Kenzo: Jungle Pour Homme

Džungle, džungle, jak já jsem se těšila, až na tebe někde narazím! Je to už nějaký ten pátek, co jsem testovala dámskou sloní verzi, dodnes ji však mám v živé paměti - výrazná, sladká, sladká, sladká vůně sestavená tak originálně, že druhou podobnou na trhu nenajdete. Otázka samozřejmě zněla - je Jungle pour Homme taky taková rána mezi oči? Z bezpečnostních důvodů jsem otestovala na papírku, sladké vůně příliš nemusím - a dobře jsem udělala.
Jungle se prodává ve flakonku s naznačenými zebřími pruhy a kouskem zebří hřívy na víčku - není to z plastu, vážně je tam takový štěteček, pruhované číro, pro které by člověk jistě vymyslel spoustu praktických využití, např. ometání lupů z ramen saka, čištění mobilního telefonu, vymetání drobků z mezer mezi klávesami, dámám (Jungle voní pohlavně univerzálně, označila bych ji spíš za unisexovou než čistě pánskou) by se určitě hodil při malování.

Ale dost trapných žertů o štětečku, povězme si raději něco o obsahu flakonu. Podobně jako dámská Jungle L'Élephant je i Jungle pour Homme výrazně sladká a celkem silná, i když ne tolik jako třeba A*Men; není ani tak výrazná a ostrá, kdo má rád sladké vůně, mohla by na něj působit i uklidňujícím dojmem.

Přestože podle složení to moc nevypadá, nejvíc jsem cítila čokoládové tóny, přikořeněné lehce pikantním kořením (především muškátovým oříškem), takže celkový dojem nebyl jako z čisté čokolády, ale z čokoládového bonbonu s nějakou sladkou náplní, třeba pralinkovou nebo marcipánovou. Základ tvoří jemné cedrové dřevo. Celek je, jak už jsem řekla, dost sladký, pro nás ‚neslaďáky‘ až zvracecí, ale harmonický, hladký a relativně příjemný.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Milada 20.09.11 14:08

Sladký mi nějak zvlášť nepřijde. Možná až po dlouhé chvíli, ale bezpečně tam chvíli cítím lejno! Asi ta džungle.

Milada 15.09.11 12:36

Dámská verze byla pro mě příliš řvavá, sladká a silná a tak jsem sáhla po pánské a ejhle- příjemná, nezaměnitlná kořeněná a čokoládová vůně, mírně sladká a občas se mi tam vybaví JPG Le Male. Rozhodně bych ji řadila k unisex.

Borůfka 02.03.11 13:05

Tohleto Kenzo používám už léta. Ani mě nenapadlo, že jde o sladkou vůni - ty nemusím. Ale neznám podobnou, která by byla tak typická a příjemná. Zkrátka se povedla!

estelle 09.04.10 17:07

Úžasná vôňa! Áno, je atypicky svieža, nádherne korenená a sladká…a popritom všetkom veľmi, ale naozaj veľmi mužná.

aktivator 28.08.09 03:17

Pecka, stare ale dobre. Korenisto drevita ale aj sladka. JA neviem mam na nu slabost. A ked vydem zo zafajceneho baru, stale ju citim.

Veru 22.12.08 17:25

Je skvělá. Sice sladší než bych čekala, ale pořád dosti mužná, nádherně kořeněná, „jde z ní vítr“ (jak říkám, když je vůně svěží, ale netypicky:-D),… Už i podle složení se dá čekat něco spešl, a já to ráda uznám: druhou podobnou neznám. Chlap za doprovodu Jungle? K sežrání!!

Jirka 09.12.08 18:23

Používám Kenzo Jungle již osm let a jsem spokojený. Myslím, že si takovou ostrou kritiku nezaslouží. Ale je fakt, že je to také ta vůně, která buďto voní dobře, nebo ji ledé nesnáší.

Přidat komentář

Nejčtenější