Konec sejrům: 7 tipů, jak se rychle opálit

Vaše kůže připomíná eidam, pocení na ostrém slunci vás nebaví nebo na něj nemáte čas? Zapomeňte na babské rady. Olivový olej a sádlo jsou fajn, když chcete ve čtyřiceti vypadat jako vyschlá švestka. Jak tedy získat trochu toho jižního odstínu a nehuntovat pokožku?

Nebudu tady plakat, nejsem žádná bledule. Na konci zimy nemám k odstínu à la sněhurka zas tak daleko, ale jen co přijde slunce, chytám barvu dobře. Možná díky přírodě, ale spíš díky kouzelným patlátkům. Takže jak se nejlépe opálit? Které opalovací krémy používat a jak prodloužit opálení?

Předopalovací příprava - světelná rakev a betakaroten

Co si budeme nalhávat, pomerančový nádech solária není nic moc. Na hezké celistvé opálení to rozhodně není, ale jako příprava na slunečnou sezonu postačí. Skočte 2-3× v dubnu do světelného kokpitu. Kůže získá základ a vy nebudete strašit s bílýma nohama v první jarní sukni, kterou vezmete.

Druhou otázkou je betakaroten a opalování. Betakaroten a v něm obsažené karotenoidy barví pokožku, ale nenapomáhají k aktivaci pigmentace. Vaše kůže by se jednoduše zbarvila, i kdybyste chodila třeba v burce. Představa o rychlejším opalování a dlouhodobém opálení je tedy mylná.

Mně funguje jako taková verze samoopalováku pro vnitřní užití. Jen si těžko vyberete odstín. Někomu chytá kůže dohněda, u jiných se zbavuje do barvy mrkve. Dobrá zpráva je, že po vysazení kůže docela rychle bledne. Takže zkuste a uvidíte.

Matlám, patlám. Po čem sáhnout?

Opalovák jsem nesnášela. Pravděpodobně za to mohly dovolený v Bibione, kdy babička vytlačila polovinu tuby padesátky a ve vrstvách mi jí “něžně” matlala po obličeji.

Dlouho jsem tak všechny opalovací krémy odmítala, ale rychlost opalování se rovnala rychlosti loupání a blednutí. Tak jsem začala inovovat babiččiny metody.

Jaký opalovací krém?

Přeskočím ty obecně platící pravdy, že byste ten opalovák používat fakt měli. A to i když máte super kůži, kterou slunce nežhaví do ruda. To, že se pihy, rakovina a vyschlá kůže týká i vás, už pravděpodobně víte.

Pokud jste albíní typ, vezměte na první opalování klidně i čtyřicítku. Tmavší typům postačí opalovací krém s faktorem kolem 20-30 SPF. Nebudete černý za den, ale vytvoříte základ, který nesleze. Zdravá rychloopalovačka prostě neexistuje.

Každé léto začínám s BIODERMA Photoderm Bronz sprej SPF 30. Rychle se vstřebává a na rozdíl od drogérkového Astridu nepříjemně nelepí. Dlouho drží, dobře hydratuje. Dokonce slibují podporu opalování. To aby milovníci bronzu neměli výčitky, že jim UV zpomalí chytání hnědého odstínu. Moc bych tomu nevěřila. Hádám, že akorát přidali malé množství toho, co běžně najdete v samoopalováku.

Když už chytnu nějaký ten tón, přecházím na starý osvědčený Nubián. Žádná novinka na trhu, ale osvědčená klasika. Zatmavuje pokožku, která pak lépe chytá světlo. Jedinou nevýhodou je nutnost častějšího nanášení, ale díky jeho vůni je to radost.
A nakonec tasím svou tajnou zbraň - Piz Buin Bronze olej pro urychlení opálení o kterém tu zatím není moc slyšet. Jestli se něco blíží k zázraku, tak tohle. Používám jej na konci léta nebo v posledních dnech dovolené, kdy už vím, že mi slunce kůži nespálí za živa. Dá se ale kombinovat i s klasickým opalovákem. Budete sice trochu víc umaštěný, ale komu to na tom lehátku vadí, že?

Po opalování

Opalovací krémy pokožku chráníte, poopalovacími krémy jí vracíte to, co z ní slunce vysosalo. Jestli nesnášíte smrdutý ulepený Panthenol jako já, zkuste PIZ BUIN After Sun Tan Intensifying. Za mě nejlepší cesta, jak se opálit do hněda. Pokožka díky němu jde do krásně hnědého odstínu. K tomu ještě podporuje tvorbu melaninu, díky kterému vám opálení déle vydrží a nebudete se loupat.
Super je i olejíček Lancaster Tan Maximizer, který seženete za 460 Kč. není to za hubičku, ale vážně dělá radost! Tónuje pokožku do zlatavě hnědé a opálení prodlužuje až o měsíc. Což není věčnost, ale účinek tam viditelný je.

Bledulím zdar!


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Danilejka 10.08.17 17:11

Mám pocit, že tyhle mozkové výměšky píše někdo s párátkem v puse, škrábe se u toho na :pudl: a má vyloženě legraci z toho, jak popud(L)ivé reakce to zase vyvolá.

Takové skvělé články tu bývaly. Inspirativní, kreativní, originální a hlavně zajímavé.
Tyhle pačlánky, ty stojí za pudla.

