Kam se chodí na vzorky

Kdykoli napíšu recenzi na nějakou exotičtější vůni, zákonitě se pod ní objeví dotaz, kde by se dala očichat nebo kde by se dal získat vzorek. Zvlášť pro ty z vás, kteří bydlíte v menší obci a nemáte možnost očichat ani obvyklé parfémy z parfumerií, je to zásadní otázka. Takže - jak na to?

Kdykoli napíšu recenzi na nějakou exotičtější vůni, zákonitě se pod ní objeví dotaz, kde by se dala očichat nebo kde by se dal získat vzorek. Zvlášť pro ty z vás, kteří bydlíte v menší obci a nemáte možnost očichat ani obvyklé parfémy z parfumerií, je to zásadní otázka. Takže - jak na to?

Naštěstí existuje několik zdrojů vzorků, a to zdarma i za peníze. I když - ani ty zdarma nejsou úplně zadarmo, většinou je musíte za něco vyměnit. Pokud patříte mezi ty, kteří se domnívají, že vzorky čehokoli by měly být zásadně zadarmo, či snad dokonce věnujete celé hodiny brouzdání po internetu a objednávání všeho možného zdarma, u vzorků parfémů příliš nepochodíte. Ani já je obvykle nezískávám jen tak za nic.

Vzorky zdarma někdy rozesílají samy firmy. Je jich ovšem minimum a většinou jde o akci při příležitosti uvedení nového parfému. Často ani nejde o klasický vzorek ve skleněné ampulce, ale jen o navoněnou pohlednici. Z té si bohužel uděláte jen velmi základní představu o vůni, stejně jako z navoněné stránky v časopise nebo katalogu.
Někdy jsou vzorky přiložené k časopisu - třeba Elle, Marianne, Marie Claire takto občas potěší čtenářky ampulkou s nějakou novinkou nebo i starším parfémem, na který právě probíhá nová reklamní kampaň.
Vzorky zdarma se občas dají sehnat v parfumerii - pokud máte nervy na to pokusit se nějaký vyžebrat. V některých zahraničních parfumeriích je zvykem udělat zákazníkovi vzorek z testeru, pokud požádá, u nás se na to většina personálu tváří div ne jako na krádež, ale nepodléhejte dojmu, že v zahraničí je každý ihned po vstupu do parfumerie zahrnut horami vzorků; i zahraniční milovníci vůní si stěžují na skoupé parfumerie. Zkuste prodavačku požádat, ale počítejte s tím, že vzorek té vaší vůně spíš nemá, a pokud ho má, tak možná nedá. Navzdory obecnému přesvědčení většina výrobců (s výjimkou Bosse a některých dalších) vzorky rozhodně nerozdává po valnících (a pozor - parfumerie obvykle nedostávají vzorky zadarmo, pokud nejde o akci k uvedení novinky!), zvlášť v zemi, která je z hlediska celosvětového trhu s parfémy plivancem v moři. Často jsou také k dispozici spíš vůně pánské než dámské. Máte-li po ruce nějakého muže, zkuste trik - pošlete pro vzorky jeho. Prodavačky prý bývají k pánům vstřícnější a ochotněji jim vydají vzácné dámské vzorky, které by vám zatajily.

Zatím je to bída, co? Ale nebojte se, možností je pořád dost.

