Juicy Couture: Juicy Couture

Juicy Couture znamená v překladu "šťavnatá móda". Je tenhle vlajkový parfém stejnojmenné značky průměrná ovocenka, nebo má v sobě něco víc?

Juicy Couture znamená v překladu ‚šťavnatá móda‘. Jestli je opravdu juicy se můžete podívat na stránky firmy. Mně se zdá, že je to celkem standard (některé kousky pěkné, některé nestojí za nic, mezi tím běžný průměr), až na psí oddělení, kde najdete X způsobů, jak udělat ze svého pejska rozmazlenou potvoru a ze sebe pitomce: růžová sametová mikinka i s kapucí, červený obojek s blyštivými kamínky nebo růžová polstrovaná bouda, zdaleka nejlepší je ovšem růžové tílko poseté flitry. Kdybych měla psa, okamžitě bych obětovala 45 dolarů a tenhle módní kousek jí koupila, protože žádné fence by nemělo být souzeno žít bez flitrového oblečku.

Slovo ‚juicy‘ v názvu vůně ve mně vzbudilo dojem, že půjde o něco šťavnatého, ovocného. Parfém však ani nemá citrusový nebo příliš ovocný začátek, v podstatě hned začnou vonět květiny, a to směsice, která mi připadala jako sestavená z šeříku, konvalinek a hlavně gardénie. Složení přitom uvádí něco úplně jiného; shodujeme se aspoň v přítomnosti bílé květiny, i když to nemá být gardénie, ale tuberóza. Podobná gardénii, tedy jemná a máslová.
Jedinou šťavnatost v Juicy Couture zastupují sametově svěží zelené tóny a něco málo vodní svěžesti (patrně ten hyacint).
Na dně má vůně teplou, hebkou vanilku se stopami vzácných dřev a sladkého nadýchaného krému.
Juicy Couture je velmi hezká, povedená, nenechte se zmást růžovými pejsky - je vhodná i pro normální lidi ;) Díky tuberóze je zajímavá a tuberóza v Juicy Couture se bude líbit i těm, kteří příliš nefandí její opulentní, křiklavé podobě).
A nějaká vada by se našla? Jak pro koho. Náhoda tomu chtěla, že na druhé ruce jsem zkoušela Musc Ravageur, ostrou skořici, vůni, která si nebere žádné servítky a pouští se do vod, do kterých mainstreamové vůně obvykle raději nevyplouvají. V tom kontrastu dokonale vyniklo, že je Juicy Couture přece jen líbivá a opatrná, ty dvě vedle sebe byly jako rozcuchaná rudovlasá divoška z pralesa a uhlazená blondýnka v uniformních riflích a tričku s třpytivým potiskem. Pro zatvrzelé hledačky nikové originality Juicy Couture moc nebude, ale na druhou stranu z jejího nošení nebudete večer vyčerpané, jako byste na zádech vláčely balvan.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější