Letní dekorativka od Kleina

Věděli jste vůbec, že Calvin Klein dělá i dekorativní kosmetiku? Já ne, takže jsem se docela divila, když jsem uzřela jejich letní sady. Kterou si vybrat a jak se vůbec v létě líčit a proč?

Za horkých dnů, jaké jsme měli nedávno (třicítka žádné číslo) a jaké jistě ještě budou se člověku do malování ani moc nechce. Aspoň ne do kompletního make-upu se vším všudy. Stejně to za pět minut steče… Přesto není potřeba se malování v létě vzdávat, naopak: když už vytáhneme ty barevné letní šaty, tuniky, kraťasy a k tomu veselou bižuterii a pantoflíčky, byla by škoda se k tomu aspoň trochu ‚nešminknout‘. A není to jen pro mladé, lehké nalíčení prospěje i ženě před důchodem, její obličej pak pěkně prokoukne a případný kompliment potěší. Léto je pro všechny.

nabídce na Elninu je spousta sad dekorativní kosmetiky, sestavených právě se zřetelem na letní potřeby. Nenajdete tu proto žádné make-upy a pudry, ale lehké tónované krémy a bronzery, a k nim pak sladěné oční stíny, lesky na rty či laky na nehty.

Kdo nechce chodit s úplně ‚nahou‘ pletí, může zvolit jednu ze sad Skin Perfection. Ta je k dostání ve třech odstínech, Light (nejsvětlejší), Medium (střední - pro lehce opálenou pleť) a Deep (tmavý - pro hodně opálenou pleť).

Sada obsahuje tónovaný hydratační krém, který je v létě lepší než make-up - má stejnou konzistenci a lehkost jako krém a je mírně zabarvený, takže lehce vyrovná tón pleti - a bronzer, který přiloženým širokým štětcem nanášíme jako zdravíčko nebo jím velmi lehce přejedeme celý obličej a krk. Úkolem je jen dodat pleti opálený třpyt, nikoli nabarvit se na bronzovo, takže nepřehánět! Tónovaný krém v sadě má ochranný faktor 15, což se u letních krémů v našich končinách ještě tak často nevidí a je to škoda. Svědomitou ochranou pleti před slunečními paprsky předejdete jejímu předčasnému povadnutí a oddálíte nástup vrásek.

Největší pastvou pro oko jsou bezesporu sady Essential Color a Attraction, které obsahují vždy barevně sladěnou rtěnku, lesk na rty, konturovací tužku (i s ořezávátkem), tvářenku a lak na nehty.

Sada Color Attraction Cool obsahuje tvářenku v růžové barvě, růžový lesk na rty se třpytkami a zlatavý lak na nehty. Bude se asi nejvíc líbit mladším ženám a hodí se pro letní barevný typ, kterému sluší chladné odstíny i v oblečení (růžová, fialová, modrá, tyrkysová, šedá apod.)
Color Attraction Froides má odstíny podobné, ale teplejší, spíš do broskvova než do chladně růžové, lak na nehty je krémově zlatý. Tyto barvy sluší nejen letním typům, ale i jarním, a protože jsou jemné, neměly by se jich bát ani zralé ženy.
Sada Color Attraction Chaude obsahuje teplé odstíny - tvářenka je spíš bronzer, rtěnka v teplejším odstínu, lesk na rty je hřejivě zlatý a lak na nehty krémový. Pro dojem opálené pleti a zlatých odlesků je tahle sada jako dělaná.
Podobně jsou uspořádané i sady Essential Color, které však místo tvářenky obsahují dva oční stíny (osobně bych asi volila Essential Color, přece jen se stíny si člověk víc užije než s tvářenkou). V sadě Cool jsou stíny čokoládově hnědé a světle růžové, rtěnka a lesk pak ve výrazné růžové barvě. V sadě Froide jsou stíny černé a bílé, rtěnka tmavší ‚nude‘ a lesk a lak na nehty stříbrné - asi není potřeba upozorňovat, co se s takovými tajemnými barvami dá vyvádět. Sada Chaude obsahuje teple hnědé a krémové stíny, broskvový lesk a teple červený lak na nehty. V kazetě Warm jsou stíny podobné, lesk teple červený a lak broskvově perleťový.

Patříte-li mezi věrné ‚sběratelky‘ lesků na rty, nechte se zlákat jednou ze sad tří lesků se rtěnkou a konturkou. Můžete mít buď tři lákavé růžové odstíny (sada Delicious Lip Pink nebo slunečné trio pro opálenou pleť (sada Delicious Lip Gold - viz foto)

Ze sad vybírejte podle toho, jak jste opálené a jaké máte vlasy a oči. Blondýnky či zrzky se světlou pletí a očima by měly volit jemné odstíny, v příliš tmavých barvách by vypadaly nepřirozeně a tvrdě. K modrým očím se nejvíc hodí zlatavé barvy, které je zdůrazní - naopak se k nim vůbec nehodí modré stíny, ty se s nimi většinou tlučou a výsledek není nic moc. Modré stíny si naopak rozumí s hnědýma očima. Kombinace tmavého a světlého stínu, jaké najdete v uvedených sadách, jsou skvělé k vytvoření kouřového efektu, který je pořád in - na den v jemnějších odstínech a na večer klidně v té nejhlubší černé.

Pro odvážné má Calvin Klein sadu Modern Collection Cool:

Jasně červené rty jsou velmi trendy; nejvíc vyniknou v kombinaci s podobnou signální barvou na oblečení, například s královskou modří , která je také v módě, ačkoli to naše obchody ještě tak úplně nezaregistrovaly.

Úplně všechno pohromadě si můžete pořídit v průhledném kufříčku; je tu tvářenka, oční stíny, rtěnka, lesk i lak na nehty.

Dekorativku CK jinde nehledejte, u nás ji zatím má opravdu jen Elnino - a v zahraničí se prodává především jednotlivě.
Všechny uvedené sady a ještě nemálo dalších si můžete prohlédnout a koupit zde a případně zrovna přihodit nějakou vůni na léto, třeba taky od Kleina. Pro kompletní kleinovský look pak budete potřebovat ještě něco v tomto stylu:

Návrhář Francisco Costa letos (opět) navrhl ultraminimalistickou kolekci, možná až moc, našim často přeplácaným ulicím by to ale nepochybně prospělo, nemluvě o lehkosti, skladnosti a praktičnosti takového oblékání. A hlavně - když máte minimalistické oblečení, můžete se o to víc vyřádit na vlasech, líčení a doplňcích ;)

Autor: Ada

.

Nejčtenější