Spolehlivým zdrojem vzorků je burza na fóru a výměny mezi uživatelkami. Samozřejmě není vhodné se zaregistrovat, vletět na fórum a hned v tématech o vůních žebrat o vzorky. Nejdřív se podívejte do inzerce, kdo nabízí vzorky - prohlédněte hodně inzerátů zpátky, protože nové přibývají denně klidně po desítkách. Pak už stačí se s dotyčnou uživatelkou domluvit a nabízené vzorky koupit. Pokud je nevypotřebujete celé, získáte první várku, kterou můžete tentokrát už za něco vyměnit. Ze začátku, kdy nemáte moc co nabídnout, je to těžké, ale jakmile do výměnného kolotoče naskočíte a uvelebíte se, už to půjde lépe. Sem tam vám někdo možná pošle vzoreček jen tak, zvlášť když se budete aktivně zapojovat do diskuze a ne jen stát stranou a číst.
Pokud se podíváte do databáze na poličky se vzorky, zjistíte, že některé uživatelky mají část označenou k prodeji či výměně. Napište dotyčné vzkaz a za chvíli už můžou vzorky putovat k vám. Pokud má někdo na poličce parfém, který by vás zajímal, a nemá u něj explicitně uvedeno, že nevzorkuje, nebojte se napsat a poprosit o udělání vzorku. Všechno je jen o slušné domluvě (a samozřejmě to také znamená nevztekat se a neukecávat, pokud vám někdo vzorek poslat nechce, ale to je snad samozřejmost). Je také vhodné mít nastudováno, které parfémy jsou obyčejné a které vzácnější, abyste hned neškemrali o vzorek něčeho drahého.
Samozřejmě můžete také zadat svůj požadavek do poptávky a počkat, zda vám někdo vzorky nabídne. Nebudete zřejmě tak úspěšní, jako když budete aktivně shánět, ale pokud se zatím stydíte, je to taky možnost.

Výměnami můžete získat i hodně zajímavé vzorky nikových nebo už nevyráběných vůní, neobvyklých koncentrací atd. Ale co v případě, že kýžený vzorek nikdo nemá nebo nechce dát?

Vzorky můžete nakoupit v některých online parfumeriích. U nás jsou to především Xparfemy.cz , kde si můžete vybrat z mnoha set vůní, vedle na Slovensku pak Parfemy Exclusive ; v prvním obchodě koupíte spíš mainstream, v druhém zase nikové vůně (obchod běžně zasílá do Česka, cenu a podmínky najdete na webu).
V zahraničí má širokou nabídku vzorků Aus Liebe zum Duft a také Luckyscent , podmínky pro zasílání vzorků a zasílání do ČR vůbec se ovšem občas mění. V době aktualizace tohoto článku např. Aus Liebe zum Duft samotné vzorky nezasílá. Vzorky převážně běžných, a to i u nás nesehnatelných vůní (Jean Patou, Elizabeth Taylor atd.) koupíte na FragranceX (do vyhledávání zadejte ‚vial‘, vyjedou vám vůně, u kterých jsou k dispozici vzorky).

Štědrým zdrojem vzorků je aukční síň eBay, daleko za ní se plahočí Aukro, kde nicméně tu a tam nějaké vzorky či miniatury za cenu vzorků koupíte také. Na americké a anglické eBay (ebay.com, ebay.co.uk) hledejte ‚sample vial‘ nebo ‚perfume sample‘ (případně ‚sample‘ a k tomu rovnou název parfému nebo značky, která vás zajímá); na holandské (ebay.nl, kde je obvykle nízké poštovné a domluva s prodejcem bez problémů v angličtině) ‚proefje‘. Německý termín (ebay.de) je ‚probe‘, francouzský (ebay.fr) ‚échantillon‘. Nakupuje se po jednom nebo po hrstech a nabídka je velmi široká, zvlášť zajímají-li vás převážně mainstreamové vůně. Dost často najdete i miniaturu za velmi nízkou cenu, klidně jednu libru nebo euro.

Existují také specializované e-shopy na prodej vzorků, a to výhradně v zahraničí. Největší a nejznámější je zřejmě americký The Perfumed Court , kde najdete vzorky a odstřiky všech možných i nemožných vůní, zpravidla nikových, ale také neobvyklých koncentrací (např. čistý parfém Mitsouko) nebo starých klenotů (Chypre od Coty, vintage Miss Dior). Prodávají se zde i odstřiky. Ceny jsou občas trochu vysoké, ale některé vzorky jinde opravdu nezískáte. Poštovné je velmi příznivé: od 8 do 10 dolarů podle ceny objednávky.

