9. května: novinky v parfumerii

Stěžovali jste si, že málo píšu recenze. Oprávněně. Dolehla na mě tvůrčí krize; přišlo mi, že jsou ty recenze pořád stejné a že vás už ani moc nebaví. Ale aby recenze z Arôme úplně zmizely, to by byla škoda. Rozhodla jsem se proto zkusit to zase trochu jinak - lépe využít formát blogu a pozvat vás do svého soukromého zkušebního deníku.

Stěžovali jste si, že málo píšu recenze. Oprávněně. Dolehla na mě tvůrčí krize; přišlo mi, že jsou ty recenze pořád stejné, dokonce stejně začínají, stejně končí a používám v nich stejná slova… a že vás už ani moc nebaví, což je koneckonců vidět i na počtu komentářů. Ale aby recenze z Arôme úplně zmizely, to by byla škoda. Rozhodla jsem se proto zkusit to zase trochu jinak - lépe využít formát blogu a pozvat vás do svého soukromého zkušebníku. Dnes jsem do něj zapisovala v terénu, ale příště to může být zase jinak.

Takže milý zkušebníčku…

Dnes jsem, ještě stále v rekonvalescenci po obzvlášť dlouhé viróze, kvůli které jsem prakticky prošvihla období květu šeříků, rychle vyběhla do města pro nějaké nezbytnosti. Moje cesta úplnou náhodou vedla kolem parfumerie, i rozhodla jsem se nakouknout, co je nového.

Madonna Truth or DareMadonna Truth or Dare

Mé zvědavé já vyzkoušelo jako první vůni Truth or Dare od Madonny. Parfém má dost nápadný flakon, bohužel je taky značně nepraktický, má hodně úzkou základnu a nestojí moc stabilně. Už podle mléčné bílé barvy skla mi bylo jasné, že mám čekat bílé květiny; Madonna je ostatně má údajně ráda (nosí prý třeba Fracas nebo Folavril).
Truth or Dare podle složení obsahuje snad všechny bílé velikány - opojné kombo gardénie, tuberózy, jasmínu a lilie. A všechno to tam voní, takže Truth or Dare doporučuji všem, kteří mají rádi bílé kytky vyšroubované na nejvyšší volume, takovou tu omamnou vazkou vůni s podtóny medu, nektaru a ovoce (viz Fracas, Anaïs Anaïs, Organza nebo - s přimhouřeným okem - Poison).

Vedle Truth or Dare jsem na ruku dala Aqua Oriens, vodní variaci na Oriens od Van Cleef and Arpels, ale nějak nemám co hodnotit. Než jsem dojela domů, skoro se to vypařilo. Z už tak krotkého Oriensu vyndali všechno, co by mohlo zaujmout, a zbyla slabá stopa pačuli a nějakých květin.

Na druhou ruku si poručilo vzorky mé zlomyslné já: stojíc před regálem s vůněmi značky Lanvin rozhodla jsem se otestovat nejnovější letní odvary, a sice Jeanne Couture a Marry Me Love Edition (to první Marry Me bylo asi z rozumu).

Lanvin Jeanne CoutureLanvin Jeanne Couture
Jeanne Couture mě svým názvem docela urazila: haute couture jsou přece šaty kvalitně navržené, pečlivě vypracované, z drahých materiálů, něco, co budou hrdě nosit ještě vaše vnučky. A kde to prosím vás najdu v tom parf… v té obarvené vodě, která hodinu zavání po bonbonech a pak zmizí?! Jako fuj teda. Tresť, kterou do toho ulepeného bonparu dali, jsem ani neidentifikovala, může být malinová, ale taky třeba ananasová nebo pomerančová nebo libovolná jiná; po vyvanutí zůstává dech pižma a obecné květiny, asi pivoňky. Na tohle si snad Lanvin ani nenajímal parfuméra, prostě vyslali někoho z obchodního do Givaudanu nebo do Firmenichu či jiného chemického giganta, aby vybral z předpřipravených směsí něco podle klíčových slov „léto, ovoce, mladá zákaznice“.

