M. Matsushïma Shiro & Jimmy Choo

Obě vůně jsem zkoušela v Sephoře při včerejším výletu do Prahy (a u obou byla cedulka "exkluzivně v Sephoře", takže jinde by je teoreticky mít neměli). Bylo horko a v pozdním odpoledni už jsem toho měla docela po krk. A jak jsem po navonění přičichávala, měla jsem toho po krk čím dál tím víc. Proč?

Obě vůně jsem zkoušela v Sephoře při včerejším výletu do Prahy (a u obou byla cedulka ‚exkluzivně v Sephoře‘, takže jinde by je teoreticky mít neměli). Bylo horko a v pozdním odpoledni už jsem toho měla docela po krk. A jak jsem po navonění přičichávala, měla jsem toho po krk čím dál tím víc. Proč? Obě vůně jsou celkem výrazné, každá svým způsobem, a v tom utahaném stavu, navíc se svědícíma očima (prach velkoměsta a trochu pylů do toho) a počínajícím hlavobolem, mi lezly na nervy.

Hlavně Shiro je vůně dvou tváří. Večer, když už nevoněla tak intenzivně, to byla typická ‚krémovka‘ - věrné aroma Nivey, bílé a přitom jemně svěží. Do té doby se kolem mě šířila intenzivní vůně květin s pronikavým bílým pižmem, krémová vůně svěžesti vyšroubovaná na maximum. Shiro je ideální pro ženy posedlé čistotou, avšak při nemírné aplikaci nebo za nevhodných podmínek se snadno stane vlezlým bolehlavem, jak ukázala moje nedobrovolná zkušenost.
Chcete-li využít niveového potenciálu, aplikujte rozumně, určitě na tělo a v nouzi použijte některý trik na zmírnění či uspíšení rozvoje vůně (omytí nebo tření).

Jimmy Choo, toužebně očekávaná vůně od výrobce proslulé obuvi, je zase sladká, a o účinnosti sladkých parfémů posílených vedrem snad není potřeba se dlouze rozepisovat. Kdo má trochu načicháno, tomu bude složení vůně Jimmy Choo ihned podezřelé: kombinaci karamelu a pačuli proslavil před lety Muglerův Angel. Angel má nespočet následovníků, kteří to více či méně zdařile zkoušeli se stejnými či podobnými složkami.
Jimmy Choo není tak silný parfém jako Angel, ale s notnou dávkou karamelu určitě počítejte; balancuje mezi sladkým orientem a moderní pačuliovou chypre, přičemž na tu sladkou stranu se kloní výrazně víc. Terpve po mnoha hodinách vůně pačuli lehce ustoupila do pozadí a vůně byla hladší, jemnější, připomínala mi L'Instant Magic od Guerlainu.
Jestli bude Jimmy Choo váš šálek kávy, nebo se na vás promění v lepkavou chemickou továrnu, to už si musíte vyzkoušet samy. Naslepo bych ji rozhodně nekupovala.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

mety 25.08.12 20:21

Dnes jsem si koupila Jimmy Choo a jsem nadšená, je to vůně luxusu s perfektní výdrží, ale chce to toaletku, EDP se mi nelíbila. Toaletka podle mě voní úplně jinak než EDP.

Pavla 25.08.11 10:39

Shiro výborná, jemná vůně, moc nevydržela. Zkoušela jsem Masaki Chocolate a ta mn enepotěšila. Čoko vůně je hned pryč a to, co zbyde, vyprchá za chvilku.

Matty 12.07.11 13:25

Ta Masaki Shiro je výborná! Vyzkoušel jsem jí v Sephoře a byla vynikající. Jinde opravdu k dostání zatím asi není. Cena se mi ale v S zdá přemštěná. Vůně je dost podobná Suu, ač se to složením nezdá.

Arome Lili 14.06.11 17:50

U masakiho mi chybí recenze na Art a Suu. Osobně mě Suu zaujala (mám odstřik)- je to taková dobrá ovocenka na denní nošení, vhodná pro ty, které silné vůně nesnesou.

Rozina 04.05.11 14:55

Zkusila jsem Shiro a pro mne bohužel není. Na mojí kůži vylezlo pouze mýdlo a ylang (ylang převládá) - ten sice není ve složení, ale je tam, bezpečně ho poznám, protože ten tedy opravdu nemůžu.

benvenuta 30.04.11 23:55

Jimmy mi v základe silne pripomenul Desnudu, ale nemal jej dobré stránky.

cat_deveraux 27.04.11 11:20

Na Jimmyho jsem narazila nějaký ten měsíc zpátky, naprosto natěšená jsem k němu přiletěla a hned ho otestovala. Bohužel mě čekalo jen zklamání, připomnělo mi to nějakou levnou voňavku z drogerky od vedle. Přišla mi hrozně levná. Škoda no :(

Lindsay24 26.04.11 11:33

Já teda cítím v Jimmy Choo-Gucci Rush, hned mě to bouchlo do nosu.

Ingrid 23.04.11 07:54

Na mně Jimmy Choo začíná jako klasická Silver Rain,pak se objeví ovocné tóny,zabte mne,ale nejdříve sladké maliny,pak se z toho stanou jabka,co jabka, kráný vyzrálý jablečný mošt,kdo zná vůni k seriálu Zoufalé manželky,ví,jak to myslím.Přitom ve složení není z ovoce ani slupka.Celkově je to ale vůně pěkná,s dobrou výdrží,ale ne tak lepkavá,jak by se zdálo ani tak výrazná,jako S.R.,Angel nebo zmíněná Flowerbomb.

plevanka 22.04.11 21:30

Jimmy Choo je dle mého kříženec Angela a Flowerbomb. Tudíž když už takovou vůni, tak by to určitě nevyhrála Jimmy Choo…

1Miru 22.04.11 19:56

…á, tak ta vůně Shiro mě zajímá, musím zkusit.!

Přidat komentář

Nejčtenější