Je vám to pořád málo?

Poslední možnost nabízejí sami výrobci, a to obvykle výrobci nikových vůní (ty mainstreamové to ani nenapadne). Často na jejich stránkách najdete nabídku sady vzorků či miniatur k vyzkoušení; dobře vědí, že jinak se k jejich vůním většina lidí nedostane. Následující možnosti uvádím pouze jako příklad, pokud vás zajímá jiná značka, zajděte se kouknout na její web, jestli také něco nenabízí.

Les Parfums de Rosine - v nabídce je kompletní sada vzorků všech parfémů, nebo si můžete vybrat libovolné tři.

Tauer Perfumes - vzorky se dají nakoupit po jednom, nebo v sadách zabalených v roztomilé plechové krabičce.

Amouage - ománská exkluzivní parfumerie nabízí různé sady vzorků (pánské vůně, výběr ze všech vůní). Cena je poměrně vysoká.

Ormonde Jayne - ‚sample programme‘ čítá kompletní nabídku parfémů v koncentraci eau de parfum v malých sprejích. K tomu dostanete ještě doprovodnou brožurku.

The Different Company - všechny vzorky v roztomilých malých lahvičkách o objemu 2 ml.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Simalaxa 31.08.14 14:09

Pro bona fide

JE NAPROSTO NEUVĚŘITELNÉ, JAK SI VŮBEC MŮŽETE DOVOLIT VYSLOVIT VĚTU „JE TO OCHRANA PROTI ŽEBRÁKŮM!“. ZŘEJMĚ NEVÍTE, RESP. ANI NETUŠÍTE, CO JE TO SLUŠNÉ CHOVÁNÍ A ÚCTA K LIDEM. VELMI DĚKUJI, JIŽ VÍM, KDE SI ZCELA JISTĚ NIC NEKOUPÍM. NASHLEDANOU

kwitek 25.03.13 16:05

Ježiš - a miniaturky Sycomore a Beige po 11 babkách 8o 8o
 http://surrendertochance.com/…ni-sycomore/

kwitek 25.03.13 15:51

Já moc děkuji za odkaz - už půl hodiny tam slintám :srdce: :)

Silvuna 25.03.13 15:03

dobry tip

no tak to jsou opravdu super stranky, kdo chce opravdu zkouset a nekupovat cele parfemy, tak tady na techto strankach to prodavaji po sadach a neni to az tak draha zalezitost, a maji to i pekne rozskatulkovane http://surrendertochance.com/…leases-2012/

Incognita 09.12.12 15:20

A ještě další tipy, poštovné do ČR mají 6 dolarů a nabídku širokou:
http://surrendertochance.com/…leases-2012/
a kalifornský http://www.luckyscent.com/

narozdíl od německého http://www.ausliebezumduft.de/duefte.html, kde je poštovné (od sousedů) 12 euro !

Příspěvek upraven 09.12.12 v 15:32

Incognita 09.12.12 14:07

Ovšem problémem je vysoké poštovné a někdy i neochota zasílat do zámoří :(

Příspěvek upraven 09.12.12 v 15:01

Incognita 09.12.12 14:03

Histoires des parfums nabízí sadu 6 vzorečků dle vašeho výběru (kromě Edition Rare) za 10 euro (a nabízí Refound v případě koupě lahve):
 http://www.histoiresdeparfums.com/…-samples.php

Juliette Has a Gun má sadu 9×2ml za 10 euro:
 http://www.juliettehasagun.com/…ntillon.html

Fragonard má 2 sady po 10 miniparfémcích za 20-21 euro:
Classics: http://www.fragonard.com/…820-c-20.htm
a Special: http://www.fragonard.com/…ion-c-20.htm
a ještě sadu 5×7ml Eau Naturals za 13 euro

