La Prairie Life Threads

Když se řekne La Prairie, většině lidí (kteří vůbec vědí, o co jde), se vybaví superluxusní a superdrahá kosmetika. Pod stejnou značkou však najdete i parfémy - a nejsou to žádné laciné rychlostroje na peníze.

Když se řekne La Prairie, většině lidí (kteří vůbec vědí, o co jde), se vybaví superluxusní a superdrahá kosmetika. Krémy La Prairie stojí tisíce korun, některé i skoro desetitisíce. Je to zkrátka kosmetika pro lidi, kteří na nějakou kačku nehledí; pro obyčejnou ženu nemá smysl na ni šetřit, levnější přípravky odvedou stejnou službu. To už ty peníze raději vražte do liftingu.
Parfémy jsou naštěstí jiná sorta. Jsou snadno dostupné i u nás, a to i finančně (i když jsou o něco dražší než většina ostatních parfémů, dá se to přežít - jsou zhruba na úrovni chanelů), a jejich práci by vůně za pětikilo rozhodně neodvedla. Silver Rain a Midnight Rain, jediné vůně La Prairie, jež většina z vás bude znát (existuje ještě něco málo starších vůní), jsou harmonicky sestavené poctivé orienty, které si můžete vzít i do té nejvybranější společnosti. A po otestování nové trojice vůní Life Threads už je nadobro jasné, že…

  1. …La Prairie vůně umí
  2. …La Prairie se nebojí nelíbit se všem
  3. …když vyvrhnete na trh parfémy v sérii, protože je to módní, dá se to kupodivu udělat i pořádně

Sérii Life Threads - ‚vlákna života‘ - doprovází promo básnící o životě. Život je tapiserie plná vláken a pout, která se proplétají, a přestože toužíme po svobodě bez závazků, ve skutečnosti si pout a závazků ceníme, protože nám víc dávají než berou. Ke každé vůni patří ještě filmeček - tu zasněný, tu temnější. Na webu dále najdete písničky (Life Threads, Red Thread) nebo můžete kouknout na další reklamní film s francouzskou modelkou a herečkou Arielle Dombasleovou, která je zářným příkladem toho, že ani toaletka plná krémů La Prairie vám věčné mládí nezajistí, zvlášť když nemáte dobrého plastického chirurga. Ale zaplaťbůh, nikde ani slovo o sebevědomé ženě, která má svůj vlastní styl a dostane všechno, co chce. Fantazie o vláknech spřádaných sudičkami je mi milejší.

Silver je prý vůně snů a tajných přání. Obsahuje bílé květiny, vetiver, santalové dřevo a ‚sluneční pižmo‘. Protože nemá sytý orientální základ a jejím těžištěm jsou jasmín a tuberóza, má z celé trojice nejmenší výdrž - což pořád znamená, že nejméně s osmi hodinami můžete počítat. Voní poctivě po tuberóze, takovou tou šťavnatou, opojnou vůní - pro někoho pachem, pravda. Je to takový lehčí Fracas.

Gold by měla být svůdná vůně dobrodružství, smyslné aroma dne, kdy se pustíte do něčeho velkého a nic vás nemůže zastavit. A zaplaťpámbu to není květinová ovocenka (s pár takovými jsem už u podobně laděných reklam měla tu čest - znáte to - ‚vůně pro odvážnou, dynamickou ženu, blabla‘), ale skutečně sytá orientální vůně přetékající ambrou, kadidlem a santalem. Jméno naprosto sedí, je to jedna z těch, jejichž vůně vyvolává představu líně se převalující zlaté tekutiny.

Platinum v trojici zastupuje chyprovou kategorii a tím pádem eleganci a rafinovanost, podle popisu však má být i odvážná, přímočará a provokativní. Žena, která ji chce nosit, by taková každopádně měla být, protože ve srovnání se stříbrem a zlatem je platina značně netradiční, až podivná, a je potřeba najít si k ní cestu. Většina moderních chyprovek využívá zemitosti pačuli, protože větvičník je prakticky zakázaný, ale Platinum má jako základní tón kůži. Její začátek je poznamenaný zvláštně vygradovaným kosatcem, hned potom nastupuje kůže doplněná labdanem.

(Vůně La Prairie mají např. v Marionnaudu a Sephoře, ale musíte spíš do větších poboček.)


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

veronika.sk 21.03.11 09:56

první La Prairie co jsem kdy zkoušela.
první chypré, která se mi kdy líbila.
a taky první, ze které se mi udělalo nevolno.
Ach, moc mě to mrzí. Ale popořádku. Na začátek - chypré - nic pro mě, odkládám vzorek. Je cítit kosatec, švestka, možná labdanum . Ale po pěti minutách nacházím oblou, hladkou, máslovo-oříškovou příchuť a to se mi moc líbí. Je krásná.
Za chvíli vylézá kůžička, v tu chvíli vůně trochu zdrsní, ale kůže to není protivná.
Jenže můj žaludek se mnou jaksi nesouhlasí.
Je to možné, že hlava říká ano, a žaludek se přitom obrací naruby? Šla jsem ji smýt. Ale ona v té jemnější podobě drží.
Chtěla jsem křičet -huráá, konečně jsem našla chypré pro mě, ale kdepak

JanaB 04.06.10 11:54

Gold mi přijde jako slabší Accenti, takže všem, co litujete, že Accenti už není k dostání, Gold doporučuji vyzkoušet, můj nos téměř nepozná rozdíl :)

mira 22.04.10 17:45

Nevím, jestli se to zdá jenom mně, ale Gold mi připomíná Cašmír od Chopardu..

