Kostičky pro pány

Protože na Arôme nemám ještě žádnou - vůbec žádnou - recenzi pánských vůní od Burberryho, rozhodla jsem se tento nedostatek napravit hned trojnásobně. Kostkovanou eleganci budou jako první zastupovat ty zřejmě nejznámější: Weekend, Brit a Burberry for Men.

Možná jste si všimli, že recenzí na pánské vůně poslední dobou trochu přibylo, přestože jsem měla vždycky tendence je spíš zanedbávat. Je to tím, že předtím o ně nebyl tak intenzivní zájem, ale nedávno se na web zaregistrovalo hned několik nových mužů se zájmem o parfémy a spustili hlasitý křik, kde mají své miláčky, když dámské osazenstvo si může vybírat z několika stovek recenzí? Fakt, že mi mezi pánskými recenzemi chybí mnoho zcela zásadních vůní, již nelze dále ignorovat. Takže dnes je tu jen a jen pro vás značka Burberry.

Burberry for Men

Bezejmenné pánské Burberry byly tři - jedna už z roku 1981, druhá z roku 1992. Ta, kterou si můžete koupit dnes, vznikla v roce 1995 zároveň s dámskou, tou ovocně a vanilkově sladkou v kulatém flakonku.
Burberry už se mi bohužel nevešla na ruku a zkoušela jsem ji jen na papírku, ale myslím, že zhodnocení to příliš překážet nebude. Je to totiž klasika ve fougèrovém stylu, prověřeném mnoha desetiletími: nechybí žádná ze tří základních složek fougère, tedy levandule, kumarin (tonka) a mechové tóny. Kombinace levandule a tonky tvoří dohromady jemně nasládlý, levandulově bylinný základ, dotvořený v tomto případě hebkými dřevitými tóny a pelargónií (která má v sobě bylinný a růžově květinový aspekt). Vůně je příjemná, lehká, zařadila bych ji do skupiny univerzálních a nekonfliktních toaletek pro každodenní použití; hodí se i jako dárek.

Weekend for Men

Dámský Weekend je, ctitelky prominou, dost divná vůně. Kombinace sladkých, svěžích a zelených tónů je zvláštním způsobem disharmonická a ne každý v tom najde zalíbení. Pánská verze mi přijde nositelnější, ale přesto je to vůně, kterou bych nekupovala naslepo.
Po počátečním krátkém citrusovém závanu dojde k podobnému boji mezi třemi základními součástmi jako u dámského Weekendu: tady jsou to suché tóny (suchý čaj, něco na způsob větvičníku) proti mýdlovým a medovým. Podle mého nosu nejvíc převládají ty suché, následují mýdlové a medu je jen špetička, ani ne tak na oslazení jako na prohřátí. Jednotlivé tóny se ale neperou tolik jako v dámské verzi, rozhodně se nebojte, že vám Weekend při zkoušení ukousne nejprve nos a potom ruku - vlastně je celkem jemná, ani chladná, ani teplá a pokud se vám její zvláštní tóny zalíbí, snadno se spřátelíte.
Podobně jako Burberry for Men bych ji také doporučila pro běžné použití ‚mezi lidi‘.

Brit for Men

Znáte dámskou Brit? Co na ni říkáte? Jestliže si na teplé sladké vůně nepotrpíte, můžete si pánskou verzi rovnou škrtnout.
Její první závan, který je na papírku i na kůži naprosto totožný, mě okamžitě zaujal a identifikovala jsem jej jako perfektní imitaci tyčinky Milena: čokoláda s náplní štrejchnutou rumem a kořením. Na papírku je to dál celkem nezajímavé, je cítit jen cedrové dřevo a koření, orientální vůně jsou zkrátka určené k rozvíjení na teplé kůži. Lehce čokoládový charakter si Brit drží stále, ale většina úvodních tónů mizí a vůně rozehrává hřejivou kompozici různého koření na typickém teplém základu z orientálních dřev, ambry a tonky. Mezi kořením najdete zázvor (spíš sušený než třeskutě svěží, jako ho známe z Blu a jim podobných), kardamom i muškátový oříšek - vesměs neutrální věci, které se dají použít k ochucování sladkých i slaných jídel, přičemž ta sladká trochu krotí a slaným dodávají orientální pikantnost.
Brit určitě naslepo nekupujte, ale vyzkoušejte, potrpíte-li si na kořeněné vůně.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Matty 15.07.11 23:52

Tak dámy, ten Brit for Men je LUXUSNÍ. Měl jsem dlouho Masaki Matsushima Aqua Mat Homme, ale tohle je..PECKA!!! :-) Úplně něco jiného. ideální na večer…všichni mají na sobě Bosse nebo Armaniho nebo něco šíleně prodávaného, ale tohle , to je luxu. Příjemné! Nevadí mi tam ani ten kardamon, který nemusím.....je to příjemné, hřejivé,…první nanesení není tak pozitivní, připouštím, ale po pár minutách se to rozezní......a to je pak něco.

cat_deveraux 19.02.11 16:00

přítel používá london for men, je to nebezpečná vůně. Na to by měl mít človkě zbrojní pas :)

sabina 06.11.09 17:15

Pána navoněného Britem bych asi pronásledovala , velmi povedená vůně, vtíravá a hladká, nasládlá jen trochu, jemné dřevo a suché listí. Náádhera!

Ada 27.02.09 20:16

Neměli :) Příště…

Luqas 27.02.09 17:13

pekne recenzie Ada, ale zabudla si na to naj - LONDON for men :D


Reklama


Reklama

Nejčtenější