Galimard má sadu 12×2ml za 7 euro
http://www.galimard.com/…omizers.html

Esteban nabízí 10 vzorků po 1,8ml za 7,5 euro
 http://www.esteban.fr/…fumes-1.html

L´Artisan má sadu vzorků, 5× 3ml za 17 liber
 http://www.galimard.com/…omizers.html

Huitieme Art Parfums 8× 2ml za 19 euro
 http://www.huitiemeartparfums.com/eau-parfum.php?…

Příspěvek upraven 09.12.12 v 15:18

Incognita 09.12.12 13:49

Další zdroj vzorečků

Právě jsem objevila http://www.beautyhabit.com
mají v nabídce originální sady vzorků od:

Linari - Eau de Parfum Sampler Collection - 1.2 ml x 6 $15.00
Penhaligon's - Mixed Scent Library Sampler - 10×1.5 ml $25.00
Tocca - Love Yourself Fragrance Collection 2012 - 6×1.5 ml $18.00
Ineke - Deluxe Sample Collection Volume 5 - 8×1.5 ml $25.00

Výhodou je jedno poštovné, ale kolik to činí do Evropy sdělí až na emailový dotaz.

A ještě nabízejí sadu 4 čokoládových balzámů na rty
Ganache for Lips - Chocolate Parfait Collection (4×0.15 oz) $15.00
to je skoro neodolatelné :srdce:

Annick 20.11.12 20:04

Výstižný článek

Dobrý den, skvělý článek, děkuji. Ještě bych přidala jeden obchod na vzorečky, a to je Cosmo.cz - mají i odstřiky. Po osobní zkušenosti můžu doporučit :palec:
 http://www.cosmo.cz/…parfemu.html

zakaznice 13.11.12 07:02

Prodavačky z Fannu

Nedivím se, že je tolik záporných hodnocení na prodavačky z Fannu.
Pár jich znám osobně, takže vím, že většinu z nich vyhodili i z fabriky od pásu, kde do té doby znaly maximálně voňavky z Avonu a najednou jsou z nich rádoby odbornice na parfémy :poblion: No a ohledně chování a přístupu k zákazníkům-asi zapoměly, že už nejsou ve fabrice na šatně. Ale to je vizitka i toho, kdo zaměstná takové Důry.
Pak se nedivím, že tam jenom věčně postávají, blbě čumí a hlídají prázdný krám :poblion: Sára

Ethnia 12.11.12 20:37

Dobrý den, velmi děkuji za přehled. Dívala jsem se na aukro a skutečně zde nic moc nemají. Rovněž na e-bay jsem narazila spíš na vzorky z avonu. Jsem ale moc ráda, že jsem objevila možnost zakoupit vzorky od zde diskutujícíh.

Arome Olga 31.10.12 16:09

Díky za přehled, bude velmi užitečný!
:)

avaa1 21.02.12 16:39

..teprve se rozhlížím, ale už „cítím|“, že to bude super !!

frýdečanka 12.02.12 14:54

Díky za tipy, taky jsem zatím měla strach napovat v zahraničí, možná se konečně osmělím :)
Ad Fann:
Aspoň už vím, kdo prodává na aukru ty vzorky - vždy několik od jednoho druhu :lol:

kwitek 09.02.12 10:41

No tak hustý, ve Fannu jsem koupila jednou, žádný vzorek jsem nedostala. Označení „žebrák“ mě ale uráží natolik, že byl ten nákup zde mým posledním. Jinak bych si (v jiné kamenné parfumerii) byla vzorek ochotná i koupit - každý kdo má s parfémy něco společného ví, že nákup vůně není to samé co nákup trenek. Ale tu po netu je to asi to nejlepší řešení. Akorát že krmíme poštu. Napadá mě čas od času nějaká burza vzorků a použitých parfémů - člověk by zaplatil nějaký vstupní bakšiš a pak už mohl jen měnit a prodávat a kupovat a kecat. Mohla by to být docela sranda :-D

