Krémy na ruce Natura House

U krémů na ruce většinou hledíme na to, aby vyhovoval naší kůži a aby se dobře roztíral a nezanechával na rukách mastný film. Složení či vůně jsou spíš podružné. Ale až se vám dostane do ruky krém, který voní skutečně skvěle, už si tím nebudete tak jistí.

Jeden krém na ruce italské značky Natura House jsem už recenzovala jako součást růžové řady Pura Natura. V článku jsem také psala, že Natura House nevznikla proto, aby se přiživila na stávající oblibě přírodní kosmetiky, ale existuje už od 70. let minulého století. Pokud tedy máte proti módní přírodě nějaké předsudky, můžete je odložit.

Vyzkoušela jsem dva nové krémy, krém s levandulí a měsíčkem a ochranný krém s propolisem, pelargónií a citronem.

Levandulový krém obsahuje 98,5 % složek přírodního původu, mimo jiné lněný olej, mandlový a sojový olej a nějaké ty výtažky z měsíčku, vilínu, aloe a tak dále. Pomineme-li oleje, ostatní látky patří mezi méně mastné a krém tím pádem patří mezi ty příjemné, které se rychle ‚vsáknou‘, zároveň však není úplně lehký a ruce promaže. Zkrátka ideální konzistence na každodenní použití; u hodně suché pokožky nebo po práci, která ruce vysušuje, bych doplnila mastnějším krémem.
To nejlepší na tomhle krému je ovšem jeho vůně (a to nejhorší je zřejmě obal, potisk působí chaoticky a na tubě přímo nekvalitně - ale čert vzal obal, když to tak krásně voní). Voní po levanduli a je to zřejmě nejrealističtější levandulová parfemace kosmetiky, s jakou jsem kdy měla tu čest. Vůně není ostrá ani rozplizle neidentifikovatelná a krém voní tak akorát, není ani převoněný, ani slaboučký. Vůně také není nijak ‚syntetická‘, i když je to v podstatě nesmysl, protože syntetická levandule se nepoužívá (přírodní je dostupnější a levnější), nicméně vhodným použitím dalších parfémových složek by se syntetiku připomínajícího hnusu dalo jistě docílit.

Druhý krém si dovolím nazvat citronovým, protože taková jest jeho vůně. Ano, i Crema Mani Dermoprotettiva z řady Progeli nádherně voní, a to směsí citrusů, z nichž jasně převládá osvěžující citron. Obsahuje také olej z pomeranče, bergamotu, pelargónie (tu jsem ale ani nějak necítila) a malinko máty. Mátovou vůni v krému identifikujete i bez nápovědy, budete-li pozorní, ale není jí zase tolik, aby krém voněl jako žvýkačka nebo zubní pasta. Výrazně citrusově parfemovanou kosmetiku najdete už snad jen u značky Weleda (její parfemace je ale jemnější), na jinou jsem zatím nenarazila.
Samotný krém je mastnějšího charakteru, vhodný i pro suchou pokožku. Roztírá se dobře, vstřebává se samozřejmě o něco pomaleji. Obsah přírodních látek je stejný jako u levandulového krému.

Autor: Ada

.

Nejčtenější