranu a chrání vlasy proti vlhkosti.

Mladá žena si natáčí vlasy na kulmu a směje se.Umět zacházet s kulmou nebo žehličkou se před svatbou vyplatí. Zdroj: Canva

3. Kulma nebo žehlička na vlasy

Ať už se rozhodnete pro lokny, vlnky či lehce zatočené konečky, bude se vám hodit kulma či žehlička. Osobně se přimlouvám za žehličku. Práce s ní jde o ruky a dle mého vydrží vlny delší dobu. S úzkou žehličkou Remington Straighteners Pro-Ceramic Ultra (od 874 Kč) vykouzlíte jakýkoli účes. Nejste-li s těmito přístroji zdatná, zkuste auto-kulmu od Philipsu (od 2999 Kč), která vám dle nastavení udělá až 3 typy loken.

Tvorba jednoduchého svatebního účesu.Při tvorbě svatebního účesu využijete sponku, pinetky i ozdoby do vlasů. Zdroj: Canva

4. Sponky, pinetky, gumičky

Prostě vše, co budete potřebovat k tomu, aby váš vysněný účes držel požadovaný tvar. Pokud se vám líbí květiny ve vlasech, můžete na dotvoření účesu zvolit rozkvetlé čelenky, vlásenky, skřipečky apod.

Který účes bude pro vás ten pravý?

Výbavu už máte. Teď přichází na řadu výběr samotného účesu. Je potřeba zhodnotit nejen délku samotných vlasů, ale také styl oblečení nebo styl, ve kterém se svatba koná.

Žena a muž při svatebním obřadu na louce.U dlouhých vlasů stačí vlny a ozdoby do vlasů. Zdroj: Canva

1. Elegantně a rychle

Nechcete nic složitého a na copánky se cítíte již „velká“? Zvolte lokny, které ležérně sepnete na temeni hlavy.

 • Vlasy natočte pomocí kulmy od poloviny jejich délky.
 • Jakmile vychladnou, lehce je rozdělte a načechrejte pomocí prstů.
 • Vlasy na temeni hlavy nalakujte a podtupírujte a nakonec je lehce uhlaďte pomocí kartáče.
 • Horní vrstvu vlasů sepněte pod temenem a spodní vrstvu nechte volně.
 • Celý účes nakonec ještě zafixujte lakem.

Variantou je také drdol, který jednoduše stáhnete z vlnitých vlasů a necháte pár pramenů se vlnit kolem obličeje.

Žena se svatebním účesem a květinovou ozdobou ve vlasech.Drdol nebo rozpuštěné. Hlavně ať zdobí hlavu copánky či vrtulky. Zdroj: Canva

2. Zapletený účes

Toužíte po letním romantickém účesu? Vytvořte si ho během pár minut za pomocí copánků. Máte-li od přírody rovné vlasy, nezoufejte. Lehce je natočte pomocí žehličky.

 • Aby vám vlny více spadly, ještě teplé je uhlazujte a rozdělujte prsty.
 • Nakonec je zafixujte lakem.
 • Po stranách si upleťte z horních vlasů dva copánky nebo vrtulky na každé straně tak, aby vám vzadu na temeni hlavy zbyly volné vlasy – ty sepněte dohromady pinetkami.
 • Copánky při pletení moc neutahujte a po dopletení je ještě rukami malinko roztáhněte, aby se uvolnily a nabyly na šířce.
 • Nakonec vezměte upletené copánky nebo vrtulky, připevněte je pinetkami a ze zbytku vlasů vytvořte načechraný drdol.

Vlasy můžete nechat i volně rozpuštěné. Jen vytvořte copánky nebo vlasy zatočte, sepněte na temeni, klidně přidejte i květiny a zbytek vlasů nechte volně spadnout na ramena.

Žena s kratšími vlasy si nechá ladit svatební účes.Kratší vlasy se dají rychle upravit – ideální je patka a vlny. Zdroj: Canva

3. Kratší vlasy neváhají

Máte-li krátké vlasy, bude vás úprava stát opravdu jen pár minut.

 • Můžete je učesat na patku, natočit od poloviny jejich délky a zafixovat lakem.
 • Patku nakonec sepněte výraznou sponou do strany tak, aby vám nepadala do obličeje.
 • Nebo po natočení upleťte z vrchních vlasů u obličeje dva copánky a ty sepněte pod temenem k sobě.
 • Do copů pak zapíchejte květinové pinetky nebo připněte květinovou sponu.

Autor: Zuzana

.
Váš příspěvek

Nejčtenější