Ef 21.01.12 19:17

Moc děkuju! :kytka:

spookee 08.01.12 20:31

Super

Super článek, pomůže najít ty méně dostupné vzorečky. Jinak já jsem se poslední dobou pustila do zběsilého očichávání všeho možného a hledání, co by mému a přítelovu nosu lahodilo…

Velmi dobrou zkušenost mám nejen s XParfemy, ale taky s obchodem vune-parfemu.cz. Tam občas narazím i na nějaký ten méně mainstreamový parfík.

sanriel 03.04.09 14:41

No dívala jsem se Fragonard a fakt jsou tam vzorečky po 10 ks, ale neumím anglicky, kdo mi poradí?

Naja 06.03.09 09:55

Ad Nováková: Proti internetovému obchodu Fann (na ten mimch. pěji jen chválu) zde nikdo nic nenamítá, jestli jsi si nevšimla, bavíme se o kamenných obchodech. Já tam nakupovala několikrát, ale vzorek jsem nedostala ani náhodou a nemám v povaze o ně prosit. To samé platí v Douglasu.

petr 08.02.09 08:34

Dobry den,

mam tady na prodej nejake vailky, je toho docela hodne, takze si napiste o blizsi informace a seznam na mejl. Jedna se o originaly, vialky jsou nove, nikdy nepouzivane.
K dispozici jsou znacky jako Chanel, Dior, Lanvin, Mugler, Escada, Dunhill a dalsi.

Pter.Kralicek@sez­nam.cz

sara-parfumerka 06.02.09 22:40

Ak už vyslovím názor, za ktorým si stojím, tak asi by bolo morálne hodiť aj svoje iniciály. Na margo vzoriek. Pravda je niekde v strede, ale čo sa týka reťazca Fann parfumérií a všetkých jemu podobných kolosov, vzorky dostávajú zdarma. Robím dosť dlho v tejto brandži a spolupracovala som s týmito spoločnosťami. Či, ako obchodník dostaneš vzorku alebo nie, závisí od množstva kusov, ktoré nakúpiš. Kúpiš minimum, vzorku nedostávaš. Máš možnosť si ich regulérne zakúpiť. Dokonca pri značkách ako je Chanel a jej podobné, ani na výber nemáš. Tam sa s tebou nepárajú. Predpísaný limit musíš splniť a k tomu sú automaticky vzorky zdarma. Ako s nimi obchodník naloží, to už vec morálky a cti. A spotrebiteľ označený ako somrák, tak to je silná šálka kávy. Dlhé roky som pracovala v zahraničí kde najlepší parfuméri sveta vítali pri dverách každého, kto vstúpil a bolo jedno, či máš flaušák z bazáru, či zlatú kreditku…Osobne za svoju prax, ani v našom salóne som nikdy nestretla človeka, čo by vzorku vysomrovával. Práve naopak, hrdinsky ponúknutú plnú taštičku odmietal s pokorou, úctou a ešte tri dni ďakoval…Vieš o čom to je ? O vlastnostiach, s ktorými sa musíš narodiť, o úcte vôbec k človeku ako takému a to sa nedá naučiť.
sára majiteľka z parfemy-exclusive, Bratislava

anonymní 04.02.09 17:30

to Nováková: asi jsi pátrala dost špatně na drogérii diamant mají teď tuto vůni za 1250,–, což už mě za ten rozdíl stojí a když se zaregistruješ, tak si dárek vybíraš sama a není ti přidělen a nedostaneš to stejné tolikrát kolikrát si objednáš za určité časové období (dostala jsem několikrát ve Fannu stejné číslo časopisu Marie Claire)… mimochodem za rozdíl cen ve fannu a parfémech.cz si můžu koupit ty zmiňované rohlíky. Myslím, že mnohé i tu stovku na ulici nenajdou každý den… pro rýpálky, nepatřím do skupiny otačející každou korunu.

