L'Occitane: Thé Vert a la Menthe

Na tyhle vůně už začíná být pomalu pozdě - slunce se ještě snaží, ale už mu to moc nejde, stromy zlátnou a vítr honí zbytečky nezaorané slámy po strništích. Thé Vert à la Menthe - v anglické verzi Green Tea with Mint a po našem Zelený čaj s mátou - je přímočará letní svěženka, kolínská, která vám v pětatřicetistupňovém horku poskytne to pravé osvěžení. Poněkud prchavé, jak už to u lehkých svěžích vůní bývá, ale co naplat, buď to osvěžuje, nebo to drží.

Zelený čaj s mátou je jedna ze čtyř čajových vůní L'Occitane (Zelený čaj, Zelený čaj s jasmínem, Zelený čaj s mátou a Bílý čaj). Z názvu je jasné, že to nebude citrusová vůně, nicméně citrusově začíná; asi tak 5-10 minut si užijete kyselého pomeranče a potom se začne vynořovat zelený čaj s nádechem máty.

Vůně není výrazně mentolová, jde opravdu jen o nádech; v čaji se připravte na špetku jeho typické bylinné suchosti. Přetrvává i tón svěžího pomeranče. A to je vlastně všechno - nic víc, nic míň. Nebýt ceny, doporučila bych ji jako ‚polívací‘ osvěžující vodu, nicméně za cenu 1155 Kč za 100 ml by se možná našlo i něco jiného, čeho by bylo víc a posloužilo by to podobně.

Přesto, máte-li rádi čajové svěženky, sérii od L'Occitane očichejte - zdá se, že půjde o velmi zdařilé variace na čajové téma.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější