12: května: kytičky u Rochera

Vůně Yves Rocher moc často nezkouším, přiznám se, že mě - až na výjimky - nikdy moc neuchvátily. Je to většinou taková avonovská kvalita, průměr, ze kterého tu a tam něco vyčnívá.

Poněvadž jsem se ale chtěla v prodejně na něco podívat, vstoupila jsem, přestože kousek za vchodem postávala prodavačka s čímsi růžovým a vějířkem papírků v ruce. Budu napadena s nějakou úžasnou novinkou, pochopila jsem okamžitě, a taky že ano!

Yves Rocher Rose Fraîche / Fresh RoseYves Rocher Rose Fraîche / Fresh Rose

Letos Rocher představil novou sérii, která má zřejmě nahradit postupně se zmenšující řadu Pur Désir (vraťte mi gardénii!). Un Matin Au Jardin (Ráno na zahradě) obsahuje zatím tři toaletní vody, růžovou, šeříkovou a s citrusovými květy. Já jsem dostala na papírek Rose Fraîche. Flakonek je krásný, tyhle čisté linie a průsvitnost teď frčí, obal je taky ňuňu a parfémek… ňuňu. Žádná pecka, ostatně kdo chce od Rochera růži, nad kterou může přemýšlet, koupí si Rose Absolue. Rose Fraîche je jemná, květinově svěží, lehounce zakulacená růže vhodná na polévání, když nemáte na nic výrazného náladu. Škoda, že neznám Pur Désir de Rose z roku 2002, abych mohla porovnat. Jestli jste ji měli rádi, zkuste Rose Fraîche, třeba to bude ono.

Rozhodně ale míním vyzkoušet tu šeříkovou, Lilas Mauve. Pur Désir de Lilas je totiž můj oblíbený jednoduchý soliflor, neboť šeřík je jedna z mých oblíbených květin. A jestli mi Pur Désir zrušili, přejdu na Un Matin.

Yves Rocher Moment de BonheurYves Rocher Moment de Bonheur
Moment de Bonheur už jsem si stříkla sama a dobrovolně. Když už tam jsem, že jo… Tato vůně má také jako hlavní složku obsahovat růži, ale na mě působila spíš jako směs růže, šeříku, konvalinek a ještě nějakých obecných květin. Je to opravdu čistě květinová vůně, takže nic pro toho, kdo je nerad. Já čistě květinové vůně také nemám ráda, ale umím je ocenit; nicméně na Moment de Bonheur toho moc k oceňování není. Začátek je pěkný, vůně bohužel moc nevydrží a brzo se promění v trochu nudnou drogerkovku. Když už květiny, mám ráda takové, s nimiž si parfumér pohrál a udělal je zajímavé; generické směsi levných vonných látek vonících po kytičkách mě neberou.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

emickan 15.05.12 09:50

Šeřík je opravdu šeřík - připadala jsem si jako když si sednu na lavičku přímo pod šeříkový keř :) . Zcela určitě je to nekomplikovaná vůně jako stvořená pro tyto dny, ale pro můj citlivý nos by asi nebyla, neboť oproti Rose Fraîche je o dost výraznější. Ale kdo má rád šeřík, doporučuji alespoň vyzkoušet.

Rose Fraîche - to je jemňoučká růže, která se na mojí ruce po chvíli (cca 1/4 hodinky) rozležela jemně pudrově, takže pak působila jako růže zasypaná takovým čistým dětským pudrem a bylo to moc příjemné. Jen výdrž je trošku horší, protože zhruba po 40 minutách nebylo cítit nic :( . Ale v parných dnech to bude mít i své výhody - při čerstvém „nástřiku“ zcela určitě okolí neomdlí ;)

Příspěvek upraven 15.05.12 v 09:52

Rusalka68 12.05.12 22:19

Přestože vůně od Yves Rocher mne většinou nechávají chladnou, šeřík z řady Un Matin au Jardin se mi líbí a už ho mám doma. Příjemná, nekomplikovaná polévačkaa do teplých dnů a na volný čas, nabuzuje ve mně dobrou náladu. Voní opravdu jako šeřík, ne jako chemie.

pichjit 12.05.12 21:50

Moment je taková opravdu šeříková drogerková vůně, škoda…

Frankie 12.05.12 21:25

Moment de Bonheur požívá moje máma. Poslali jí to jako dárek k předplatnému nějakého časopisu. Je to jemná růže se zelenými tóny a dřevem (cedr?), ale musela jsem toho na sebe nastříkat opravdu hodně, abych vůbec něco cítila a i tak to bylo hned pryč :roll:. Zbylo něco slabého a neurčitého.

Příspěvek upraven 12.05.12 v 21:26

verunka2201 12.05.12 21:11

Tuhle jsem tam vesměs všecko očichala (ty nové ještě neměli) včetně těch, co už znám, a docela mě to nudilo. Žádná sláva. Tak možná dárek pro někoho, u koho si nejsem jistá - dobrý, sama bych si žádnou nepořídila.

Fleur 12.05.12 20:46

Šeřík mi z té trojice připadal nejpovedenější: něco mezi šeříkovou vůní a mimózou z původní řady Pur Désir.

Přidat komentář

Nejčtenější