mischulka 03.02.09 11:01

tak ja chodim uz nejaky ten cas do jedne male parfemerie, je takova nenapadna, zapadla, je tam jedna prodavacka, takze ta si me uz i pamatuje a pred vanoci jsem si koupila boose, ktery stal 2× vic nez na netu,a le dostala jsem 8vzorecku (5 z nich damskych) a jeste 30ml balzamku po holeni pro mazela a cistici penu od YSL pro sebe :-)))naprosta spúokojenost, pristi tyden se tam chystam znovu :-))

Nováková 02.02.09 15:34

Dobrý den,
nevim, co všichni máte proti FAnn parfemeriím. U známe jsem přivoněla k váni Lanvin - Jeane, úplně mě dostala - začala jsem pátrat.
www.parfemy.cz 100ml - 1590,–
www.fann.cz 1900,– -10% sleva: 1710,– + navíc mi pošlou vzoreček a nějaký dáreček, který si buď nechám, nebo někomu přenechám a zabiji tím 2 mouchy jednou ránou a ještě ušetřím. A nějakých 100,– už mě nedokáže vytrhnout. Skrátka v dnešní době už nejde jen o cenu, ale také o přístup k zákazníkovi, nekupuji rohliky po 1,9Kč ale parfém za tisíce…

Nováková.

anonymní 02.02.09 15:23

Musim take reagovat.....

Jestli si najivne myslite, ze vzorecky dostavaji kamenne parfumerie zdarma, tak jste bohuzel na omylu. Musi si je take koupit, coz se odrazi na cene parfemu. Pro priklad uvedu, ze cena vzorecku od Chanelu se pohybuje kolem 2,5€. Pokud je nedostanete automaticky, tak si o vzorky reknete, kazdy zakaznik ma na ne pravo. I ja osobne vybiram vuni velmi dlouho, musi mi sednout, to obnasi vyzkouseni i nekolika desitek vuni, navic v parfumerii je to uplne o necem jinem nez doma, kde mam na vyzkouseni klid. Ovsem druha stranka je to, zda se vzorecky skutecne dostanou k zakaznikovi, nebo si je rozeberou prodavacky pro sebe ci zname. Odzkousejte si nakup v nekolika parfumeriich, otestujte prodavacky a jejich obetavost. Pokud se bude zdat vsechno OK, chodte neustale k jedne prodavacce - i kdyby jste meli jit na nakup dalsi den. Vyplati se vam to, nebot prodavacka bude mit pocit, ze jste stalym zakaznikem a bude se k vam chovat jinak. Jedna rada na zaver, chodte tam, kde se k vam chovaji slusne, kde vam daji pozornost k nakupu, kde vam parfemek darkove zabali nebo daji darkovou tasticku (a ne igelitovy pytlik jako na trznici u cucmongu), kde se citite dobre - a to i za cenu vyssi ceny. Vzdyz „ja jim za to stojim“.

Hezky den vsem milovnikum luxusnich parfemu!

Lékořice 17.01.09 19:07

to bona fide:Omlouvám se - musím reagovat, ale tahle věta: „v podstate jde o ochranu proti "zebrakum“, kteri vtipne obchazeji prodejny, nikdy nic nekoupi" mi přijde stejně strašná, jako celkový přístup kamenných parfumerií k zákazníkovi… Doporučila bych, aby jako součást školení prodavaček - jako samostatných poznávajících jedinců - ne formou exkurse, byla návštěva některé zajímavější parfumerie - myslím konkrétně Hermes v Pařížské ulici, nebo butik Madeleine. Tam si člověk přijde jako dlouho očekávaná a vítaná vzácná návštěva - pravý opak dojmu z návštěvy v kamenné parfumerii..... Zákazník si dobře rozmyslí, kde si parfém nakoupí za stejný, nebo obdobný peníz. Navíc vůně nejsou zrovna levná záležitost, takže právě proto je třeba zkoušet, poznávat a hledat - to jsou u vás nejspíš ti „žebráci“ - a ještě na okraj - většinou máte testery zkažené..... Toť vše. Budu se těšit, že se snad někdy situace změní k lepšímu.

