Kenzo: Jungle Pour Homme

Džungle, džungle, jak já jsem se těšila, až na tebe někde narazím! Je to už nějaký ten pátek, co jsem testovala dámskou sloní verzi, dodnes ji však mám v živé paměti - výrazná, sladká, sladká, sladká vůně sestavená tak originálně, že druhou podobnou na trhu nenajdete. Otázka samozřejmě zněla - je Jungle pour Homme taky taková rána mezi oči? Z bezpečnostních důvodů jsem otestovala na papírku, sladké vůně příliš nemusím - a dobře jsem udělala.
Jungle se prodává ve flakonku s naznačenými zebřími pruhy a kouskem zebří hřívy na víčku - není to z plastu, vážně je tam takový štěteček, pruhované číro, pro které by člověk jistě vymyslel spoustu praktických využití, např. ometání lupů z ramen saka, čištění mobilního telefonu, vymetání drobků z mezer mezi klávesami, dámám (Jungle voní pohlavně univerzálně, označila bych ji spíš za unisexovou než čistě pánskou) by se určitě hodil při malování.

Ale dost trapných žertů o štětečku, povězme si raději něco o obsahu flakonu. Podobně jako dámská Jungle L'Élephant je i Jungle pour Homme výrazně sladká a celkem silná, i když ne tolik jako třeba A*Men; není ani tak výrazná a ostrá, kdo má rád sladké vůně, mohla by na něj působit i uklidňujícím dojmem.

Přestože podle složení to moc nevypadá, nejvíc jsem cítila čokoládové tóny, přikořeněné lehce pikantním kořením (především muškátovým oříškem), takže celkový dojem nebyl jako z čisté čokolády, ale z čokoládového bonbonu s nějakou sladkou náplní, třeba pralinkovou nebo marcipánovou. Základ tvoří jemné cedrové dřevo. Celek je, jak už jsem řekla, dost sladký, pro nás ‚neslaďáky‘ až zvracecí, ale harmonický, hladký a relativně příjemný.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější