Kenzo Air: když vítr, tak vítr

Flakon Kenzo Air vypadá na první pohled jako gumový; připomněl mi plavací křidélka, které nosil Románek ve školce, a také pytlíky, v nichž se skladuje krev na transfúzi. Obsah je ovšem modrý, takže taková politicky korektní krev z reklamy na vložky. Není to ovšem guma, je to poměrně těžký kus matného skla s takovým tím nepraktickým rozprašovačem, který se rád zasekává.

Flakon Kenzo Air vypadá na první pohled jako gumový; připomněl mi plavací křidélka, které nosil Románek ve školce, a také pytlíky, v nichž se skladuje krev na transfúzi. Obsah je ovšem modrý, takže taková politicky korektní krev z reklamy na vložky. Není to ovšem guma, je to poměrně těžký kus matného skla s takovým tím nepraktickým rozprašovačem, který se rád zasekává. Tvarování flakonu však vytváří krásný efekt - někde je modré tekutiny víc, někde méně a tak to vypadá jako výřez z fotografie modrého nebe s mráčky.

Kenzo Air je na světě pár let (od roku 2003), ale mám takové divné tušení, jestli brzo nevezme za své - moc se totiž v parfumeriích nevyskytuje a poslední dobou se prodává poměrně levně. I v Douglasu, kde jsem zkoušela, ho měli zrovna ve slevě (za 690 korun), v zahraničí stojí 50 ml balení kolem čtyř stovek. Jestli vás tedy recenze navnadí, doporučuji koupit a nečekat, protože ho jako na potvoru určitě přestanou vyrábět.

Vůně má být pánská, ale postrádá jakékoli drsně mužné tóny a je dokonale unisexová (pokud nemáte vetiver spojený výhradně s muži). A také velmi originální. Nesnaží se o nějaké divné imitace vzduchu, odsouzené předem k nezdaru, protože vzduch stejně jako voda jaksi nevoní; místo toho nasazuje různé tradiční složky, které máme spojené s lehkostí, svěžestí a větrem v nose. Tou první je anýz, který vás přivítá hned na začátku. Když jsem Kenzo Air zkoušela, neznala jsem ještě složení, přemýšlela jsem tedy, jestli je to anýz, badyán, máta či lékořice, nebo směs všeho dohromady - váš nos si nepochybně vybere to, co je mu nejbližší. Pokud se vám máta, anýz a podobné tóny ve vůních líbí, prvních patnáct minut budete v sedmém nebi. Potom větrový úder bohužel vyprchá (jinak to ani není fyzicky možné) a rapidně se zmírní, mátově anýzový charakter však vůni vydrží do samého konce. Druhou výraznou složkou Air je vetiver. Není přehnaně zdůrazněný, tj. žádný temný kouř a vlhké kořeny, je ho tak akorát, aby vhodně dotvořil celek vůně. Podílí se na tom ještě špetka jemných dřevitých tónů a to je tak nějak všechno. Kenzo Air je velmi jednoduchá, minimalistická vůně. Výdrž má střední, intenzitu velmi nízkou - je jemná a nevtíravá, skoro o ní nevíte a vaše okolí si možná bude myslet, že voníte čistotou a nějakým svěžím bonbonem, který jste před chvílí docucali.
Kenzo Air rozhodně doporučuji k vyzkoušení a milovníkům větrových bonbonů i ke koupi. A doufám, že někdy spatří světlo světa i Kenzo Fire a Kenzo Earth, protože ty živly Kenzovi prostě jdou.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Tereza 12.10.10 12:32

Tak to já jsem touto vůní naprosto nadšená! Přijde mi originální, nezaměnitelná. Používám ji už několik let vždycky jen na podzim a v zimě a nemůžu se jí nabažit, vždycky mně naprosto povznese. A naopak mi připadá, že vůně je dost intenzivní, přestože si ji stříkám na krk a paže, tak vůně ulpí na oblečení několik dní. Snad ji z trhu nestáhnou.

aktivator 28.08.09 03:16

Anizovy vanok. Slaba vydrz, toto vsjo.

Garfield 19.07.09 15:14

Nejprve k flakonu, na obrázku vypadá ucházejícně, ve skutečnosti je to dost divná plastová hrůza, fakt nehezký.
Vůně samotná je sladce dřevitá, za svěží, nebo větrovou bych ji neoznačila vůbec.Stejně tak bych se zdráhala říct, že je pánská, přestože toto škatulkování až tak neuznávám. Sama bych Air označila za povedenou vůni, bohužel má pramalou výdrž :(

anonymní 02.03.09 21:56

dnes jsem ze zájmu vyzkoušela na papírek. mám ráda modrou barvu, flakonek je nádherný. ale asi jsem moc konzervativní, protože to, co obsahoval, mne šokovalo. podivně čerstvá nevůně, nejnevábnější, co jsem kdy z mužských vůní zkusila - jediné, co mne napadlo, že kdyby byl takto „stižen“ některý z kolegů v práci, musela bych hledat jiné zaměstnání.a to větrové bonbonky miluju!

xronos 25.01.09 21:24

souhlasím s těmi bonbónky, ale někdy dokáže taky vyvolat bolehlav

Spirit 25.01.09 21:22

Přijde mi úžasná, chtěla jsem jí koupit manželovi, ale bohužel z ní cítil „náplasti“ což mě velice mrzí. Doufám, ale že nekončí, protože na webu Kenza je stále zařazená, bylo by jí hodně škoda.

klubko 25.01.09 18:00

Musím zkusit, vůbec ji neznám a recenze mě hodně navnadila!

Přidat komentář

Nejčtenější