Zdenka 16.01.09 14:53

to bona fide: musím se smát když čtu, že ve Fannu bez vzorečku neodejde žadny zákaznik, ktery si u vás něco koupí. Moje osobní zkušenost je jiná. Po zaplacení zakoupeného parfému vždy čekám na vzorek a ono nic.. Nakonec se musím o vzorek doprošovat, občas nějaký s neochotným výrazem prodavačka „najde“, jakoby to dávala ze svého (a bohužel VŽDY pánský), jindy se dovídám že vzorky tedy rozhodně nemají, podruhé zase že se automaticky k nákupům dávat nemusí, a do třetice, že budou až po inventuře ve skladu, a tak podobně, prostě pokaždé nějaká výmluva, a to už mě moc nebaví. Takže prosím vyškolte svoje prodavačky, že mají k nákupům parfémů dávat vzorečky automaticky, když to všude prezentujete. Potom to jen svádí k domněnce, že si vzorečky berou domů pro sebe a svoje známé.

Sára 15.01.09 19:12

tak vzorečky a odstřik z Parfémy Exclusive dorazily dnes - tj. čtyři dny po objednání a 2 dny po připsání platby ze Slovenska - tak to musím jen pochválit a raduji se z objevení dalšího super obchodu

Sára 14.01.09 15:14

mety: dnes mi psali z parfemy excluzive, že mi vzorečky posílají - převod jak píšeš jsem udělala na účet v ČR tak už se těším…

mety 13.01.09 09:28

pro Jean: mám ty nejlepší zkušenosti se slovenským internetovým obchodem parfem exclusive, maximálne vyjdou vstříc,po zaplacení faktury přes ČSOB přijde do 2 dnů perfektně zabalená zásilka. Mužu jen doporučit profesionální přístup

Veru 12.01.09 22:47

Jo a u vzorečku za 150 Kč jsem se taky srdnatě zasmála :-DDD

Veru 12.01.09 22:47

Aha, taky zajímavý koment. Podle toho, co jsem se dočetla ze zkušeností holek tady se ale naopak z parfumerií odchází v 95% bez vzorečku. Já sama nakupovala párkrát taky a nikdy nic. Leda by na to byl nějaký limit - např. k nákupu nad 3000Kč vzoreček zdarma. To by ovšem při těch fannovských cenách nebyl takový problém nakoupit, že?

bona fide 12.01.09 21:29

Ahoj vsem, hezky clanek, ale pokud jde o vzorky v parfumeriich, v podstate jde o ochranu proti „zebrakum“, kteri vtipne obchazeji prodejny, nikdy nic nekoupi a jen si chteji neco zadarmo odnest - pro takove jsou tu testery na pultech a vune si mohou vyzkouset aplikaci bud sami na sebe nebo na prilozene papirky. Vzorky se zpravidla davaji zakaznikum, kteri neco kupuji. Uvedomte si prosim, ze ani my je nemame zdarma, ale musime si je koupit od materskych firem a 1 vzorek vyjde v prepoctu od 30 do 150 Kc. Diky za pochopeni a nashledanou ve FAnn parfumeriich, kde bez vzorecku neodejde zadny zakaznik, ktery si u nas neco koupi :-)

