Karl Lagerfeld: Lagerfeld Femme

Tuto u nás tradičně nepříliš známou vůni (Lagerfelda aby v parfumeriích pohledal) jsem získala v podobě originálního vzorku. Je nepraktický, ale roztomilý; na první pohled vypadá jako miniatura, teprve při bližším ohledání zjistíte, že je to tvrdá kartička s nalepeným plastovým výliskem v podobě malého flakonu. Lagerfeld Femme se prodává ve třech typech flakonu podle velikosti - největší je zelený, prostřední oranžový a nejmenší fialový.

Tuto u nás tradičně nepříliš známou vůni (Lagerfelda aby v parfumeriích pohledal) jsem získala v podobě originálního vzorku. Je nepraktický, ale roztomilý; na první pohled vypadá jako miniatura, teprve při bližším ohledání zjistíte, že je to tvrdá kartička s nalepeným plastovým výliskem v podobě malého flakonu. Kartičku musíte vymonontovat z obalu vzorku (tvořeného stříbrným papírem a matnou pevnou fólií) a opatrně odlomit špičku - pokud možno při tom nehtem neprorazit kovovou fólii na zadní straně kartičky, protože v tu ránu byste měli vůni všude. Ve vzorku jsou asi 3-4 mililitry, což stačí na hodně důkladné vyzkoušení a ještě můžete někomu poslat.

Lagerfeld Femme se prodává ve třech typech flakonu podle velikosti - největší je zelený, prostřední oranžový a nejmenší fialový. Všechny flakony mají zvláštní tvar, nevím, zda mají připomínat křivky ženského těla nebo to někdo jen tak hodil na papír, každopádně to upoutá pozornost.

Vůně mě ale poněkud zklamala - je hodně jednoduchá, slabá a průrazná zároveň. Chvíli ji skoro necítíte, vzápětí udeří s bolehlavovou silou, po celou dobu se příliš nemění. Pro někoho to ovšem mohou být pozitiva, takže si vůni samozřejmě popíšeme: je to květinově ovocná svěží vůně, ale v jiném stylu než obvyklé dnešní ovocné květinovky. Květiny jsou tu silnější a omamnější a svěžesti je dosaženo zčásti pepřem, proto je tak pronikavá a nemilosrdná. Druhou část svěžesti tvoří intenzivní citrusy a zvláštní šťavnatě nazelenalý tón. Složení, které jsem našla, uvádí rebarboru a skutečně by to mohla být ona. Zkrátka, sháníte-li razantnější květinovou citrusovku, poohlédněte se po Lagerfeld Femme.

Za sebe bych vůni přiřadila k té nezajímavější části Lagerfeldovy produkce, spíš vedle Sun Moon Stars než vedle KL a Chloé.
(Vzorek je momentálně ke koupi na
Xparfemy.cz, takže nemusíte případně kupovat naslepo.)

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější