L'Eau par Kenzo Indigo pro ni & pro něj

Letošní jarní verze L'Eau par Kenzo se jmenuje Indigo. Při pohledu na flakon dámské verze jsem nechápala - je fialová, nikoli indigová, modrá je pouze pánská verze. Ale Kenzo to indigo myslel trochu jinak. Indigová barva je prý v psychologii spojována s úzkostí, napětím a vnitřním neklidem - a Kenzo by chtěl, aby jeho nové vůně uklidňovaly a zbavovaly stresu a napětí.

Letošní jarní verze L'Eau par Kenzo se jmenuje Indigo. Při pohledu na flakon dámské verze jsem nechápala - je fialová, nikoli indigová, modrá je pouze pánská verze. Ale Kenzo to indigo myslel trochu jinak. Indigová barva je prý v psychologii spojována s úzkostí, napětím a vnitřním neklidem - a Kenzo by chtěl, aby jeho nové vůně uklidňovaly a zbavovaly stresu a napětí.

Takovou vůni si většina z nás asi představí jako něco jemného, neotravného, případně tulivého. Podoba už může být jakákoli, někdo se rád stočí do křesla navoněn gurmánskou vůní, někdo preferuje citrusy.

#START-9110# Pánské Indigo splňuje představy o nenápadné kořeněné vůni. Není v něm calon, dihydromyrcenol, ambroxan ani jiné metly pánského parfémového průmyslu, které výrobci strkají do všeho a všechno potom voní stejně. To znamená - nic sladkého, žádné vodní a agresivní svěží tóny.

Zpočátku je vůně výrazně citrusová a citrusy vydrží poměrně dlouho, teprve za čas postupně přecházejí do suché, nesladké směsi koriandru, zázvoru a vetiveru. Pánské Indigo není příliš intenzivní, voní hlavně pro svého nositele a do okolí vyzařuje jen takovou slabou auru, výdrž má ale dobrou, nejméně půl dne bude vonět určitě. #END-9110#

#START-9111# Dámská verze je prý záhadná, delikátní, tajemná a smyslná. Mně osobně tak meditativní nepřišla, na rozdíl od Indigo pour Homme je rozhodně výraznější, s delší výdrží a také delším dosahem do okolí.

Začíná krásně čitelným hořkým bergamotovým tónem a postupně se rozvíjí do sladké, květinově orientální vůně. O sladkost se tu stará hlavně tonka, pižmo a teplé, temně sladké tóny, které vůni dodávají hlubokou sametovost. V srdci je jasmínově ylangová směsice v opatrně čistém provedení (žádné indoly a podobné nebezpečné přírodní tóny) s mléčnými podtóny. Na papírku jsou bílé květiny cítit výrazněji, zatímco základ je méně sytý.

Z toho vyplývá, že dámské Indigo je určeno pro ženy, jež si raději hoví v hřejivých, orientálnějších vůních. Přestože je parfém výraznější, je uhlazený a nepříjemný bude jen ženám, kterým pižmo s vanilkou a podobnými složkami připadají umělohmotné a protivné. #END-9111#

Autor: Ada

.
Váš příspěvek
Bea 22.1.11 21:54

Taková denní čistá jednoduchá vůně, jako krém, opravdu podobná Emporio Armani She, ale méně intenzívní.Tajemná mi nepřijde,spíš přímočará :-).Moc příjemná, každopádně bych mohla nosit.

tormale 24.5.10 20:21

A mě se zdá docela tajemná… Neříkám, že je dekadentní nebo bůhví jak originální, ale na mě tajemně prostě působí :) Hodí se do každého počasí, řekla bych na jakoukoliv příležitost. Jediné mínus co mi vadí, tak že si na ni velmi brzy zvyknu a přestanu ji cítit. Ale okolí ji asi cítí dobře, chválí :)

Myskamauska 15.4.10 10:33

Ne že by vůně byla vyloženě špatná,ale já ji vnímám jako trochu nudnou a nic zvláštního.Taky v ní nevidím nic zázračného a mít ji nemusím.

marge 23.3.10 12:29

Indigo jsem jsem si po původním odmítání koupila a nosím ho teď na jaře moc ráda. Připomíná mi jednu mastičku na dětské prdelky (potvrzeno i čerstvou maminkou) - ale ne žádná rybilka, spíš taková příjemná pudrová vůně.

Henri 29.9.09 20:30

Mně nové Kenzo hodně připomíná zlaté Emporio She od Armaniho. Testovala jsem ale jen na papírku. Emporio se mi líbí, takže i Kenzo:-)

Arome danka 14.8.09 14:32

Tak dnes opakovane skúška: a potvrdzujem veľmi pekná vôňa. S pôvodným L´eau Par K. nemá pranič spoločné. Pôvodná je vodná svieža /až príliš/, nesladká. Táto je krémová, s štipkou vanilky. Niekde tu zaznelo, že málo originálna. Určite nie! Je to veľmi zaujímavá vôňa. Stojí za vyskúšanie!!! Mňa veľmi milo prekvapila. Len nehľadajte niečo na obraz pôvodnej. Jediné čo mi k nej nejako nejde je názov. Indigo? Hm. Tak pod týmto slovom by som si predstavila vôňu úplne iného razenia.

Svatka 18.6.09 22:09

Tak dámské Indigo mě totálně zklamalo. Moc vanilky, snad v zimě otočím.

macska 16.6.09 22:34

Nivea, že jo! :-) Příjemné, ale mít to nemusím. (dámská verze)

Kamikaii 8.6.09 12:41

No to musím zkusit

delfin32 8.6.09 08:05

Taky mi Kenzovky příjdou takové bezvýrazné … dámská byla po rozležení pěkně krémovo-pudrová (ten sladší začátek osobně moc nemusím). Pánská mě zaujala více - na začátku okořeněné citrusy. Po rozležení zůstává na kůži zhruba 10 hodin a nemění se.

Garfield 6.6.09 19:52

Ve Fann byl jako novinka, tož jsem vyzkoušela.Hodnotím jako sladkou krémovku, připomínal mi trochu Niveu.Příjemný ano, ale žádný zázrak.

pichjit 6.6.09 19:26

Sára tu zmiňovala tuším podobnost s L'Instant Magic a tak jsem ji musela dnes zkusit! I když mandle ve vůni nejsou, ten pudrově sladký základ tam je, hebký, teplý, sladký a vůně je pěkná, sice není vyloženě originální, ale pěkná, dobře sestavená, s výdrží a pěkným flakonkem.

Lenna 6.6.09 16:15

Dámskou verzi jsem zkoušela v Marionnaud ve Vaňkovce a docela se mi líbila. Na papírku mi přišla trochu podobná Infusion d'Iris. Na ruce vydržela docela dlouho. Už je v Tužebníku…

Kamikaii 6.6.09 13:38

Hmm to vypadá zajímavě, L'Eau par Kenzo klasické mně moc neoslovuje.. a už to někde mají na očichání?

gentiana 6.6.09 12:53

Když mně většina věcí od Kenza přijde dokonale bezvýrazných a zaměnitelných… včetně těchto.

Přidat komentář

Nejčtenější