Pět osvědčených tipů, jak líčit malé oči a spadlé víčko

Možná jste již dávno objevily kouzlo dekorativní kosmetiky. Pokud však patříte mezi začátečnice nebo si říkáte, proč byste měly každé ráno trávit čas u zrcadla, když vaše oči nemají ideální tvar a líčení na nich nikdy nevypadá dle vašich představ, máme pro vás několik vychytávek. S jejich pomocí snadno a rychle vylepšíte pár nedokonalostí.

Problematický tvar víčka

Spadlý vnější koutek trápí mnoho žen i mužů. Není ale proč zoufat a myslet si, že si nemůžete dovolit nosit to, co ostatní. Existuje spousta triků, jak problematickou část oka pozvednout. Stačí jen vědět, jak postupovat a mít po ruce ty správné produkty. To stejné platí i pro menší oči. Využijte všechny možnosti, kterými snadno a rychle oko opticky zvětšíte. Nebojte se vyzkoušet něco nového. Budete překvapeni, jak málo stačí k tomu, abyste se svým líčením byli každé ráno
spokojeni.

Díky několika snadným trikům můžete vyzkoušet cokoliv. Na své si přijdou dokonce obdivovatelé očních linek. I ty lze vytvarovat a nalíčit tak, aby zalichotily každému oku a nepoutaly pozornost, na co nemají. Naučte se jednoduché postupy, s nimiž docílíte více otevřeného oka a rafinovaně skryjete nevzhledný převis. Jestliže se rozhodnete pro linky, pamatujte, že musí být jemné a tenké. Vyvarujte se silné a krátké lince, která oko zmenší.

S očními stíny si pohrajte. Vytvoří iluzi větších očí a vylepší i samotný tvar. Pro začátek dejte raději přednost přírodním odstínům, které působí mnohem více přirozeně než modrá nebo fialová a je s nimi i snadnější práce.

První tip

Obočí je základ všeho. Nepodceňujte jej a věnujte mu pozornost jako prvnímu. Úprava pomocí Revlon Colorstay Brow tužky nezabere ani pár minut a odměnou vám bude nejen jeho hezčí vzhled. Upravené obočí působí na zvýraznění samotného oka, což přispěje k co nejlepšímu výsledku a optickému zvětšení. Zároveň ovlivňuje vzhled celého obličej a přispěje i k hezky vypadajícímu líčení.

Druhý tip

Další trochu podceňovaný, přitom efektní trik, je aplikace světlého korektoru nebo matného očního stínu v tělové barvě. I když se chystáte na barevné líčení, je velice důležité oko rozjasnit. Na bázi či podkladu se navíc stíny snadněji stínují. Světlejší víčko v okamžiku potlačí unavený vzhled a vy během pár vteřin budete vypadat jako po dlouhém, spokojeném spánku.

Oční stín volte v přirozené tělové barvě. Vystačíte si ale i s trochou korektoru. Chcete-li něco, co vám usnadní a zrychlí práci, sáhněte po béžové jumbo tužce od značky Milani v odstínu Almond cream. Je vysoce krémová, snadno se roztírá a perfektně drží po celý den. U mastnějšího víčka si výdrž pojistíte, když jej lehce přetřete pudrem.

Třetí tip

I na štětce je vhodné myslet a zvolit ideální velikost a tvar. Máte-li oči opravdu malé a hodně spadlý koutek, mějte po ruce menší velikost štětce, se kterou se vám bude snadněji manipulovat. Drobnější štětec na stínování použijte na jemné vykonturování oka a pozvednutí spadlého koutku. Nanášejte stín těsně do záhybu. Docílíte tím pozvednutí horního víčka a zvětšení oka.

Jakmile máte hotovo, vezměte do ruky větší štětec na stínování a vše detailně zapracujte tak, aby vznikly plynulé, nenápadné přechody. Pečlivé stínování je v tomto případně nezbytností. Tmavými stíny a hrubými přechody byste si spíše uškodily.

Na tento krok nezapomínejte při každém líčení, ať už volíte jemný nebo barevný makeup.

Čtvrtý tip

Nic nezvětší malé oči tak moc, jako světlý rozjasňující stín ve vnitřním koutku. Jednoduchý trik, který byste měli zařadit do každého líčení. Použít můžete nejen lesklý, ale i matný stín. Oba splní svůj účel. Pokud však chcete líčení dodat šťávu a krásně oživit pohled, použijte stín se shimmerem nebo metalické tekuté stíny Oriflame The One.

Pátý tip

Spodní vnitřní linka tužkou dokáže velká kouzla. Černá linka oko zmenší, bílá naopak zvětší. Použijte bílou barvu nebo pro méně nápadný vzhled, tělový odstín, který vypadá více přirozeně. Na vnitřní linku je nutné vybrat kvalitní, dlouhodržící produkt. Zoeva tužka v odstínu Karnat má nejen perfektní odstín, ale i správnou konzistenci, která v oku vydrží od rána do večera, aniž by se vám rozmazala nebo dokonce zmizela. Na závěr očím zalichoťte prodlužující a zhušťujíc řasenkou Avon Mark Big False Lashes.

Všech pět kroků můžete zapojit do vašeho každodenního líčení. Makeup je zábava a možnost, jak docílit toho, že se budete cítit i vypadat sebevědoměji.

Použité produkty:

Autor: Ema

.

Nejčtenější