Sára 11.01.09 23:44

Jean: TPC = The Perfumed Court - je to web, kde se dají koupit vzorky i odstřiky snad skoro všech vůní, včetně těch těžce dosažitelných, limitek a již nevyráběných vůní, jsou tam i různé sady vzorků - gurmánské, ambrové, vanilkové - pro začátečníky, nejlépe oceněné vůně atd.prostě nač si člověk vzpomene, vybere si tam jak začátečník tak fajnšmekr. Amouage jsem kupovala celou sadu vzorků 10 ks na oficial. webu Amouage, žádná levná sranda to ale není ovšem stojí za to - bohužel už putovala dál, občas se mi po ní ovšem zasteskne. Teď jsem si objednala poprvé vzorečky ze slovenského webu parfemy exclusive tak jsem zvědavá ale myslím, že tam holky objednávají a jsou spokojeny.

Slimek 11.01.09 19:31

Boží, určitě někdy využiju.

katerinka 11.01.09 19:23

Fragonard taky posílá testovací sadu a miniaturky, velká spokojenost, přišlo to rychle a ještě bylo přibaleno spoustu dárků :)

Veru 11.01.09 01:07

Julie, zkus se zaregistrovat do zdejšího Fóra (odkaz nahoře nad textem článku) a najdeš tam odpovědi na všechny svoje otázky. ;-) A to i pro ostatní - na Fóru máte daleko větší a rozhodně rychlejší šanci, že vám někdo odpoví.

Julie 10.01.09 19:04

Mam laicky dotaz, co znamena nikove a mainstreamove vune? a jeste, kde najdu nejake ty stranky na vymenu vzorku?(doufam ze jsou nejake v cestine)

Jean 10.01.09 12:58

Moc děkuji za odpovědi. Raven prosím napiš,až dojdou vzorky. Sáro, mám dotaz.Co je Tpc? A ještě: už delší dobu toužím po Amouage, teď byl kamarád v Dubaji a Ománu, prý mám říct a on parfém doveze. Ale to nejde jen tak.Je to drahá záležitost, potřebuji vyzkoušet.Poradíte mi? Co ta velká sada?Předem díky.

Sára 09.01.09 23:55

Prima téma, nakupuju čsto na Tpc (ach jo - tam je pořád co nakupovat - mají tam fakt špeky ale ceny taky pěkné) - neposílají doporučeně ale pokud jde o dražší zásilku rozdělí ji třeba na dvě a vždy vše přišlo v pořádku, Ausliebezumduft - tak tady taky supr a do týdne je to domma, Amouage jsem objednávala celou velkou sadu -nádhera - už šla ale dál potěšit zase někoho jiného.

Arome raven 09.01.09 23:35

Diky!! super rady!…Jean, ted jsem si objednala v Parfem Exlusive 3 vzorky, okamzite mi dosel zpet potvrzujici e-mail s fakturou -da se tam platim v CZK na CSOB konto- a navic mail osobni, ne jen generovany automaticky…takze uz se moc tesim!!!

macska 09.01.09 21:54

Jean > Objednávala jsem odtamtud vzorky, zkušenosti víc než dobré, rozhodně můžu doporučit.

Jean 09.01.09 21:22

Ano, výborný článek. Já mám strach nakupovat na zahraničních serverech. Ale už delší dobu se mi líbí slovenská firma Parfemy Exclusive. Máte s nimi někdo zkušenost?

gentiana 09.01.09 20:15

a já vzorky, co mi strkají v parfumeriích, vyhazovala, pokud se mi nelíbily. Naposledy pořádnou hrst někdy v září, když jsem se stěhovala… ale když většina vůní jsou shnilé kytičky.

Morgainne 09.01.09 16:43

Díky Ado, zatím se tu pomalu rozhlížím, získávám přehled a postupně zkouším vzorečky a miniatury parfémů, takže návod, jak je získat, se hodí.

sarrafinka 09.01.09 14:13

Super,opravdu to tu chybělo!Taky děkuji

pichjit 09.01.09 13:16

Díky Ado, to tu myslím chybělo,nejen nováčkové to uvítají! 1*!

Přidat komentář

Nejčtenější