Hanka H 10.08.17 16:43

@Kjitka Jitko, reklamní (a zaplacený) článek by měl vypadat jinak :lol: - tohle je nepovedená směsice článku do časopisu pro nenáročné -náctileté a úvah potenciální blogerky …

Kjitka 10.08.17 16:37

@Hanka H proto jsem se ptala, zda je to reklama…placená…prý ne :pudl:

Kjitka 10.08.17 16:35

tady není možné citovat? nemám tu na to tlačítko…

Hanka H 10.08.17 16:16

Opět naprosto nezvládnuté zásady tvorby

  • velmi nevhodné jazykové prostředky vzhledem k cílové skupině a k místu prezentace
  • po obsahové stránce (pokud se tedy nejedná o reklamu na úzký okruh produktů) chybí širší záběr, tj. nabídka více produktů různých cenových kategorií, případně subjektivní názor, srovnání poměru cena x výkon
  • diskutabilní je i časové zařazení - 9. 8. se už naše středoevropské léto pomalu loučí, a já jsem nebyla včas poučena, jak na to :-D
Kjitka 10.08.17 16:13

@Danilejka no mně hned v začátku…po velkém třesku…sdělila admin, že je tento magazín pro mladé a podle toho vybírají témata a smajlíky a… :pudl:

Danilejka 10.08.17 11:46

Konec sejrům?
Mám smysl pro humor, ale na hlavní stránce bych čekala trochu inteligentnější titulky.
Začíná to tu být stránka pro adolescenty, nebo…?

daniela 10.08.17 08:45

U těchto článků mě nejvíce baví komentáře pod článkem - kdyby tu nebyly, už bych to vůbec neotevírala a nečetla :lol:

Kjitka 09.08.17 22:21

@Admin Arome.cz dovoluji si oponovat
pokud by se nejednalo o reklamní článek, tak by bylo nevhodné tam mít obrázky jednotlivých firem…

Kjitka 09.08.17 22:19

a ještě dovětek…nejci­tlivější jsou děti
a uvědomte si, že spálení od slunka je pro kůži podobné, jako spálení horkou vodou

Kjitka 09.08.17 22:17

ještě k tomu faktoru…FA
prodávám jednu nejmenovanou kosmetiku, prošla jsem mnoha školeními, a tak vím, že:
průmyslově lze zajistit faktor 30…některé firmy cca 45, které vydávají za 50
ale třeba vysokohorští horolezci atd, potřebují FA vyšší, proto existují firmy, které je jakoby vyrábějí na objednávku.
Dále…nikde se neříká, že ten FA vydrží max. 1 rok od výroby, takže sledujte lahvičku, krabičku, jaké datum tam je
Dále…záleží i na skladování
a rozhodně neschovávat nespotřebovaný prostředek na další rok…raději ho spotřebovat event. jako mléko po koupeli…
a dále…neopomenout použít v zimě na horách, to je pleť nejcitlivější a již od léta neopálená…
dále …samoopalovací mléko nechrání před slunkem…

Brach 09.08.17 15:52

TŘICÍTKA OPALOVÁK ROZHODNĚ NESTAČÍ. CELÁ RODINA POUŽÍVÁME PADESÁTKU. NECHCI MÍT NA STARÁ KOLENA HNĚDÉ FLEKY PO TĚLE.....VIDÍM TO NA SVÉ MAMCE, KTERÁ SE RÁDA OPALOVALA A NIC NEPOUŽÍVALA .....ŚTAČÍ DO LÉKÁRNY A VYBRAT SI VHODNÝ KRÉM, NEJLÉPE VE SPREJI, SNIŽUJE SE TÍM SPOTŘEBA

kyticka86 09.08.17 14:44

Na jednu stranu ocenuji snahu o nova temata a o pravidelne pridavani novych clanku na hlavni stranu. Ode doby, co zmizela Ada (kam se vlastne podela?), jich ubyvalo. Ale na druhou stranu se mi nezamlouva tento druh psani. Recenze jde udelat i elegantne.. Tento styl psani mi prijde az agresivni a neprijemny..

Zkuste prosim oslovit clenky z rad Arome, mnoho z nich ma velky spisovatelsky talent. Timto take aromackam, ktere clanky na hlavni stranu davaji, dekuji a sklanim se pred nimi, protoze jsou vzdy krasne napsane a je videt, kolik je za nimi prace.

Nebo v oblasti kosmetiky zkuste oslovit i české blogerky. Ta jedina, kterou jste oslovili sem dava obecne clanky na urovni Zeny a zivot..

Eunika 09.08.17 12:14

@Admin Arome.cz To je zase ostuda, ten článek. :palecdolu:

Admin Arome.cz 09.08.17 09:51

Dobrý den,

o komerční článek se nejedná. Veškeré reklamní články najdete v této sekci

@Romana Frangipani.cz děkujeme za upozornění. Výraz uznáváme za nevhodný a z článku jsme ho odstranili.

Děkujeme za Vaši zpětnou vazbu
adminka Zuzka

@Kjitka Rozhodně to tedy ale není reklama na Panthenol :D. A to asi ani není placená reklama, to je úlet, za takový článek přece nikdo nemůže nic zaplatit…nebo jo?

Články o parfémech a opalování jsou u nás nablogu, ale musíš si je najít sama, furt mne tady někdo hlásí. ;)

Kjitka 09.08.17 08:19

chybí mi tam zmínka, že se jedná o placenou reklamu
a co opalován í a parfémy?

"má člověk pocit snědého cikáněte."

Ano?

Přidat komentář

Nejčtenější