Marry Me Love Edition je totéž v bledě květinovém. Nevím, co je horší trest pro průměrně inteligentního člověka: muset se vonět takovými pičifuky, nebo dostávat k pití třetí výluh z pigi pytlíku? Jediné, co se mi na Marry Me LE líbí, je stopa šeříku, kterou jsem vyčenichala, bohužel je bezostyšně drogerkových kvalit a smíchaná s čímsi řídkým, takže se dá snést asi tak deset minut. Možná mě někteří z vás označí za zmlsanou fiflenu, která neumí ocenit prostou krásu jemných vůniček, ale… promiňte, já fakt nemůžu. Prostě nemůžu v těch břečkách mermomocí hledat něco, co bych pochválila, když to tam jednoduše NENÍ.

A to jsem si ještě - já blbec - masochisticky našla k tomu majstrštyku promo: „…nečekané srdce z rudých růží bije s nádhernou smyslností…“ - ty růže, prosím vás, najdu kde? za rohem doleva, doprava, doleva, zatočit se dokolečka, postavit na hlavu a pak se možná doptám? - „…svírá v milostném objetí magnólii a čarokrásný arabský jasmín a rozplývá se v lože z cedru a živočišného pižma…“

Nevěděla jsem, že se dokážu smát a brečet najednou. A proč mám na čele obtisknuté ty klávesy?


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

silvoušekCZ 18.05.12 14:09

Tak já bohužel také mužu potvrdit Bonpari v Jeanne Couture :( Mám doma miniaturku a nedalo mi a musela jsem ji vyzkoušet 2× abych jí dala šanci, ale bohužel :roll: Jako bonpari a nějaká ta barevná Escada dohromady…

Příspěvek upraven 18.05.12 v 14:09

Verda2 12.05.12 19:58

Potěšila jsi určitě nejenom mne, Ado, že jsi něco napsala, díky :D
Ráda si Tvé postřehy čtu a u tohoto článku jsem se na konci zasmála - na čele obtisknuté klávesy, ani se Ti nedivím.
Z vůní jsem zkoušela jen Madonnu a je to opravdu „bílý útok“, ze začátku hodně ostré, po čase se to celkem dalo, ale zkoušet znovu nebudu, musím souhlasit s Fleur - kytky s plastem.., no nic moc.
Ostatní jsem nezkoušela (ať nemám na čele ty klávesy :D :D )

Dominique 10.05.12 21:56

Mne teda Couture prišla bonparová strašne, po pričuchnutí k papieriku mi hlavu odstrelilo dozadu tak prudko, až ma seklo v krku… Toto je priam plytvanie sklom…

Příspěvek upraven 12.05.12 v 20:18

Fleur 09.05.12 20:41

Madonnin flakon mi vcelku příhodně připomíná bílou rakev, neboť vůně je spíše pohřbem bílých květin než jejich oslavou - jakýsi nesourodý mix květin s plastem.

Frankie 09.05.12 20:40

Mně se v Marry Me LE nějakou tu růži podařilo vystopovat, byla stejného charakteru jako ten Adin šeřík. LE se mi zdá stejná jako původní Marry me!, jen trochu míň hořká.

Truth or Dare jsou hodně silné bílé kytky. Cítila jsem hlavně lilii a tuberózu. Celé je to hodně sladké. Připadá mi to jako nepovedená napodobenina Fracas.

Příspěvek upraven 09.05.12 v 20:43

verunka2201 09.05.12 20:00

Mě ta Couture nepřišla moc bonparová, spíš na mě vykoukl černý rybíz a byla lehoulince nahořklá. Nebyla tak protivně ulepená, ale ani nic co by mě oslnilo.
Madonu musím vyzkoušet, po dlouhé době v parfumeriích něco, co by mohlo vzbuzovat silné emoce. 8)

dusty 09.05.12 18:22

Ja som si k Madonne len pričuchla a hneď som kýchla tak, že mi tester vyletel z ruky, ale našťastie som ho zachytila pri kolenách. :cert: Dámy v parfumérii na mňa zazerali ako ochranka v Kauflande, tak som si ani nestrekla na ruku a priestory opustila. Z toho, čo si pamätám, môžem potvrdiť, že je to nejaká hrmotná vôňa.

Příspěvek upraven 09.05.12 v 18:23

Přidat komentář

Nejčtenější