Les Parfums de Rosine: Rose d'Amour

Značka Les Parfums de Rosine u nás zatím příliš známá není; časem se to nejspíš změní díky internetovému obchodu Parfémy De Luxe, který prodává exkluzivní značky a Rosine má také v nabídce.
Les Parfums de Rosine založila Marie-Hélène Rogeonová, dáma z rodiny s dlouhou parfumérskou tradicí. Nejprve budovala kariéru parfumérky v různých společnostech, ale nakonec dostala chuť dělat si to výhradně po svém - a firma byla na světě. Prohlédnete-li si její stránky (najdete tam přehled kompletní produkce i s obrázky, složením a popisem - tak se to dělá!), dříve nebo později vám docvakne jedna věc: všechny parfémy Marie-Hélène jsou o růžích. Jejich názvy vždy obsahují slovo růže a všelijaké růžové esence, oleje a silice najdete i ve složení. Jinými slovy, paní Rogeonová miluje růže a připravila ráj pro všechny, kteří jsou na tom stejně. Máte-li rádi růže, tahle značka vám podává menu s vaší oblíbenou květinou upravenou na všechny způsoby.

(A já se je chystám také všechny zrecenzovat - čeká vás hotová růžová smršť ;) )

Jako první jsem vyzkoušela Rose d'Amour, tedy ‚Růži lásky‘. Je určená pro milující ženu, která miluje svého přítele nebo manžela, děti, přátele, svůj domov a svůj život vůbec. I vůně má proto být velmi ženská a inspirací se stal klasický symbol pravé lásky - červená růže.

Čistě květinové vůně mi většinou moc neprospívají a ani růže nepatří mezi mé oblíbenkyně, Rose d'Amour bych si tedy nevybrala - je velmi květinová a samozřejmě velmi růžová; abych byla upřímná, po dokončení recenze jsem si šla ruku umýt, protože mi ty kytičky začínaly lézt na nervy. Nenápadný zbytek, který mytí přežil, už mi nevadil.

Rose d'Amour je velice jemná, ne nepodobná mainstreamové Paris; přestože obsahuje špetku aldehydů, nejde o typickou ostrou aldehydovou vůni, dodávají jí pouze lehký mýdlově pudrový nádech. Je spíš teplá, i když nejlépe by se dala zařadit jako neutrální s mírným sklonem na teplou stranu.

Jaká je v Rose d'Amour růže a co ostatní složky? Růže je… inu, láskyplně jemná, jako když čicháte k čerstvé červené růži, z ostatních uvedených květin jsem cítila trochu narcisu. Aldehydy, jak už jsem napsala před chvílí, přidávají závan mýdla, základ je sušší, teplejší (od něj také celá vůně chytá mírně teplý charakter), voní kořením a lišejníkem, hlava naopak svěžejší, mírně posiluje svěží ovocný nádech růže.

Pokud se vám dělá špatně z uvedené Paris či jiných ryze květinových vůní (Rose Essentielle například), doporučuji opatrnost i při nákupu Rose d'Amour.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Nejčtenější