Konturování krok za krokem: Dodejte svému obličeji výraznější křivky

Líčení nabízí spoustu návodů, rafinovaných tipů a triků, díky kterým můžete zásadně změnit rysy v obličeji a jednou z takových vychytávek je konturování. Pomocí této techniky dokážete zúžit tváře, snížit vysoké čelo nebo zakrýt nevzhledný podbradek. Mimo to bronzující pudr obličej i zahřeje, zahalí do přirozeně opáleného vzhledu a vy budete vypadat jako byste se právě vrátili od moře.

Výběr produktu, odstínu a konzistence

Vybírat můžete z mnoha produktů různých konzistencí, ale i efektů. Moderní je krémové konturování, na které můžete použít třeba i tmavší makeup nebo korektor. Tato konzistence je však vhodnější pro pokročilé a rozhodně není vhodná pro mastnou nebo smíšenou pokožku. Snadnější na použití je klasická, pudrová konzistence, kterou můžete nanášet přímo na pleť nebo na pudr.

Odstín by měl odpovídat tónů vaší pleti. Pokud jste teplý typ, je nutné zvolit teplý odstín. Studené bronzery a pudry většinou vypadají více přirozeně a nenápadně na světlé až porcelánové pleti. Velkou roli hraje také finish pudru. Může být matný nebo naopak rozjasňující se shimmerem a třpytkami. Matným pudrem pleť vykonturujete a zvýrazníte to, co chcete, aby vyniklo. Bronzerem se shimmerem tváře navíc rozjasníte a dodáte jim přirozeně opálený nádech. Pokud máte problematickou pleť, dejte přednost matnému produktu.

Praktické a oblíbené jsou paletky, ve kterých najdete hned několik odstínů, což se skvěle hodí v průběhu celého roku, kdy pleť ztrácí nebo naopak získává opálení. V létě můžete používat tmavší odstíny, v zimě naopak světlejší. Německá značka Zeova má v nabídce stylovou Contour Spectrum paletku. Najdete v ní čtyři různé odstíny včetně světlého pudru na rozjasnění.

Důležitý je i výběr správného štětce. Tvar, hustota i délka chlupů má vliv na to, jak dobře se vám bude konturovat. Štětec vybírejte i s ohledem na produkt. Pokud zvolíte zapečený tzv. terracotta, je vhodnější přírodní chlup. Na klasické pudry se hodí spíše umělý, s jemnějším vláknem. Abyste zjistili, co vám nejvíce vyhovuje, vyzkoušejte toho více a najděte si své oblíbence.

Návod a tipy

Chystáte-li se použít krémové produkty, nanášejte je přímo na pleť. Naopak pudrový bronzer se lépe stínuje na pudrovém podkladu.

Základem je zvýraznit rysy, které chcete dostat do popředí a docílit toho, aby byly více viditelné. Pokud jde o zúžení širokého obličeje, stačí nanést trochu tmavšího pudru těsně pod lícní kosti a vést směrem nahoru ke spánkům. Čím více budete stínovat, tím přirozenější vytvoříte efekt. Chcete-li lícní kosti opravdu hodně zviditelnit, spodní část kontury tolik nestínujte a nechte ostrou a nápadnější. Hakuro štětec H21 je skvělý pomocník, snadno se používá a má velmi příjemný chlup.

Další oblastí v tváři, kterou lze opticky hodně ovlivnit, je vysoké čelo. Stačí nanést malé množství pudru na spánky a podél linie vlasů. Čelo se sníží a zjemníte tak celkový vzhled.

I menší podbradek je možné vcelku snadno tmavším pudrem zamaskovat. Nezapomeňte, že méně je více. Raději nanášejte lehčí vrstvu a teprve až v případě potřeby přidávejte.

Odvážnější si mohou pohrát i s konturováním nosu, který s trochou šikovností opět můžete zúžit i zmenšit, stačí po každé straně směrem od kořene po špičku nosu vytvořit jakoby tmavší stín. Horní hranu nosu pak rozjasníte klasickým rozjasňovačem. Velmi oblíbený je na tuto detailnější práci Zoeva štětec číslo 220 luxe grand shader.

Hodně důležité je stínování. Nechcete mít tvář plnou fleků, ale pouze přirozené stíny, kterými zvýrazníte přednosti nebo naopak skryjete nedostatky. Nebojte se proto na závěr vzít do ruky čistý, velký štětec a celý obličej jakoby zapudrovat, vše se spojí a bude působit hezky přirozeně.

Rozdíl před a po je viditelný na první pohled, nejen, co se týká samotného tvaru, ale také barvy. S kvalitním bronzerem můžete během pár minut vypadat, jak kdybyste se vrátili z tropické dovolené, krásně opálení od slunečních paprsků.

Použité produkty

  • Zoeva 220 luxe grand shader
  • Hakuro H21
  • Zoeva Contour Spectrum palette

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

hafik 20.08.17 15:30

Sakra, proč pořád sem dáváte články o líčení??????? Tohle je Arome a uvítali bychom články o nových vůních :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec:

Příspěvek upraven 20.08.17 v 18:36


Reklama


Reklama

Nejčtenější