L'Occitane: Thé Vert a la Menthe

Na tyhle vůně už začíná být pomalu pozdě - slunce se ještě snaží, ale už mu to moc nejde, stromy zlátnou a vítr honí zbytečky nezaorané slámy po strništích. Thé Vert à la Menthe - v anglické verzi Green Tea with Mint a po našem Zelený čaj s mátou - je přímočará letní svěženka, kolínská, která vám v pětatřicetis­tupňovém horku poskytne to pravé osvěžení. Poněkud prchavé, jak už to u lehkých svěžích vůní bývá, ale co naplat, buď to osvěžuje, nebo to drží.

Zelený čaj s mátou je jedna ze čtyř čajových vůní L'Occitane (Zelený čaj, Zelený čaj s jasmínem, Zelený čaj s mátou a Bílý čaj). Z názvu je jasné, že to nebude citrusová vůně, nicméně citrusově začíná; asi tak 5-10 minut si užijete kyselého pomeranče a potom se začne vynořovat zelený čaj s nádechem máty.

Vůně není výrazně mentolová, jde opravdu jen o nádech; v čaji se připravte na špetku jeho typické bylinné suchosti. Přetrvává i tón svěžího pomeranče. A to je vlastně všechno - nic víc, nic míň. Nebýt ceny, doporučila bych ji jako ‚polívací‘ osvěžující vodu, nicméně za cenu 1155 Kč za 100 ml by se možná našlo i něco jiného, čeho by bylo víc a posloužilo by to podobně.

Přesto, máte-li rádi čajové svěženky, sérii od L'Occitane očichejte - zdá se, že půjde o velmi zdařilé variace na čajové téma.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

mimi 16.04.10 08:30

mne sa nezda uplne rovnaky ako zeleny caj EA, ten ma drogerkovy dojazd, zatial co l´occitane jemnejsi, hladsi, dokonca by som povedala, ze trochu az do kremova..

Eva_nem 10.04.10 17:46

Znám jen Zelený čaj bez máty a je naprosto stejný jako zelený čaj od EA, včetně nulové výdrže. Na oblečení sice tak hodinku vydrží, ale to je málo. Za tu cenu se to fakt nevyplatí.

Kamelie 01.03.10 16:44

Tato značka je opravdu drahá, ale občas se hodí něco koupit. Používám v létě, mě se vůně líbí. Připomíná mi ledový čaj s citronem.

Arome laura 26.02.10 16:42

Mý výbornou výdrž, rozhodně doporučuji na léto jako svěží vůni. S EA bych ji nesrovnávala, je víc bylinná a také ten flakon stojí za zvážení, je jiný, i do sbírky se hodí. Cena nekřesťanská.

janad 25.01.10 19:12

chvalabohu to zatial naozaj vyzera jednohlasne. suhlasim s recenziou aj obomi komentarmi. nechapem, preco som si ju minule leto kupila, neskutocne rychlo otravila a (vobec ziadna mata, iba presladeny a desne slaby zeleny caj). tomuto sa da hovorit „cajova“ vona a to v tom negativnom zmysle slabeho odvaru cohokolvek. a ta cena je pribeh o sebe

Bertha 13.10.08 12:42

Je to stejná vůně jako Green tea od EA nebo Green tea Healing Garden. Že se nestydí prodávat ji za takovou cenu!

Bára 15.10.07 23:26

Na mě voněla spíš jako meduňka než máta. Jako svěženka je určitě neotřelá, ale ta cena…

Přidat komentář

Nejčtenější