Jizvy, které nemizí? Tyto mastičky na ně vyzrají

Jizvy a jizvičky. Dělají neplechu, i když se vaše rozseknuté obočí už dávno zahojilo a pupínky na tvářích zmizely v nenávratnu spolu s pubertou. Jak se jich zbavit? S těmito mastičkami uvidíte výsledky již po pár týdnech.

Dříve se jizvy promazávaly sádlem. Věřilo se totiž, že pořádné promašťování pomáhá stopy po rankách na kůži postupně odstranit. Dnešní kosmetické přípravky jsou samozřejmě o mnoho rafinovanější. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, dbejte především na dvě věci: pravidelnost a správnou techniku. O jizvy se starejte nejlépe dvakrát denně. Ráno i večer je ošetřete vybraným přípravkem a při té příležitosti je jemně masírujte bříšky prstů. Mast na jizvy se tak daleko lépe vstřebá, pokožka se krásně prokrví a hojení ran se tak výrazně urychlí.

Zázračný měsíček


Měsíček lékařský znaly už naše babičky. Doteď se často používá pro své protizánětlivé a hojivé účinky a přispívá k regeneraci pleti. Jizvám, otokům nebo mozolům dává pěkně zabrat. Skvělou práci odvede třeba Měsíčková mast Dr. Popova s peruánským balzámem (62 Kč). Obsahuje jen přírodní látky, které vyzrají na podrážděnou pleť a jizvám nedají šanci zůstat.

Olej z bylinek na promaštění


U bylinek ještě chvíli zůstaneme. Skvělou péčí o jizvy na obličeji, ale také třeba o strie v těhotenství je olejíček vylisovaný z měsíčku, levandule, rozmarýnu a heřmánku Bi-Oil (296 Kč). Krásně se vstřebává a díky přidanému vitamínu A a E pokožce dodá živiny potřebné k obnově její původní struktury.

Průhledný zázrak


S jizvami bojujte hned „začerstva“. Jakmile se rána zahojí, začněte ji pravidelně ošetřovat přípravkem, který jizvu vyhladí, změkčí a zjemní. K tomu vám dobře poslouží na příklad průhledný silikonový gel Dermatix (914 Kč). Ten po nanesení vytvoří neviditelný film a vaši pleť tak ochrání před vnějšími vlivy nebo bakteriemi.

Hlemýžď? I ten vám pomůže


Nejen bylinky nebo silikon, ale také výtažek ze šneků si s jizvami poradí více než cokoliv jiného. Nevěříte? Zkuste krém Cristian Lay s extrakty z hlemýžďů Skin On (545 Kč). Právě hlemýžď má totiž mimořádnou schopnost regenerace svých tkání i rozbité ulity. Na zahlazení stop po jizvách je proto tento krém jako stvořený.

Jizvy nezůstanou hluboké napořád


Těžké akné může i po vyléčení zanechat na vaší pleti stopy. Ale ani s hlubšími jizvami si už nemusíte dělat starosti. Poradí si s nimi Scar Estetique krém na jizvy (616 Kč). Díky obsaženému silikonu jizvy změkčuje a sjednocuje barevný tón pokožky. Má navíc velmi příjemnou texturu, a tak hned po nanesení ucítíte příjemnou úlevu.

Autor: Eliška

Make-up byste na její poličce nenašli, zato bez svěží květinové vůně nedá ani ránu. Stejně tak neodolá neustálému zkoušení novinek ze světa přírodní kosmetiky.

Nejčtenější