6 kosmetických předsevzetí, která nikdy nedodržíme

Ruku na srdce, kolikrát už jste si dali předsevzetí, které jste stejně nakonec nedodrželi? Mohou to být velké věci, ale samozřejmě i drobnosti, které se, upřímně řečeno, porušují ještě mnohem snáz. Sama to moc dobře znám.

* Předsevzetí se často týkají i kosmetiky a péče o pleť. Zdroj: Romvy / Shutterstock, Inc.

Konečně proberu svoji kosmetiku

Myslím, že je nemožné spočítat, kolikrát už jsem si slíbila, že si přetřídím zásobu kosmetiky a nadobro se zbavím té, která už je prošlá… že podaruji kamarádky tou, kterou stoprocentně ani nevyzkouším, a otřu prach z flakónků toho, po čem jsem už několik měsíců nesáhla. Vsadíme se, kdy se k tomu dostanu? Nakonec mi bude stejně líto cokoli vyhodit, takže jediným řešením a novým předsevzetím bude nová polička nad zrcadlem.

Budu se odličovat za každé situace

Ano, je mi jasné, že je nutné se každý večer důkladně odlíčit, vyčistit pleť a zahalit ji do hydratačního krémového pyžamka. Ale nevěřím tomu, že se to sem tam nevymkne kontrole každé z nás. Někdy je slunce už dávno na obloze a můj včerejší make-up stále na obličeji. A také vedle mě na polštáři…

Nebudu kupovat zbytečnou kosmetiku

A jasně že budu. Copak bych si mohla nechat ujít všechny ty novinky? Co na tom, že už to nemám doma kam dát a tělové krémy si můžu mazat i na chleba. Ale chápete přece, že tuhle roztomilost tam nemůžu nechat, na tuhle kouzelnou řasenku, která slibuje z řas vějíře (jako dalších deset před ní), si klidně vystojím frontu. No a dvanáctý odstín růžového laku na nehty logicky nutně potřebuju, protože je úúúplně jiný, než těch jedenáct, co už vlastním.

Jednou týdně si dám masku

Chvilka péče o sebe samu, to je rozhodně dobré předsevzetí. Takže každé pondělí, to by šlo, že? Dobře, pondělí bývají hektická. Zkusíme středu? Ani středa se neukázala jako dobrý nápad. V tom případě pátek, co jiného bych mohla dělat v pátek po práci, než si hezky vyčistit a zhydratovat pleť? Aha, možná se jiný program najde. A najednou je zase pondělí…

Nebudu si odlupovat lak z nehtů

Od čeho asi tak mám ten parádní a drahý odlakovač, že? Akorát tady se mi to maličko odlouplo, tak bych to měla zarovnat. Hm, když už mám ten lak jen na půlce nehtu, nevypadá to dobře, asi ho sloupnu raději celý. A co teď s těmi zbylými devíti?

Budu se o svou pleť správně starat

V první řadě nebudu pleti ubližovat. Žádné mačkání a ňoumání. No možná téhle černé tečce trochu pomůžu, pak jistě zmizí rychleji… Aha, tady je druhá…

Ve druhé řadě… jakožto dospělá, rozumná a uvědomělá žena vím, která kosmetika je pro mou pleť nejvhodnější. Mám vyzkoušené značky a druhy krémů, které mi sedí a dělají mé pleti dobře. Nevidím tedy důvod, proč bych měla zase zkoušet nějaké novinky, proč bych si zase nakoupila v zahraničí neosvědčené značky anebo že bych měla zpochybnit typ své kůže. Počkejte… neslyšela jsem právě, že mají v Sephoře novou produktovou řadu?

Jaká jsou vaše kosmetická předsevzetí, která nikdy nedodržíte?

Autor: Adriana Martinovičová

Věčný snílek, který často nahlíží na svět přes růžové brýle (a s růžovým účesem) a rád zkouší novinky dekorativní i pečující kosmetiky. Píše lifestylový blog Something Sometimes www.somethingsometimes.cz.

Témata článku

Nejčtenější