Jul et Mad: Když muž potká ženu

Je to jako z romantického filmu. On mladý Pařížan, ona krásná Američanka a jejich osudové setkání v nejromantičtějším městě na světě - Paříži. Společný příběh Juliena a Madaliny se začal psát právě takto. Náhodným setkáním na terase kavárny v jedné z nejkrásnějších čtvrtí Paříže, Saint Germaine.

Julien je vědec i energický podnikatel, spoluvynálezce několika patentů s vášní pro cestování a poznávání cizích kultur.
Madalina, dívka s hlubokou vášní pro parfémy, přijela z Rumunských Karpat do New Yorku, kde úspěšně nastartovala kariéru v kosmetickém průmyslu.

Vše se změnilo při Madalinině pracovní návštěvě Paříže. Láska na první pohled způsobila, že Madalina vyměnila Manhattan za Paříž a rozjetou kariéru za muže svého života. Nedlouho na to Julien s Madalinou spojili své síly a zkušenosti. Rozhodli se, že svůj příběh lásky zapíší do parfémů. Založili společně značku Jul et Mad a jejich láska a vášeň se opravdu zrcadlí v každé z jejich vůní.

Setkání v Bratislavě

Nejen proto mě velmi potěšilo, když jsem od paní Evky Škovranové dostala pozvání na slavnostní otevření jejího butiku 1907 v Bratislavě a hlavně na setkání s několika renomovanými parfuméry. Měla jsem tak tu čest se osobně setkat a hovořit nejen s Julienem a Madalinou, ale i s Ramonem Monegalem a Janem Ewoudem Vosem, majitelem značky Puredistance.

Všichni to jsou velmi milí lidé, zanícení pro to, co dělají a rozhovor v příjemném prostředí hotelu Carlton probíhal ve velmi přátelském duchu i přes mé počáteční rozpaky. Nebyla jsem totiž připravena na to, že na „setkání blogerů“ budu blogerem jediným.
Z nepřeberného množství informací, které ze společného setkání mám, pro vás dnes vybírám některé odpovědi právě této sympatické mladé dvojice, Juliena a Madaliny.

Jak to všechno začalo? Co bylo podnětem k vytvoření vašich krásných vůní?

Madalina: Pokaždé, když se nás přátelé ptali, jak jsme se vlastně potkali a my jim vyprávěli náš příběh, byla reakce stejná: to je krásné, měli byste o tom napsat knihu. Zároveň jsme hledali koncept pro naši značku, příběh pro naše vůně. A jednou ráno jsem se probudila s tím, že je to vlastně jednoduché. Do parfémů napíšeme příběh o našem setkání a lásce.

To už musíte zůstat spolu napořád.

Madalina: (se smíchem) Ano, to je ta horší stránka věci.

Vaše nová kolekce Les „White“ je pokračováním tohoto příběhu?

Madalina: Samozřejmě. Ale tyto nové vůně jsou více o nás, jako o lidech, jsou více osobní. S tím souvisí i název kolekce. Les Whites nám přezdívají přátelé, protože naše příjmení je Blanchard, což je odvozeno od francouzského výrazu „blanc“ (bílý).

Tvorba parfému je složitý a dlouhý proces, určitě s mnoha slepými uličkami. Jak poznáte, že právě teď je to „ono“, že jste v cíli?

Julien: My to máme trochu jinak. Cíl byl dán tím, že jsme chtěli vyprávět svůj příběh. Madalina měla přesnou představu, jak jej převést do vůní. Pro nás je úspěch, když parfém evokuje to místo, nebo tu chvíli našeho příběhu, kterou jsme chtěli vyjádřit. Například vůně Aqua Sextius představuje nádherné odpoledne, které jsme společně strávili v Provence. A druhým úspěchem je, když se parfém dotkne duší našich zákazníků, když jej začnou milovat.
Madalina: Je to celé o tom, jaké reakce vyvolají naše vůně. Nejkrásnější zkušenost byla, když jsme se ve svém obchodě osobně setkali s ženou, která se rozplakala, jakmile nás uviděla. Byli jsme z toho nesví, nevěděli jsme, jak reagovat, ale ona řekla, že naše vůně ji udělala šťastnou, že v ní vyvolává příval vzpomínek a má z ní pocit, že je vytvořená jen pro ni. To je ten největší úspěch, v jaký můžeme doufat, jakého můžeme dosáhnout. To, že někoho uděláme šťastným.

Shodnete se oba vždy na konceptu, nebo se vaše názory liší a dochází ke kompromisům? (Touhle otázkou jsem je docela pobavila. A tak trochu se přetahovali o to, kdo rozhoduje.)

Madalina: (se smíchem) neshodneme, nikdy!
Julien: My neděláme kompromisy!
Madalina: Nikdo nedělá kompromisy. Základ je ve volbě parfuméra. Pracujeme s lidmi, se kterými máme určité spojení, souznění. U nás neexistují žádné limity nebo rozpočet. Setkáme se s parfumérem, společně mu odvyprávíme ten příběh a potom ho necháme, aby něco vytvořil. Máme velmi přesnou představu, ale samozřejmě nikdy nedostanete přesně to, co si představujete. Ale když je to už blízko, nastane čas na rozhodnutí. Nepovažuji se za parfumérku, ale mám dostatečné vědomosti na to, abych dokázala rozhodnout o výsledku.
Julien: V té chvíli vyzkouším a řeknu, jestli ano, nebo ne.
Madalina: Já rozhoduji na základě svých znalostí a Julien rozhoduje instinktivně. V této fázi probíhají „živé“ diskuse, ale rozhodnutí musí být společné.

Jaké jsou vaše plány do budoucna? Pracujete na něčem novém?

Madalina a Julien: Vždy pracujeme na něčem novém. V této chvíli se ale stále ještě soustředíme na prezentaci naší letošní kolekce Les „White“. Předchozí kolekce Les Classique ještě také není uzavřená. Náš příběh pokračuje a máme toho ještě mnoho k vyprávění.

Děkuji za rozhovor a těším se na další pokračování vašeho příběhu.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Brokolice2015 17.11.15 14:54

Noo moc hezké :-) Vážně

munu 04.11.15 10:07

@Dalia @alfa17.6 Děkuji, šlo to samo, jsou fakt všichni moc milí. Jinak popis, jak to probíhalo celé je tady: https://parfumerka.wordpress.com/…-se-orosila/
A ještě plánuju publikovat rozhovory s Janem Ewoudem a Ramonem Monegalem

Příspěvek upraven 04.11.15 v 10:08

Dalia 31.10.15 12:24

Zajímavý obsah podaný příjemně čtivou formou. A jako bonus navíc krásné fotografie. :palec:

alfa17.6 30.10.15 14:40

Opět bezvadný článek. Jsem zase o krok blíže poznat další lákavé vůně :D


Reklama


Reklama

Nejčtenější