Rýma a kašel? Místo paralenu si dejte eukalyptovou koupel

Nedávno jsem si v práci postěžovala, že na mě něco leze. Klasika: bolest hlavy i kloubů, pokašlávání a posmrkávání. Kolegyně mi doporučila eukalyptovou sůl do koupele. Tvrdila, že protáhne dutiny, uvolní a zahřeje svaly.

* Eukalyptová sůl do koupele od Kneipp uvolní dutiny a prohřeje svaly.

Když jsem sůl doma otevřela, zabořila jsem nos do balení a řádně si přivoněla. Chyba. Ta síla mě málem porazila. Vůně nepříjemně projela každou skulinkou dutin. S tím se musí opravdu opatrně.

Nicméně vymrzlá z venku jsem se moc těšila na prohřátí, takže jsem hned dala napouštět plnou vanu. Soli bohatě stačí doporučené množství, které odměříte víčkem. Na dvacet minut se do horké lázně položíte a necháte eukalyptový éterický olej, aby působil na tělo i mysl.

Nemůžu tvrdit, že bych si mentolovou sůl dávala také ve dnech, kdy nebojuju s nachlazením. Mám raději květinové vůně, které pohladí. Nicméně v tomhle případě musím dát kolegyni za pravdu. Lépe se mi dýchalo a byla jsem příjemně nahřátá. Hned jsem si šla lehnout, dopřála si dlouhý spánek a bylo mi lépe.

500g balení má vydržet na 8–10 plných van… až přijde další nachlazení, bude se zásoba hodit.

Cena: okolo 150,–

Podívejte se na další recenze eukalyptové koupelové soli od Kneipp »

Autor: Jana

V jejím kosmetickém arzenálu hraje prim přírodní kosmetika a neobejde se bez výrazných rtěnek. Doma jich má pěknou sbírku v různých odstínech červené.

Témata článku