Kosmetika PuraNatura: příroda z Itálie

Italská firma Natura House není jedna z těch, které byly založeny proto, aby se přiživily na módní bio vlně. Vznikla už v roce 1970 a postupně začala nabízet alternativní potraviny a bylinné přípravky a kosmetiku. Nebylo to jednoduché, v Itálii se tehdy nemohly fytoterapeutické produkty prodávat kvůli chybějící legislativě, naštěstí se to však brzy změnilo. Během 80. let firma utěšeně rostla (od roku 1988 nese dnešní název Natura House) a v tomto a následujícím desetiletí kralovala italskému trhu s bylinnými přípravky. Kromě kosmetiky nabízí mnoho fytoterapeutik (bylinné kapky, sirupy), doplňky stravy, masti či přípravky pro psoriatiky.

http://arome.cz/kosmetika/blog/wp-content/puranaturarosem.jpgItalská firma Natura House není jedna z těch, které byly založeny proto, aby se přiživily na módní bio vlně. Vznikla už v roce 1970 a postupně začala nabízet alternativní potraviny a bylinné přípravky a kosmetiku. Nebylo to jednoduché, v Itálii se tehdy nemohly fytoterapeutické produkty prodávat kvůli chybějící legislativě, naštěstí se to však brzy změnilo. Během 80. let firma utěšeně rostla (od roku 1988 nese dnešní název Natura House) a v tomto a následujícím desetiletí kralovala italskému trhu s bylinnými přípravky. Kromě kosmetiky nabízí mnoho fytoterapeutik (bylinné kapky, sirupy), doplňky stravy, masti či přípravky pro psoriatiky.

Letos kosmetika Natura House dorazila k nám a když se mi naskytla možnost ji otestovat, samozřejmě jsem se nezdráhala. Vyzkoušela jsem několik výrobků z růžové řady PuraNatura Simply Rose (Semplicemente Rosa, chcete-li) a řady No Age. Přípravky s růží jsou určené pro normální pleť, hydratují, regenerují a udržují pružnost. No Age je určená ženám žijícím ve městě, neboť by měla zpomalovat negativní účinky znečištěného vzduchu, chránit pleť před volnými radikály a obnovovat jas unavené a předčasně stárnoucí pokožky.

Růže je svatým grálem přírodní kosmetiky, snad všichni zavedení výrobci nabízejí růžovou řadu a patří vždy k těm nejexkluzivnějším, určeným pro zralou či vysušenou pokožku. Firma Natura House zakomponovala růžové složky do řady pro normální pleť, která obsahuje krémy na obličej, na ruce, na tělo, čisticí přípravky a dokonce parfémovou vodu, která se mi bohužel do rukou nedostala, ale jestli voní tak hezky jako kosmetika, tak asi brzo dostane.

Vyzkoušela jsem tělové mléko,  krém na ruce a pleťový krém.

Jako první jsem samozřejmě zkontrolovala složení, abych zjistila, jak je to s tou přírodou a zda přípravky obsahují slibovanou růžovou vodu, extrakt z růže a růžový olej. Natura House na svém webu uvádí, že používá maximum přírodních ingrediencí s výjimkou několika málo složek, které se ničím přírodním zastoupit nedají. To je v pořádku, pokud na to výrobce upozorní a dodrží to; chcete-li proniknout na běžný trh, často vám nic jiného nezbývá, protože kratší trvanlivost a větší náchylnost ke zkáze jsou omezující faktory. Většina výrobků růžové řady obsahuje kolem 2 procent nepřírodních složek, určitě však mezi ně nepatří parabeny, PEGy a silikony, jak je uvedeno na krabičce a jak potvrzuje i deklarované složení. http://arome.cz/kosmetika/blog/wp-content/puranaturarose.jpg Tělové mléko

Obsahuje růžovou vodu (hned na prvním místě - místo čisté vody, která tvoří velkou část objemu většiny kosmetiky) z růže stolisté (podle textu na krabičce vypěstované v Provenci), extrakt z damašské (bulharské) růže a olej z růže šípkové. Růžová voda osvěží, extrakt čistí a olej pěkně promastí. Kromě růžového obsahuje tělové mléko ještě sezamový a makadamový a také olej z pšeničných klíčků. Zbytek složení tvoří obvyklý podezřelí - glycerin, mastné alkoholy, zvlhčující látky. Mléko je tekutější (ale ne úplně tekuté, je to takový mlékokrém), dobře se vstřebává, pěkně osvěží a není mastné. Hodí se opravdu pro normální až mírně suchou pokožku a nebála bych se ho použít i na obličej, pro normální až mastnější pleť.

Pleťový krém

Valná část složení krému na obličej je totožná se složením tělového mléka, některé složky jsou však vynechány (glycerin) a naopak jiné přidány: bambucké máslo či extrakt z listů olivovníku. Krém má lehkou konzistenci, která se příjemně nanáší - připomíná hebké silikonové krémy, aniž by silikony skutečně obsahoval. Je vhodný pro normální pleť - testovala jsem ho na své suché a byl příjemný (nestahoval a nevysušoval jako gelové krémy), přes den jsem se však musela ještě jednou přemáznout.

Krém na ruce

Část složení je i zde totožná, mezi oleji přibyl mandlový. Krém na ruce je ze všech tří zkoušených přípravků nejhutnější, konzistence je mírně voskovitá a důkladné rozetření chvíli trvá, po namazání si však lebedily i moje vysušené ručky.

Všechny tři přípravky určitě doporučuji, nehodí se jen pro ortodoxní příznivce 100% přírodní kosmetiky. Zmínit musím také vůni, všechny zkoušené výrobky mají příjemnou, nepřemrštěnou parfemaci a voní - aspoň mně - trochu jako směs růže se sametově zemitým kosatcem. Vůně nepůsobí synteticky jako u levné kosmetiky, ale není ani přírodně ‚divná‘ (i když zrovna mně by to nevadilo, mám ráda zvláštní aromata kosmetiky parfemované přírodními složkami).

Kosmetiku koupíte buď u české firmy Natura House, nebo v e-shopu Xparfemy target=‚_blank‘ title=‚Xparfemy Natura House‘ , kde mají sice zatím jen růžovou a No Age řadu, zato levněji ;) Pokud si budete v dohledné době z Xparfemů něco objednávat, nejspíš vám jako dárek přijdou vzorky kosmetiky Natura House, případně se na ně zkuste zeptat na fóru, jestli je někdo nedostal a nevyměnil by.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější