Na co (ne)zapomenout, než začne opravdová zima

Listopad se ponese v duchu příprav na zimní období. Taky už při procházkách venku cítíte na vlastní kůži ve vzduchu přicházející mrazíky a svátky?

* Listopadové téma měsíce: Připravte svou pleť i vlasy na zimu. Zdroj: Redakce

V listopadu už po ránu pořádně přituhuje, a tak je potřeba sebejistě přivítat zimu a užít si vše, co nám nabízí. Na období zimního spánku ale zapomeňte, protože naše tělo potřebuje dobít energií a načerpat teplo.

Proto vám poradíme, jak a kde si zarelaxovat, jak chránit pokožku před mrazem a zimním větrem, do jakého parfému se zahalit a jaké vitamíny a minerály dodat vlasům, aby i pod čepicí vypadaly happy. A protože zima maluje bíle a modře, ukážeme si, jak se nalíčit.

Na co se můžete těšit:

#selflove pro zimní období

O tom, jak je důležité si v zimě odpočinout a kde načerpat sílu a energii třeba jen za pár hodin, bude náš skandinávsky laděný článek o saunování, wellness a domácím hygge.

Ochránci rtů a tváří: Cold creams

Jaký zvolit balzám na rty, je obecně lepší v zimě sáhnout po olejovém základu a jaké doporučujeme pleťové krémy na zimu? O tom bude náš velký průvodce zimní pleťovou kosmetikou.

Žena sedí na koberci ve svetru a drží šálek kávyV zimě provoňte svůj domov, pleť i vlasy svátečním kouzlem. Zdroj: Canva

Zahalte sebe i svůj domov do závoje s vůní štrúdlu

Vše, co nám evokuje přechod mezi podzimem a zimou, můžete přenést jak na talíř, tak do domácnosti. Nebo dokonce do parfému. Zahalte se do vůně skořice, hřebíčku, černého čaje s medem a nebo opadaných jablek. Těžší a výrazné vůně zahřejí a navodí atmosféru přicházející zimy a možná i pečení vánočního cukroví.

Domů si pořiďte difuzér a nakupte vonné olejíčky s vůní perníčků, santalového dřeva nebo třeba finské sauny. Jejich výpary udělají z domova teplý, útulný a voňavý přístav.

50 odstínů modré zimy

Zima umí být nejen studená a nepříjemná, ale také kouzelná. Ladovsky bílá zima v kontrastu s modrou oblohou působí stejně jako horské sluníčko. Inspirujte se v alpských výšinách, kde je v zimě slunečno a modro, a pořiďte si make-up ledové královny. Modrá je dobrá. Jen musíte vědět, jak s ní zacházet.

Mějte pod čepicí

Mějte i pod čepicí pořádné a zdravé háro. Jak na to, aby i v zimě byly vaše vlasy happy? Doporučíme vám vlasové masky a bylinky, které vaše vlasy připraví na zimu i na období čepic.

Řekněte nám, jak jste na tom vy. Máte radši zimu nebo léto?

Autor: Kristina

Práce vás musí bavit a naplňovat a někdy se musí stát něco velkého, abyste si uvědomili, co je v životě důležité. Pro Kristinu to bylo právě mateřství, které nastartovalo její práci pro online media a pomohlo ji určit si priority.

Nejčtenější