Lacoste: Touch of Sun

Tuto recenzi píšu ve chvíli, kdy se venku udělalo temno, zvedl se vítr a spouští se déšť. Je srpen, měl by být hic, ale místo toho je zima a mokro. Nějaký touch of sun - dotek slunce - by se zatraceně hodil, a jsem zvědavá, jestli mi Lacoste opravdu zvedne náladu.
„Touch of Sun je inspirován nadšením a elánem ženské kreativity,“ tvrdí oficiální popis, „jako když obejmete ryzí vitalitu léta.“ (Ha!) „Utíkáte příbojem a slunce pomalu zapadá. Prožíváte každou radostnou chvíli naplno. Ve všem, co děláte, je energie léta. Touch of Sun je duch léta, pulsuje mladistvou energií. V Touch of Sun zažijete zářivost léta.“ Čas nanést, začichat se a uvidíme, jestli vyhraje zářivě oranžový Touch of Sun nebo olověná šeď nebe.

První tóny jsou skutečně velmi jásavé - bergamot, grapefruit, do toho slíbené zelené a vodní tóny. Ovoce záhy mizí a Touch of Sun nabývá květinově zelené podoby, něco na způsob posekaného dvorečku, kolem kterého kvetou záhonky. Nic zářivého, oranžově žlutého v tom není (Touch of Sun není ovocná!), ale letní pocit ve mně vzbuzovala. Spíš takový ten dusnější letní pocit, tím nemyslím, že by to byla těžká vůně - to ani náhodou, je zelená od hlavy k patě - ale není to vůně posekaného dvorečku zrána nebo k večeru. Spíš ve chvíli, kdy už na něj praží slunce a z posekané trávy se liné teplé a vlhké, přesto však rostlinně čerstvé aroma. Nejvíc se tedy projevuje vetiver a tlumené květiny. Teprve úplně na konci nabude Touch of Sun malinko ovocného tónu, tou dobou je už však tak slabý, že to ani nestojí za řeč.
Obstál Touch of Sun proti mrakům? Za sebe musím říct, že bohužel ne - přizpůsobil se deštivé atmosféře, žádnou zářivě žlutou a oranžovou barvu do mého života nevnesl, zůstal zemitě zelený a držel se při zemi.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější