Oční linky krok za krokem: Kočičí oči i pro věčné začátečnice

Stačí jeden tah, abyste zvýraznily oči a vytvořily uhrančivý sexy pohled. Přesto se očním linkám mnoho žen vyhýbá. Pokud však poctivě natrénujete jejich aplikaci, jde o velmi jednoduchý a rychlý makeup, ke kterému potřebujete vlastně jen jeden produkt.

Komu sluší

Linky si může dovolit nosit každý. Skvěle se hodí pro ty, které nejsou spokojeny s tvarem očí a potřebují jej trochu vylepšit. Pozvednou spadená víčka ve vnějším koutku, pomohou oči zvětšit nebo naopak zmenšit. U malých očí se nebojte ji protáhnout ve vnějším koutku hodně do strany. Tento trik opticky oči zvětší a vytvoří svůdný, kočičí pohled. Podobně funguje, pokud chcete naopak oči zmenšit. Linku udělejte silnější, kratší a pro co nejlepší efekt by měla být zakončena těsně ve vnějším koutku.

Pokud si nevíte rady s tím, co vám nejvíce sluší, otestujte více variant. Ať už zvolíte jemnou nebo výraznou, dokáže zázraky a během chvilky promění váš vzhled.

Jak je nosit

Velkým hitem jsou originální kombinace a odvážné barvy. Jestliže si netroufáte hned experimentovat, přejděte z černých linek na hnědé. Je to příjemná změna a navíc se hodí k jakémukoliv outfitu a pro každou příležitosti. Jste-li odvážnější, vyzkoušejte sytější odstín. Královsky modrá nádherně rozzáří pohled. Stylově vypadá také fialová, která dokonale vynikne se zlatými očními stíny. Linku nemusíte používat samostatně, lze ji kombinovat i s očními stíny.

Na očích vypadá hezky i vínová barva, kterou můžete šikovně sladit s odstínem rtěnky. Máte-li chuť se opravdu odvázat, nebojte se použít více barev. Skvěle vypadá například žlutá s černou. Originální a módní jsou linky doplněné tečkami.

Konzistence

Dnešní nabídka produktů je velice rozsáhlá. Vybírat můžete nejen z široké škály odstínů, ale i konzistencí. Praktické je vyzkoušet si více produktů, jedině tak totiž zjistíte, který vám nejvíce vyhovuje. Můžete začít s klasickou tužkou, která ale musí být dostatečně měkká. Známé a oblíbené jsou gelové linky značky **Flormar*. Snadno kloužou po kůži a pracuje se s nimi jednoduše a rychle. Díky krémové konzistenci plynule kreslí i přes vrásky.

Štětec je většinou součástí balení. Jestliže ho budete kupovat samostatně, vybírejte co nejužší tvar. Líčení s ním bude precizní a jednodušší.

Krok za krokem

V začátcích postupujte opatrně a po částech, nespěchejte. Doplnit můžete vždy, ale ubrat jde jen těžko. Zoeva fix má perfektní pigmentaci a nevysychá. Nemusíte se proto obávat, že vám během nanášení přestane kreslit.

Začnete ve vnitřním koutku, co nejblíže podél linie vašich přírodních řas. Pokud patříte mezi začátečnice, použijte linky s úzký, dlouhým hrotem, se kterým se vám bude snadněji pracovat. Krátkými tahy postupujte směrem k vnější straně oka a ve středu víčka se zastavte. Zkontrolujte, případně upravte a pokračujte.

Od středu můžete začít lehce rozšiřovat. Jakmile budete u vnějšího koutku, rozhodněte se, zda chcete linku krátkou nebo delší a dle toho pokračujte.

Vytvořte něco jako trojúhelník, který na závěr vyplňte. V této části tvoříte finální vzhled, můžete zakončení ponechat jen lehce protáhlé nebo prodloužit nápadněji směrem k obočí. Vždy protahujte směrem nahoru, čím více, tím lépe, oko tak získá mnohem hezčí tvar.

Toto líčení je praktické pro majitelky krátkých a řídkých řas. Silnější linka vytvoří opticky hustší řasy a perfektně tak zvýrazní pohled.

Přidejte oblíbenou řasenku a můžete vyrazit do práce, na večírek nebo sraz s přáteli.

Použité produkty

  • Zoeva Cat Eye Pen Blackest black
  • Flormar oční linka gelová

Reklama


Reklama

Doporučená kosmetika

oční linka gelová

  • 0 hodnocení
  • 0.0 %

Cat Eye Pen Blackest black

  • 0 hodnocení
  • 0.0 %
 Váš příspěvek

Reklama

hanuliatko 18.09.17 16:02

@Kjitka Moc nechápu, co řešíte. Přijde mi to zcela v pořádku. Nevidím nic špatného na výraznějším obočí. Mnohem lepší než si vytrhat obočí a malovat umělé. Amen :unicorn:

daniela 13.09.17 09:02

@Kjitka Obočí strašné, ale asi je to teď takový trend :-D Ještě lepší je tady, strana 72 až 73 https://www.fann.cz/fann-magazin :klaun: :pudl:

Kjitka 12.09.17 23:19

proč má ta modelka tak šílené obočí?

deMerteuil 11.09.17 14:53

O linkách v případě svých očí vždycky pochybuju.. ale! Miluju dramatické líčení, takže tenhle návod hned zítra vyzkouším. Snad to na mně nebude vypadat jak od kolotočů… :klaun:

Blaninek 08.09.17 14:50

Maluju si linky fixou téměř každý den, jen ne tak dokonale jako slečna :-) většinou mám každé oko jinak :-D Používám relativně levnou voděodolnou fixu od Essence. Sice mi nepřijde, že má tak silný pigment jako použitá linka ve článku, na druhou stranu vydrží celý den perfektně a nemaže se :palec:


Reklama


Reklama

Nejčtenější