Pozor na klimatizaci! Jak škodí vaší pleti?

Horké dny se v naší redakci projevily zvýšenou účastí. Ačkoli často pracujeme z domova, najednou v práci všechny trávíme mnohem více hodin než obvykle. Máme tady totiž klimatizaci! Jenže… klimoška nám sice dělá dobře na duchu i těle, ale pleť zrovna nepotěší.

* nahledova.jpg

Co pleti hrozí?

Sluníčko není jediná hrozba, která na naši pleť v létě číhá. Klimatizace ji vysušuje a zvyšuje riziko zánětů, protože z ní do vzduchu proudí mikroby. Pobyt v klimatizovaném prostoru by si rozhodně měl promyslet každý, kdo trpí ekzémem.

Ekzém se mi pokaždé zhorší i po delší cestě letadlem. Kvůli klimatizaci mám vždy mnohem víc vysušenou pokožku a opatrná musím být také v případě, kdy mám na kůži nějaké ranky.

Dehydratovaná pokožka neznamená suchá

Ani s mastnou pletí, nemáte vyhráno. Jakýkoliv typ kůže může být dehydratovaný. Znamená to totiž, že postrádá vodu, což je přechodný stav, který se projevuje pnutím a svěděním. K dehydrataci přispívá řada vlivů, jako je například kouření, stres, nemoci… no a také samozřejmě slavná klimatizace.

Naproti tomu suchá pokožka je zkrátka a dobře druh pleti. Jde o narušenou vrchní vrstvu kůže, která má za úkol zadržovat vlhkost. Může to dojít tak daleko, že se kůže začne loupat a praskat.

Jakou péči zvolit?

Pokuste se s kolegy domluvit na nastavení klimatizace. Sedět v mrazáku a pak vyjít do tropů je pro vaše zdraví nebezpečné. Rozdíl mezi teplotou venku a v klimatizované místnosti by se měl pohybovat v rozmezí 5 až 7 stupňů Celsia. Nezapomínejte také dostatečně pít. Nenechte se zmást chladnějším vzduchem, tělo i tak potřebuje víc tekutin.

Přes den se vaším pomocníkem můžou stát termální vody a hydratační mlhy, které koupíte v drogérii. Některé holky z kanceláře si je pochvalují, protože je prý vždycky příjemně osvěží. Musím se přiznat, že neholduju ani jednomu, po nastříkání mám pocit, že se mi rozmazává líčení. Stejně tak nebyla nadšená ani naše Monča, která vody a mlhy ve spreji zařadila do kosmetických bizárů.

Ve výbavě by vám neměla chybět hydratační péče. Ráno používejte denní krém a večer na dokonale očištěnou pleť naneste noční krém. Ten může být hydratační anebo regenerační, aby po celém dni vaše pokožka získala výživu a pomoc při obnovování. Jednou týdně si dopřejte hydratační bombu v podobě masky.

Dlouhou vanu nechte na chladnější dny

Někdy věnujeme maximální pozornost obličeji, ale zapomínáme na zbytek těla. Než vyrazíte do práce, namažte se hydratačním tělovým mlékem. Zvolte ale takové, které se dobře vstřebává, ať si neumažete oblečení.

Večer si dejte spíše vlažnou sprchu. Dlouhý pobyt ve vodě pokožku paradoxně vysušuje, stejně jako horká voda.

V našich recenzích se dozvíte, jaké tělové mléko se vám bude dobře vstřebávat. A než si je půjdete přečíst, napište nám do komentářů, zda svoji pleť chráníte před účinky klimatizace.

Autor: Jana

V jejím kosmetickém arzenálu hraje prim přírodní kosmetika a neobejde se bez výrazných rtěnek. Doma jich má pěknou sbírku v různých odstínech červené.

Váš příspěvek

Nejčtenější