Jednoduché svatební účesy, které zvládnete sama

Svatba už je za rohem, ale vy neholdujete vysedávání u kadeřnice a načesaným drdolům? Dám vám tipy na účesy, které stihnete sama za pár minut, a na kráse vám rozhodně neuberou. Ta krása je právě většinou v jednoduchosti!

Základní výbava

Nebojte se, nemusíte vyrazit na obří nákup do drogerie. Bude vám stačit pouze těchto pár nezbytností, které už máte určitě doma (co ne, zapůjčte u kamarádky):

1. Lak na vlasy

Aby účes vydržel přes obřad, slavnostní oběd a večerní party, sáhněte po laku s extra silnou fixací. Tu vám dodá L’Oréal Professionel Infinium (od 110 Kč) či TONI&GUY Glamour (od 125 Kč), který navíc poskytuje anti-statickou ochranu a chrání vlasy proti vlhkosti.

2. Kulma nebo žehlička na vlasy

Ať už se rozhodnete pro lokny, vlnky či lehce zatočené konečky, bude se vám hodit kulma či žehlička. Osobně se přimlouvám za žehličku. S ní mi jakékoli vlnky vydrží vždy déle a uděláte je daleko rychleji. S úzkou žehličkou Remington Straighteners Pro-Ceramic Ultra (od 874 Kč) vykouzlíte jakýkoli účes. Nejste-li s těmito přístroji zdatná, zkuste auto-kulmu od Philipsu (od 2999 Kč), která vám dle nastavení udělá až 3 typy loken (viz obrázek).

3. Sponky, pinetky, gumičky

Prostě vše, co budete potřebovat k tomu, aby váš vysněný účes držel požadovaný tvar. Pokud jste se vzhlédla v květinách ve vlasech, můžete na dotvoření účesu zvolit rozkvetlé čelenky, vlásenky, skřipečky apod.

Zdroj: http://bodasyweddings.com/, http://www.weddingforward.com/Zdroj: http://bodasyweddings.com/, http://www.weddingforward.com/

4. Tupírovací hřeben

Pro vykouzlení objemu budete potřebovat tupírovací hřeben. Tak budou vaše vlasy nadzvednuté u kořínků. Druhý konec hřebenu bývá většinou upraven do špičky. To využijte na přesné oddělování vlasů a rovné pěšinky. Nezapomeňte ale také na kartáč, kterým vlasy pročešete.

Který účes bude pro vás ten pravý?

Elegantní

Nechcete nic složitého a na copánky se cítíte již „velká“? Zvolte elegantně stažené vlasy s lokny. Vlasy natočte pomocí kulmy od poloviny jejich délky. Jakmile vychladnou, lehce je rozdělte a načechrej pomocí prstů. Vlasy na temeni hlavy nalakujte a podtupírujte a nakonec je lehce uhlaďte pomocí kartáče. Horní vrstvu vlasů sepněte pod temenem a spodní vrstvu nechte volně. Celý účes nakonec ještě zafixujte lakem.

Zdroj: http://wonderfuldiy.com/Zdroj: http://wonderfuldiy.com/

Zapletený

Toužíte po letním romantickém účesu? Vytvořte si ho během pár minut za pomocí copánků. Máte-li od přírody rovné vlasy, nezoufejte. Lehce je natočte pomocí žehličky. Aby vám „lokny“ více spadly, ještě teplé je uhlazujte a rozdělujte prsty. Nakonec je zafixujte lakem. Po stranách si upleťte z horních vlasů dva copánky na každé straně tak, aby vám vzadu na temeni hlavy zbyly volné vlasy - ty sepněte dohromady pinetkami. Copánky při pletení moc neutahujte a po dopletení je ještě rukami malinko roztáhněte, aby se uvolnily a nabyly na šířce. Nakonec vezměte upletené copánky (začněte odzadu), obtočte je kolem temene a upněte pinetkou pod protilehlým copánkem.

Zdroj: http://www.kassinka.com/Zdroj: http://www.kassinka.com/

Pro krátké vlasy

Máte-li krátké vlasy, bude vás úprava stát opravdu jen pár minut. Můžete je učesat na patku, natočit od poloviny jejich délky a zafixovat lakem. Patku nakonec sepněte výraznou sponou do strany tak, aby vám nepadala do obličeje.

Nebo opět po natočení upleťte z vrchních vlasů u obličeje dva copánky a ty sepněte pod temenem k sobě. Do copů pak zapíchejte květinové pinetky nebo připněte květinovou sponu.

Zdroj: http://bridalguide.com/, http://www.self.com/Zdroj: http://bridalguide.com/, http://www.self.com/

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Nejčtenější