Terez 19.04.10 15:23

O víkendu jsem měla možnost vyzkoušet a Silver nikdy více! Poprvý v životě se mi stalo, že jsem měla z parfému pocity na zvracení. Gold a Platinum se mi zdály celkem povedený, ovšem nic pro mě.

Garfield 12.04.10 22:18

Vyzkoušen Silver a podobnost s Fracasem tam opravdu je velká. Ale Fracas vnímám jako ucelenější, hladší, povedenější.Silver je takový „chudý strýček z venkova“.Za cenu, za kterou už mohu mít Fracas, bych si Silver asi nepořídila, leda by Fracas přestali vyrábět (nedopouštěj parfémový pánbůh)

la.reina 31.03.10 19:31

Teda, já udýchám leccos, ale tyhle vůně jsou na mě přece jen silný kalibr. Začala jsem systematicky Silverem. Ten byl tak nadšený, že je konečně z butylky venku, že mi spolehlivě umrtvil veškeré čichové buňky. Nebyl ošklivý, byl hodně výrazný a hutný - natolik, že jsem neměla šanci si v té smršti ani uvědomit jestli se mi líbí, dokázala jsem vnímat jenom tu hutnost. Připravena na podobný kalibr jsem na papírek utrousila pouze pár pidikapiček Goldu - souhlas s recenzí - ambra, kadidlo, santal, ovšem opět v nijak symbolické dávce. Vůně pěkná, evokující cosi hřejivého, zlatavého. Platinum - zvláštní, ale neřekla bych že divná - spíš prostě zajímavá. Ovšem nejsem dost „vyčenichaná“, abych dokázala rozlišit jednotlivé složky. Inu, celkově vzato, zajímavá zkušenost. Myslím, že tyto vůně budou vyžadovat uvědomnělou nositelku, která si bude vědět rady se střídmou aplikací. Pak opravdu vyzní velice luxusně.

jasmina 31.03.10 14:07

Vune od La Prairie jsou proste a jednoduse luxusni. Mam doma Silver Rain a pokazde kdyz se s nim navonim je to pozitek. Opravdu skvela vune. Mam to stesti, ze vlastnim take verzi Silver Life Threads. Tato vune je omamne kvetinova, vonici opet krasne luxusne,ale tak nejak vic jednostranne pouze kvetinove. Pokud mate radi Fracas je to vune pro vas.

šim 30.03.10 08:20

Ty vůně jsou opravdu velice zvláštní(dostala jsem vzorky v e-shopu FAnn). Nejvíc „divná“ je ta platinová. Kosmetiku La Prairie jsem párkrát měla, myslím, že je velmi dobrá. Nejraději mám hydratační masku.

Sára 27.03.10 21:06

Pro mě jsou tyto vůně jedny z nejlepších z těch co v poslední době přišly na trh a měla jsem trochu obavu právě z toho, že jsou tři a budou podle toho odfláknuté ale na druhou stranu je zrovna Silver Rain od La Prairie moje srdcovka a na polici už trůní 6 prázdných flakónů takže jsem byla opravdu zvědavá a na slepáka podle složení jsem si poručila od Ježíška Gold a nebyla jsem zklamaná ani trochu - sladká, poctivá orientálka, připomínající 80. léta ale velmi harmonická takže podle mě nehrozí, že vás s ní rozbolí hlava. Nakonec jsem se díky tomuto webu dostala i k odstřiku verze Platinum a ten se mi kupodivu líbí taky moc, i když chypré vůně nejsou pro mě číslo jedna, stejně pro mě jedna z nejhezčích a nejnositelnějších chyprovek. Poslední v řadě, kterou jsem měla možnost očichat až teprve nedávno je Silver a tady souhlasím s podobou s Piquetových Fracasem v jemnější verzi, takže to vypadá, že bych na polici potřebovala ne jednu ale všechny tři verze. O reklamě na tyto vůně jsem psala už v samostatném vlákně,protože mě okamžitě zaujaly. Je jasné, že je vidět, že A. Dombasové již není dvacet ani třicet - tedy hlavně z blízka ( je ji přes 50)ale myslím, že přesně reklama zasahuje část klientek pro které je vůně určena - tzn. nás ženy přes čtyřicet, které jsme už nejen ve vůních velmi vybíravé, chceme mít pocit, že voníme něčím luxusním a třeba už taky uvažujeme pomalu o nějaké platice…

Přidat komentář

Nejčtenější